Data 09 - 01 Koncert noworoczny "Debiuty i talenty"

Koncert noworoczny

W sobotni wieczór 7 stycznia komplet - prawie 250 widzów zjawił się we wrocławskim Teatrze PWST na Noworocznym Koncercie "Debiuty i Talenty", organizowanym przez ZPiT AWF "KALINA". Koncert pod hasłem „Debiuty i Talenty" ma już kilkuletnią tradycję. Pomysł jego organizacji zrodził się się z faktu, iż rodzinom, przyjaciołom i sympatykom członków zespołu trudno jest na co dzień zobaczyć i usłyszeć zespół „Kalina", gdyż koncertuje on głównie na imprezach zamkniętych lub festiwalach zagranicznych.
Ponadto koncerty z tego cyklu są doskonałą okazją do debiutu scenicznego najmłodszych tancerzy, którzy dołączyli do zespołu zaledwie przed 3 miesiącami a już teraz mogą się pochwalić pierwszym scenicznym występem.
Przy tej okazji zespół realizuje też zawsze cel charytatywny, wspierając fundację "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".
W programie koncertu znalazły się m.in najpiękniejsze polskie kolędy, tańce regionalne oraz piękne pokazy akrobatyki artystycznej w wykonaniu związanych z zespołem Anny Sobera i Jakuba Wójcika. Na zakończenie koncertu wyróżniono 2 przedstawicielki Rady Zespołu poprzedniej kadencji, za duży wkład pracy w działalność zespołu. Wyróżnienia wręczył dr I. Cichy - Szef Biura Promocji Uczelni, w ramach którego działa obecnie zespół.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak