Data 26 - 05 Akademicki Tygiel Artystyczny

Akademicki Tygiel Artystyczny

Udane – w ocenie licznych uczestników wydarzenia – miało przebieg spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zorganizowane pod hasłem Akademicki Tygiel Artystyczny. Impreza kulturalna nosząca nazwę „Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał” odbyła się w dn. 25.05. 2017 r. w holu budynku dydaktycznego P-4. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Władze Uczelni w osobach: Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, która przywitała uczestników wydarzenia, a także: Dziekan Wydziału Fizjoterapii dr hab. Anna Skrzek, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Wychowania Fizycznego dr. hab. Teresa Sławińska-Ochla i Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Fizjoterapii dr Dorota Wójtowicz. Podczas mającego lekki i radosny charakter spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością 32 młodych duchem artystów uprawiających następujące dziedziny: malarstwo, rysunek, grafika, poezja, fotografia, muzyka, taniec, śpiew i …kowalstwo.

Podczas wernisażu mieliśmy okazję podziwiać umiejętności i talent następujących, związanych z naszą Uczelnią osób: Liana Anioł. Ryszard Błacha, Ewa Czernek, Karolina Gała, Roksana Goraj, Beata Gawron, Wiktor Gogolewski, Karolina Huber, Sabina Iskra, Agata Jankowska, Władysław Kolbusz, Damian Korzewa, Mariusz Kram, Jarek Krukowski, Stanisław Nawara, Henryk Nawara, Andrzej Nowak, Karolina Pater, Adrian Piotrowski, Ramona Ptok, Magdalena Ojak, Leszek Ojak, Aleksandra Puch, Kamil Staszór, Paweł Konieczny, Marzena Stachowiak, Olga Szymańska, Jakub Stefaniak, Mona Wiatr, Emilia Wysoczańska i Maria Zołoteńka. Wiersze recytował Jakub Stefaniak, oprawę muzyczną przygotował Bartek Szymański.

Pełnomocnik Rektora ds. studentów uzdolnionych artystycznie
Henryk Nawara

Fotoreportaż, fot. Henryk Nawara