Data 06 - 06 Powrót do źródeł po 60 latach od ukończenia studiów

Powrót do źródeł po 60 latach od ukończenia studiów

Pod tym hasłem spotkało się na Uczelni w dniach 16-17 maja 2014 r. 20 absolwentów (średnia wieku 82 lata) plus gość honorowy nasz nauczyciel dr Adam Haleczko. Zaczęło się od zwiedzenia Centrum Historii Uczelni gdzie doszło do wymiany informacji o początkach Uczelni. Przewodniczący Senackiej Komisji Historii AWF prof. Lesław Kulmatycki wymienił swoje książkowe informacje z absolwentami, którzy fakty historyczne z tamtych lat znają z autopsji.

Po tym zaczęło się zwiedzanie obiektów Uczelni. Fizjoterapię zaprezentowała Dziekan prof. Ewa Demczuk-Włodarczyk, następnie wstąpili wszyscy do sali im. prof. Ewarysta Jaskólskiego, kolegi tegoż rocznika. Przy tej okazji dr Kazimierz Kurzawski uraczył zebranych wiadomościami o absolwentach wybitnych sportowcach i trenerach. Niektórzy uczestnicy zjazdu doświadczyli małą próbę sprawności chodu i skoku (rekord 29 cm wyskoku pionowego w kategorii wiekowej 80+ lub 14 cm w tej samej kategorii wiekowej, ale z dwoma endoprotezami!).

Bardzo zainteresowała uczestników Zjazdu i zrobiła duże wrażenie prezentacja o rozwoju Uczelni przygotowana przez prof. Ryszarda Bartoszewicza. To było imponujące. Oczywiście nie obyło się też bez wizyty w klubie Stowarzyszenia Absolwentów. Na spotkaniach wieczornych przypominano piosenki z tamtych czasów (Czarna Natasza a Hoj, sentymentalne jak: Czy to w dzień czy o zachodzie… i inne). Podobno następne spotkanie za pół roku… czas upływa.

Elżbieta Radziwon, Centrum Historii Uczeni

Fotoreportaż, fot. Henryk Nawara