Wszystkie aktualności

• 2911Przetarg na sprzedaż nieruchomości "Zameczek" przy ul. Rzeźbiarskiej we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza przetarg ustny nieograniczony na: na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem znajdującej się przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu.

• 2911Dni Otwarte Erasmus+

W miniony czwartek, 8 grudnia od godziny 10:00 do 13:00, w budynku P4 wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego było tłoczno, gwarno i bardzo międzynarodowo. Organizatorzy są pewni - Drzwi Otwarte Programu Erasmus+, zainicjują przygodę niejednego studenta. Uczelnie Partnerskie, Kraje Docelowe, Erasmusi Weterani, Partnerzy Wydarzenia, wszyscy dosłownie „wychodzili ze skóry”, aby potrzebną dawką informacji zaspokoić rosnący z każdą godziną tłum studentów, przybywających na wydarzenie.

• 2811Nagroda sportowa województwa dolnośląskiego

Podczas Konferencji „Nowe programy sportu powszechnego – rola samorządów lokalnych i stowarzyszeń sportowych w ich wdrażaniu” organizowanej przez Dolnośląską Federację Sportu w dniach 24-25.11.2016 r. w Wałbrzychu, zostały wręczone nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów z Dolnego Śląska. Wśród obecnych gości byli między innymi: srebrny medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie – Rafał Omelko, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w Portland – Ewelina Ptak, nagrodzeni za całokształt pracy trenerskiej: Bogumił Mańka (KS AZS AWF Wrocław) i Tomasz Tłustochowski (KS AZS AWF Wrocław) oraz trenerzy uczestników Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
    Nagrodę Sportową Województwa Dolnośląskiego dla Akademii Wychowania Fizycznego odebrał JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF.

• 2511Spotkanie z przedstawicielami PZPS

W ubiegłym tygodniu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS reprezentowali Pan Stanisław Majkowski – wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia, Kierownik Wyszkolenia oraz Pan Alojzy Świderek przedstawiciel Akademii Polskiej Siatkówki. Naszą Uczelnię obok Rektora reprezentował Pan dr Edward Superlak, pracownik Zakładu Motoryczności Sportowca na Wydziale Nauk o Sporcie.

• 2511Posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniu 24 listopada odbyło się posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na którym podsumowano obchody 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF wręczył wyróżnienia, medale 70-lecia oraz nagrody Rektora pracownikom zaangażowanym organizację jubileuszu.
    Odsłonięto również portret prof. Juliusza Migasiewicza – Rektora kadencji 2008-2012 i 2012-2016.

• 2411Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w czołówce uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uplasowała się w czołówce najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelni na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.

• 2411Otwarcie Centrum Kultury Akademickiej

W dniu 23 listopada o godzinie 18.30 odbyło się niezwykłe spotkanie podczas którego JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF wraz z Przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Panem Mariuszem Tomczakiem w asyście Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewndowskiej dokonali symbolicznego otwarcia Centrum Kultury Akademickiej po długo oczekiwanym II etapie remontu.

• 2211Mistrzostwa AWF w badmintonie

mistrzostwa_awf_w_badmintonie_2016a.jpg