Data 07 - 03 XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę marca a więc 5 marca 2017 r. rozegrano  XXXI  Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza. Organizatorem zawodów była Katedra Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Memoriał odbył się pod honorowym patronatem JM Rektora AWF Wrocław, dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF.

Uroczystość otwarcia zawodów odbyła się przy starcie slalomu gigant (stok nr 6 w Zieleńcu) a zawody oficjalnie otworzył Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF w towarzystwie Prodziekana ds. Nauczania, dr Ryszarda Błachy oraz zastępcy Dyrektora Instytutu Turystyki i Rekreacji dr hab. Piotra Oleśniewicza, a także bardzo licznie przybyłych zawodników i kibiców.

Całe zawody odbyły na stoku nr 6, firmy Winterpol.

Na starcie stanęło 128 zawodników i zawodniczek (65 mężczyzn, 33 kobiet, 30 dzieci + młodzież), którzy rywalizowali w dwuboju: sprawdzian sportowy (slalom gigant) oraz sprawdzian techniczny (jazda techniczna oceniana przez ekspertów). Mimo wiatru, który delikatnie przeszkadzał zawodnikom oraz odwilży, stok na którym rozegrano slalom gigant, został przygotowany bardzo dobrze. Po rywalizacji sportowej zawodnicy przystąpili do jazdy technicznej. Oceniano ewolucje: łuki płużne, skręt równoległy NW, skręt równoległy długi oraz śmig.

Klasyfikacja generalna:

DZIECI - wyniki

1. Antek Chachulski
  2. Kazimierz Nelke
  3. Jan Dota

MŁODZIEŻ - wyniki

1. Jakub Zaczyk
  2. Mateusz Szczepaniak
  3. Wojciech Łukaszewicz

KOBIETY - wyniki

1. Agnieszka Lipska
  2. Joanna Wawro
  3. Urszula Piątkowska

MĘŻCZYŹNI - wyniki

1. Karol Kwiek
  2. Robert Kowalczyk
  3. Jędrzej Spyra

Tradycją memoriału jest wyłonienie najlepiej jeżdżącego technicznie zawodnika, który otrzymał  puchar. W tym roku zwyciężyła Agnieszka Lipska, której suma ocen z jazdy technicznej wyniosła 36,5 pkt. (na 40 możliwych).

Ceremonia zakończenia odbyła się przy pomniku doc. Bronisława Haczkiewicza, który został odsłonięty w roku 2016.

W wieczór poprzedzający zawody, na stoku nr 4 odbył się Zieleniec Winter Show, również współorganizowany przez Katedrę Rekreacji AWF Wrocław. W programie znalazły się pokazy jazdy technicznej 6 szkół narciarskich z Zieleńca (4SNOW, Gryglówka, Bartuś, Akademicka Szkoła Narciarstwa i Snowboardu, T&T, Mieszko), zjazd duchów z Zieleńca oraz instruktorów z pochodniami oraz wręczenie przez Rektora AWF Wrocław certyfikatów absolwentom AWF Wrocław, którzy prowadzą w Zieleńcu usługi turystyczno-rekreacyjne związane ze sportami zimowymi. Dodatkowo został wręczony Puchar szkole Mieszko, która została wyróżniona za najlepszy program pokazu szkół. Wszystko zakończyło się efektownym pokazem fajerwerków.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak