Wszystkie aktualności z kategorii: Wspomnienia i nekrologi

• 2905Sprzedaż nieruchomości gruntowej ZAMECZEK przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu

• 2905Uzupełniający terminarz czynności wyborczych Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

Uzupełniający terminarz czynności wyborczych Wydziału Wychowania Fizycznego Aakademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

• 2905Zawiadomienie o wyniku postępowaniu.

Oznaczenie sprawy: KRPI.617.1.2017 - Sprzęt fotograficzny wraz z akcesoriami oraz skaner do negatywów do realizacji projektu „Aktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl” dla Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Zamówienie poniżej 30 000 euro, realizowane zgodnie z umową POPC.02.03.01-00-0010/16-00, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - Fundusz Europejski Polska Cyfrowa (Oś priorytetowa: II E-administracja i otwarty rząd, Działanie: 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego, Poddziałanie: 2.3.1 Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki).

• 2805Zaproszenie na X Onkoigrzyska

• 2705XI Piknik Stowarzyszenia Absolwentów AWF„Pod kasztanami”

Stowarzyszenie Absolwentów AWF we Wrocławiu zrealizowało w dn. 26.05.2017 r. tradycyjne plenerowe spotkanie pn. „Piknik pod kasztanami”. Uroczystość zrealizowano w miejscu szczególnie nam bliskim, w pobliżu najstarszych budynków dydaktycznych usytuowanych przy ul Witelona 25 gdzie przed laty odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Wydziału.

• 2605Dofinansowanie projektu badawczego dla zespołu prof. dr hab. Marka Woźniewskiego

Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski z Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław, wraz z zespołem z AWF i Politechniki Wrocławskiej, otrzymał finansowanie projektu badawczego z Narodowego Centrum Nauki (NCN), w ramach konkursu OPUS 12. Tematem grantu jest „Wykorzystanie mechatronicznych kijów Nordic Walking w modelowaniu i ocenie rehabilitacji wybranych grup chorych”. Projekt którym będzie kierował Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski uzyskał bardzo wysokie finansowanie, bo aż w kwocie 722 100 zł. Warto podkreślić, że w obecnej edycji grantów w programie OPUS 12 z NCN, spośród wszystkich projektów złożonych przez AWF’y w Polsce, jest to jedyny grant który otrzymał finansowanie.

Wielkie gratulacje dla kierownika grantu i całego zespołu, który będzie realizował to przedsięwzięcie naukowe !!!

• 2605Otwarte konkursy na stanowiska

• 2605Akademicki Tygiel Artystyczny

Udane – w ocenie licznych uczestników wydarzenia – miało przebieg spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zorganizowane pod hasłem Akademicki Tygiel Artystyczny. Impreza kulturalna nosząca nazwę „Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał” odbyła się w dn. 25.05. 2017 r. w holu budynku dydaktycznego P-4.

• 2405Gala I Konkursu Młodych Talentów

Studenci oraz młodzi pracownicy nauki, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, artystyczny, społeczny, sportowy, w działalności innowacyjnej oraz jako młodzi przedsiębiorcy przyczyniają się do promocji i rozwoju Dolnego Śląska. W uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu "Młode Talenty" wziął udział marszałek Cezary Przybylski. Laureatem Konkursu w kategorii "Sukces sportowy" - został student AWF Wrocław Rafał Omelko.

• 2405Sejm i Senat RP „bez barier”

W dniach 10 i 11 maja studenci II roku Terapii Zajęciowej pod opieką dr Dominiki Zawadzkiej zostali zaproszeni przez Pana Posła Sławomira Piechotę do Sejmu RP. Zaproszenie było konsekwencją współpracy pomiędzy Wydziałem Fizjoterapii, a Panem Posłem przy organizowaniu konferencji Forum Integracyjne. Celem wizyty było udokumentowanie dostosowania Sejmu i Senatu RP dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także promocja Kierunku Terapii Zajęciowej. Bariery zostały „przełamane”.