Wszystkie aktualności

• 2706Podsumowanie Ogólnopolskich Debat o Edukacji

W Toruniu odbył się finał ogólnopolskiej debaty poświęconej edukacji. Hasłem debaty było: „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana”. W spotkaniu wzięła udział minister edukacji narodowej Anna Zalewska, która przedstawiła projekt zmian w oświacie.
    Minister Edukacji podkreśla znaczenie zajęć z WF w szkołach, zapowiedziała powrót SKS-ów i doceniła Edubale. To autorski projekt pracowników AWF we Wrocławiu. Piłki edukacyjne "edubal" powstały w 2001 roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Twórcami "edubali" byli pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych AWF we Wrocławiu: Zbigniew Naglak, Andrzej Rokita, Tadeusz Rzepa

• 2406Ostatnie posiedzenie Senatu

W dniu 23 czerwca 2016 roku odbyło się ostatnie posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w kadencji 2012 - 2016. Po zakończeniu obrad Rektor prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz otrzymał symboliczną wiązankę kwiatów od społeczności akademickiej, którą wręczył  Rektor-Elekt dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF.  Następnie wszyscy uczestnicy obrad Senatu otrzymali pamiątkowe zdjęcia.

• 2306List gratulacyjny dla prof. dr hab. Juliusza Migasiewicza od marszałka województwa dolnośląskiego

list_gratulacyjny2.jpg

• 2106Zaproszenie na wykłady

wyklady_22_06.jpg

• 1806Prof. Andrzej Rokita Wiceprzewodniczącym Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Tradycyjnie w czerwcu, w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym w Olejnicy spotkali się Rektorzy publicznych uczelni akademickich.

W dniu 10 czerwca 2016 r. Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola jednomyślnie wybrało Przewodniczącego i nowych wiceprzewodniczących w kadencji 2016-2018. Zaszczytną funkcję Przewodniczącego Kolegium po raz drugi objął prof. Marek Ziętek Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich, a Jego zastępcami wybrani zostali: prof. Piotr Kielan Rektor Akademii Sztuk Pięknych oraz prof. Andrzej Rokita Rektor Akademii Wychowania Fizycznego.

• 1606Komunikat Komisji Wyborczej Wydziału Nauk o Sporcie

Kolegium Elektorów Wydziału Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dokonało wyboru Prodziekana ds Nauczania Wydziału Nauk o Sporcie. Na kadencję 2016-2020 wybrano dr Anetę Stosik.

• 1506XVII Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2016

Finał XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy, odbył się 8 czerwca 2016 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Wydział Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  zajął I miejsce w rankingu w grupie kierunków studiów Turystyka i Rekreacja.
    Najlepszym uczelniom gratulowała dr hab. Teresa Czerwińska, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Kapituła i przedstawiciele centralnych instytucji szkolnictwa wyższego.

• 1406Prof. Andrzej Rokita ponownie wybrany do Zarządu Głównego AZS

Prof. Tadeusz Słomka będzie kierował Zarządem Głównym AZS w latach 2016-2018. Wybory nowych władz odbyły się podczas XXVI Zjazdu naszego stowarzyszenia w Warszawie.
    Członkiem Zarządu Głównego AZS na kadencję 2016-2018 został dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF. Więcej informacji na stronie Akademickiego Związku Sportowego

wladze2016.jpg

• 1406XX Wrocławski Turniej Koszykówki Ulicznej

Już w niedzielę 19 czerwca 2016r. na tartanowych, zewnętrznych boiskach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaroi się od entuzjastów koszykówki ulicznej. Akademia Wychowania Fizycznego objęła patronatem Wrocławski Turniej Koszykówki Ulicznej 2016. Organizatorem imprezy sportowej jest Dolnośląski Związek Koszykówki.
    Czasu na zgłoszenie pozostało już niewiele. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.wroclawskistreetball.pl/

stretball.jpg

• 0906Zaproszenie na wykład