Data 12 - 05 Konferencja Edukacyjna - Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym

Konferencja Edukacyjna - Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym

W dniu 16 maja 2017 roku w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się Konferencja Edukacyjna „Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym”. Organizatorami tego wydarzenia była Katedra Zespołowych Gier Sportowych i Zakład Motoryczności Sportowca oraz Dolnośląski Związek Koszykówki we Wrocławiu Celem jej było wymiana poglądów i doświadczeń między pracownikami Naszej uczelni, nauczycielami wychowania fizycznego, trenerami, instruktorami, animatorami sportu. W konferencji uczestniczyło ponad 120 osób.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.00. Zgromadzonych gości powitał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dr Marek Popowczak. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. (Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu), Arkadiusz Zagrodnik (Prezes Dolnośląskiego Związku Koszykówki) i Roman Kowalczyk (Dolnośląski Kurator Oświaty). Ponadto gośćmi konferencji byli prof. dr hab. Jan Chmura (Kierownik Zakładu Motoryczności Sportowca), dr hab. Jadwiga Pietraszewska prof. nadzw. (Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk o Sporcie), dr hab. Ryszard Bartoszewicz prof. nadzw. (Prorektor do Spraw Nauczania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu), dr Agnieszka Pisula-Lewandowska (Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu), dr Zdzisław Paliga (Kanclerz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu) i dr Jacek Stodółka (Prodziekan ds Studenckich Wydziału Wychowania Fizycznego).

Podczas konferencji przeprowadzono cztery warsztaty a wykładowcami byli wybitni nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy koszykówki: Jacek Kolis, Mariusz Mazur, Piotr Pietryk i Marek Ochman. Opiekę merytoryczna nad warsztatami sprawowali dr Marek Popowczak i Jarosław Pytkowski. W konferencji jako słuchacze uczestniczyli także byli reprezentanci Polski w koszykówce: Krystyna Zagórska oraz Dominik Tomczyk. Po konferencji organizatorzy i wykładowcy otrzymali wiele podziękowań za bardzo dobrą organizację i bardzo ciekawe oraz wspaniale przygotowane warsztaty praktyczne.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konferencji

dr Marek Popowczak
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

dr Jarosław Pytkowski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego w składzie:
dr Sara Wawrzyniak, dr Ireneusz Cichy, dr Andrzej Dudkowski, mgr Janina Smolińska (Sekretarz),
mgr Adrianna Kudłacik, Dominik Tomczyk, Magdalena Andronik, Edyta Kazanecka,
Martyna Pęcak, Paulina Strózik, Marcin Filończyk, Łukasz Pater oraz Karol Wiśniewski.

Już w 23 maja 2017 r. Katedra Zespołowych Gier Sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu organizuje kolejne edukacyjne wydarzenie - II Ogólnopolską Konferencję „15 lat z EDUballami – zakładane a rzeczywiste efekty kształcenia z wykorzystaniem piłek edukacyjnych EDUball”

Więcej informacji na stronie: II Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna - 15 lat z Eduballami

Zapraszamy!

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak