Data 05 - 03 Złoto w sztafecie i srebro indywidualnie Rafała Omelko w Mistrzostwach Europy

Podczas Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Belgradzie, polska sztafeta czterystumetrowców - w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk (absolwent naszej Uczelni), Przemysław Waściński i Rafał Omelko (student studiów doktoranckich AWF Wrocław) - wywalczyła złoty medal w finale 4x400 metrów. Był to już siódmy złoty medal tych Mistrzostw dla polskiej reprezentacji. Podopieczni trenera Józefa Lisowskiego, od początku mieli apetyt na złoto i w finale nie dali szans rywalom. Finałowy bieg rozpoczął Kacper Kozłowski, który szybko wyprowadził Polaków na prowadzenie. Kolejny z biegaczy – Łukasz Krawczuk, również nie pozwolił zmienić pozycji, chociaż w trzeciej zmianie Przemysławowi Waścińskiemu było już trudniej utrzymać znaczne prowadzenie, przy silnym rywalu z Belgii. Na czwartej zmianie niezastąpiony, srebrny medalista Mistrzostw w biegu na 400 m Rafał Omelko, błyskawicznie odskoczył od rywali i ani przez moment nie pozwolił sobie zagrozić. Wynik zwycięzców to 3:06,99.

Rafał Omelko był również finalistą biegu na 400m, w którym zdobył srebrny medal, pobijając jednocześnie swój rekord życiowy wynikiem 46.08

Fotoreportaż, fot. Unknown