Data 12 - 12 Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas uroczystości, która odbyła się 9 grudnia 2016 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wręczył Nagrody Ministra za 2015 rok. Szef resortu nauki podkreślił, że laureaci zgromadzeni na sali stanowią o przyszłości kraju.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Wśród laureatów znaleźli się również wrocławscy naukowcy. Stanowili oni dużą grupę, reprezentującą wrocławskie środowisko akademickie, w różnych dziedzinach nauki.

Nagrodę zespołową za osiągnięcia dydaktyczne, obejmujące innowacyjne metody prowadzenia zajęć dydaktycznych z piłkami edukacyjnymi EDUball i nowatorskie przygotowanie materiałów dydaktycznych, otrzymali pracownicy wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego:

• Dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław
  • Dr Tadeusz Rzepa,