Wszystkie aktualności

• 3008Dolnośląski Delfinek

W związku z realizacją we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego programu „Dolnośląski Delfinek” w dniu 29 sierpnia 2016 r o godz. 12.00 w sali wykładowej pawilonu P-4 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie kształcenia prowadzonego przez Akademię Wychowania Fizycznego nadającego uprawnienia instruktora nauki pływania.

• 2708Rektor-Elekt profesor Andrzej Rokita na Gali Forbes i Pentagon Research

W dniu 24 sierpnia 2016 r. w Hotelu Bellotto w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się Gala Forbesa i Pentagon Research, na której zostały ogłoszone wyniki rankingu najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie w 2016 roku według magazynu "Forbes" i firmy Pentagon Research.
    W panelu dyskusyjnym ekspertów udział brał Rektor-Elekt Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF

• 2308Minister Edukacji Narodowej o zmianach w systemie oświaty

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w rozmowie z dziennikarzem Sygnałów Dnia Polskiego Radia mówiła  o  zmianach w systemie oświaty, m.in. o tym, że w 2017 roku do szkół wrócą SKS-y, inwestycjach w hale sportowe, zwolnieniach lekarskie z lekcji wychowania fizycznego oraz współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dotycząca wprowadzania w klasach 1-3 piłek edukacyjnych EDUBAL.

• 2108ZPiT AWF "KALINA" na Słowacji

Kilka dni temu ZPiT AWF "KALINA" powrócił z festiwalu "Trnavska Brana", organizowanego na Słowacji w ramach grantu Funduszu Wyszehradzkiego. W festiwalu wzięły udział, zgodnie z ideą Grupy Wyszehradzkiej, zespoły z Węgier, Czech, Słowacji i oczywiście ZPiT "Kalina", który reprezentował nasz kraj. W programie festiwalu, organizowanego już po raz 15, znalazły się występy znakomitych zespołów- m.in węgierski "Sopron", słowackie: "Mladost", "Presov", "Stavbar" czy "Technik".  Zespoły oklaskiwane były przez liczną publiczność, która szczelnie wypełniała trnavski Rynek- Trojicne Namiestie, na którym rozłożył się również jarmark tradycyjnego słowackiego rzemiosła. Pięknym, słowiańskim zwyczajem było powitanie przybyłych zespołów, które podarowały gospodarzom swoje narodowe chleby, które później wystawione były na wystawie i degustowane przez zwiedzających. Nota bene trzeba przyznać, że nasz polski chleby wypadł niezwykle okazale...

• 1508Wywiady z naszymi olimpijczykami

Dziennikarze Total Sport  opublikowali wywiad z Rafałem Omelko - bezpośredio z Rio de Janiero.
    Rówież portal Tu Wrocław  umieścił na swoje stronie relacje Rafała Omelko z pobytu w stolicy Brazyli w cyklu reportaży z Rio 2016 od kuchni:

• 0308Adapciak 2016

adapciak1a.jpg

• 2507Kibicujmy naszym w Rio 2016

5 sierpnia 2016 rozpoczynają s2016_summer_olympics_logo_svg.pngię Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród reprezentantów jest grupa zawodników, trenerów i działaczy - studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kibicujmy naszym w Rio!!!

• 2107Zarząd EUA potępia przymusowe dymisje dziekanów tureckich uniwersytetów

logo_eua1.jpg

Zarząd European University Association (EUA) wydał oświadczenie potępiające przymusowe dymisje dziekanów tureckich uczelni.
    Turecka Rada Szkolnictwa Wyższego (YÖK) nakazała rezygnację 1577 dziekanów wszystkich tureckich uniwersytetów, zarówno państwowych i prywatnych. Ponad 15 tys. pracowników szkolnictwa zostało zawieszonych.
    Zarząd European University Association zdecydowanie potępia te działania i wyraża poparcie dla społeczności akademickiej w Turcji. Jednocześnie wzywa wszystkie rządy krajów europejskich, uniwersytety i uczonych do zdecydowanego przeciwstawiania się takim działaniom i do wspierania demokracji w Turcji, w tym autonomii instytucjonalnej i wolności akademickiej dla uczonych i studentów.

• 1807Zostawiam uczelnię w dobrej kondycji

Prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz udzielił wywiadu Słowu Sportowemu w którym szeroko mówi o swoich początkach na wrocławskim AWF-e, okresie pracy trenerskiej, swoim rozwoju naukowym oraz czasie pełnienia funkcji rektora AWF Wrocław. Zapraszamy do lektury.

• 1507"Wiemy, gdzie jest złoto Wrocławia. I srebra też"

W magazynie Gazety Wrocławskiej z dnia 15.07.2016 r. ukazał się artykuł "Wiemy, gdzie jest złoto Wrocławia. I srebra też" o naszych medalistach z ME w Amsterdamie: Robercie Soberze, Joannie Linkiewicz i Rafale Omełko. W artykule przedstawiono naszych sportowców (członków klubu AZS AWF Wrocław) oraz ich nadziejach na dalsze sukcesy w zbliżającym się starcie na IO w Rio de Janiero. Zapraszamy do lektury.