Data 31 - 01 Plebiscyt na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska rozstrzygnięty

Plebiscyt na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska rozstrzygnięty

W dniu 30 stycznia br. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu, podczas której wyłoniono laureatów 64. plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na Sportowca i Trenera Roku Dolnego Śląska. Wśród sportowców wygrała Maja Włoszczowska, która wyprzedziła Piotra Małachowskiego i Jakuba Tokarza. Statuetkę dla trenera Roku Dolnego Śląska odebrałodebrał Dariusz Łoś, szkoleniowiec mistrza Europy w skoku o tyczce Roberta Sobery.

W gronie kapituły plebiscytu naszą Uczelnię reprezentował Pan dr Ireneusz Cichy w zastępstwie Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF oraz  Pani mgr Renata Mauer-Różańska. Podczas obrad i anonimowych głosowań eksperci wskazali najlepszych sportowców i trenerów i wraz z wynikami głosowań czytelników utworzono listę laureatów plebiscytu.

Wśród osób wyróżnionych w plebiscycie związanych jednocześnie z naszą Uczelnią triumfowali:

• Robert Sobera (lekka atletyka, skok o tyczce, AZS AWF Wrocław) – miejsce 5 w kategorii Sportowiec Roku
  • Dariusz Łoś (lekka atletyka, trener Roberta Sobery, AZS AWF Wrocław) - miejsce 1 w kategorii Trener Roku
  • Marek Rożej (lekka atletyka, opiekun m.in. Joanny Linkiewicz i Rafała Omelki) - miejsce 2 w kategorii Trener Roku
  • Magdalena Nowakowska (karate) - miejsce 1 w kategorii Sportowiec The World Games 2017

W kategorii Najpopularniejszy Młody Talent nagrodę ufundowaną przez AWF wręczał Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław.

04_wloszczowska_maja.jpg

12_plebiscyt_na_najlepszego_sportowca_i_trenera_dolnego_slaska_nieznany.jpg