Wszystkie aktualności

• 1107Medale na Mistrzostwach Europy AMSTERDAM 2016

Sukcesy studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce - AMSTERDAM 2016. Robert Sobera w skoku o tyczce zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy. Wicemistrzynią Europy został Joanna Linkiewicz w biegu na 400 oraz Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk w sztafecie  4 x 400 m.
    Gratulacje również dla trenerów Dariusza Łosia, Marka Rożeja i Józefa Lisowskiego.

• 1107Przedłużony nabór kandydatów na studia I i II stopnia

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza przedłużony nabór kandydatów na studia licencjackie, magisterskie I i II stopnia oraz na studia doktoranckie. Szczegóły - więcej
    Rejestracji można dokonać pod adresem: eRekrutacja.

rekrutacja_przedluzona.jpg

• 0707Z wizytą na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniu 6 lipca 2016 r. Rektor prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz i Rektor-Elekt dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF byli z wizytą u Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marka Bojarskiego.
    Korzystając z okazji dokonano również wizji w barokowej auli Oratorium Marianum w  głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, w której odbędzie się inauguracja roku akademickiego w dniu 23 września 2016 r. Zmiana miejsca jest spowodowana remontem Auli Leopoldina.

• 0607Negocjacje w sprawie sprzedaży nieruchomości Zameczek

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza do udziału w negocjacjach dotyczących:  sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem znajdującej się przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu.
    Przedmiotem negocjacji jest nieruchomość – grunt o łącznej powierzchni 1,0639 ha zabudowany budynkiem trzykondygnacyjnym. Budynek wybudowany został w 1910 r., powierzchnia całkowita budynku to 2.430,15 m2, może być wykorzystany na usługi. Nieruchomość jest oznaczona jako dwie działki o nr ew. 5/1 i 5/2 AM-5 obręb 0004 Dąbie i jest częścią nieruchomości ujawnionej w Księdze Wieczystej KW nr WR1K/00180883/8.

• 0407Wywiad prof. dr hab. Tadeusza Koszczyca dla Słowa Sportowego

wywiad_prof_koszczyc1.jpgProf. dr hab. Tadeusz Koszczyc, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego obchodów 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu udzielł wywiadu dziennikarzom Słowa Sportowego

• 0207Spotkanie rektorów AWF-ów w Gdańsku

Do Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS na zaproszenie Rektora Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. nadzw. dra hab. Waldemara Moski przyjechali rektorzy, a także rektorzy elekci polskich AWF-ów, by rozmawiać o rozwoju i problemach kierowanych przez nich uczelni oraz by podzielić się cennymi doświadczeniami.

• 0107Konkurs PKOL na pracę naukową

Polska Akademia Olimpijska PKOL zaprasza do udziału w VII Konkursie na prace naukowe z zakresu olimpizmu i edukacji olimpijskiej, które zostały przygotowane w okresie od lipca 2014 do czerwca 2016 roku.
    Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie streszczenia pracy do dnia 30 września 2016 roku. Wymagania konkursowe są zawarte w załączonym Regulaminie.

• 2806Odnowa biologiczna na „4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton”

W sobotę 18 czerwca 2016 roku studenci 2 roku I stopnia Wydziału Fizjoterapii wraz z pracownikami „Zespołu Odnowy Biologicznej” zabezpieczali z zakresu masażu 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton” - największą nocną imprezę biegową w Polsce, w której wystartowało blisko 10 tysięcy biegaczy..

• 2806Nagroda Wrocławia dla AWF Wrocław – uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia

To najbardziej uroczysta w roku sesja Rady Miejskiej. Organizowana jest od 23 lat, zawsze 24 czerwca, czyli w dniu św. Jana Chrzciciela, patrona Wrocławia. W Sali Wielkiej Starego Ratusza wręczone zostały tegoroczne tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia – najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez władze miejskie osobom wybitnie zasłużonym dla Wrocławia.

• 2706Podsumowanie Ogólnopolskich Debat o Edukacji

W Toruniu odbył się finał ogólnopolskiej debaty poświęconej edukacji. Hasłem debaty było: „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana”. W spotkaniu wzięła udział minister edukacji narodowej Anna Zalewska, która przedstawiła projekt zmian w oświacie.
    Minister Edukacji podkreśla znaczenie zajęć z WF w szkołach, zapowiedziała powrót SKS-ów i doceniła Edubale. To autorski projekt pracowników AWF we Wrocławiu. Piłki edukacyjne "edubal" powstały w 2001 roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Twórcami "edubali" byli pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych AWF we Wrocławiu: Zbigniew Naglak, Andrzej Rokita, Tadeusz Rzepa