Data 12 - 05 Podsumowanie konferencji

Podsumowanie konferencji

Źródło: SportGame.pl

17 maja odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „OUTDOOR – FITNESS – WELLNESS” USŁUGI REKREACYJNE – IDENTYFIKOWANIE I KREOWANIE organizowana przez Katedrę Rekreacji i Zakład Zarządzania w Socjomotoryce. Celem konferencji jest kontynuacja wymiany poglądów, wyników badań i doświadczeń praktycznych na temat identyfikowania i kreowania usług rekreacyjnych oferowanych na polskim rynku, w szczególności usług outdoor, fitness i relaksacyjnych.

Wydarzenie rozpoczęli Przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. Ryszard Panfil (Zakład Zarządzania w Socjomotoryce) i Wiceprzewodniczący Komitetu Naukowego dr hab. Wojciech Wiesner prof. AWF (Katedra Rekreacji). Konferencję otworzył JM Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF podkreślając m.in. konieczność organizacji tego typu przedsięwzięć. Podkreślić należy, iż konferencję odwiedziło liczne grono pracowników i studentów naszej Uczelni.

Referat wprowadzający Wartości „miękkie” w kreowaniu usług rekreacyjnych wygłosił prof. dr hab. Ryszard Panfil. Organizatorzy stworzyli program oparty na trzech sesjach naukowych i jednej praktycznej.  Swoje referaty naukowe wygłosili m.in. prof. dr hab. Barbara Iwankiewicz – Rak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), prof. dr hab. Janusz Olearnik (AWF we Wrocławiu), dr hab. Jolanta Mogiła-Lisowska prof. AWF (AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie), dr hab. Lesław Kulmatycki prof. AWF (AWF we Wrocławiu). Dr hab. Wojciech Wiesner prof. AWF (AWF we Wrocławiu), Dr Anna Leś (AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie), Dr Aleksandra Karpińska (AWF w Poznaniu), Dr Joanna Kantyka (AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach). Właśnie dr J. Kantyka została wyróżniona za najlepsze wystąpienie podczas konferencji. Wyróżnienie to wiąże się z nagrodą ufundowaną przez partnera konferencji – właścicieli Agroturystyki „Karkonoskie Siodło” w Kostrzycy k. Karpacza, którą jest weekendowy pobyt dla dwóch osób w tym gospodarstwie agroturystycznym.

W sesji The Best Practices prezentowali się: Małgorzata Burdziełowska  (FIT Management&Business), Małgorzata Janiaczyk (Centrum Sportowe Hasta la Vista), Edyta Musioł  (Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017), Jerzy Sawka (Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice), Dr Piotr Kunysz (Gojump Park Trampolin).

Podsumowując, należy zaakcentować duże zainteresowanie autorów naszą konferencją, mimo, iż patrzenie na rekreację od strony ofert usługowej nie jest jeszcze w Polsce ugruntowaną tematyką konferencyjną. Uczestnicy podkreślali także udany mariaż wystąpień o charakterze naukowym i praktycznym, co utwierdziło organizatorów w tym, że była to słuszna (chociaż rzadko spotykana w tradycji konferencyjnej) decyzja. Warto również zwrócić uwagę na wysoki poziom wystąpień i aktywność dyskutantów. Następna konferencja – za dwa lata.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak