Data 25 - 11 Spotkanie z przedstawicielami PZPS

Spotkanie z przedstawicielami PZPS

W ubiegłym tygodniu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS reprezentowali Pan Stanisław Majkowski – wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia, Kierownik Wyszkolenia oraz Pan Alojzy Świderek przedstawiciel Akademii Polskiej Siatkówki. Naszą Uczelnię obok Rektora reprezentował Pan dr Edward Superlak, pracownik Zakładu Motoryczności Sportowca na Wydziale Nauk o Sporcie.

Spotkanie dotyczyło weryfikacji systemu kształcenia instruktorów i trenerów piłki siatkowej. Obie strony stoją na stanowisku, że obecnie wysoki poziom szkolenia przyszłych instruktorów i trenerów piłki siatkowej gwarantują wykwalifikowani pracownicy Akademie Wychowania Fizycznego oraz współpraca z polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Zdjęcia. I. Cichy

1.jpg 2.jpg