Wszystkie aktualności

• 0102Ogłoszenie w sprawie składania wniosków o nadanie Medalu KEN

Proszę o przysyłanie wniosków o nadanie do Przewodniczącej  Senackiej  Komisji  ds. Odznaczeń  do 15 lutego 2017.

• 3101Plebiscyt na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska rozstrzygnięty

W dniu 30 stycznia br. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu, podczas której wyłoniono laureatów 64. plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na Sportowca i Trenera Roku Dolnego Śląska.  Statuetkę dla trenera Roku Dolnego Śląska odebrałodebrał Dariusz Łoś, szkoleniowiec mistrza Europy w skoku o tyczce Roberta Sobery.

• 2701Posiedzenie Senatu

W dniu 26 stycznia 2017 r  Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Andrzej Rokita otworzył pierwsze w tym roku posiedzenie Senatu.

• 1901Prof. Juliusz Migasiewicz Prezesem Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS

W dniu 18 stycznia 2017 roku odbyły się wybory na Prezesa Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego. Ustępującego Prezesa prof. Romualda Gellesa zastąpił prof. Juliusz Migasiewicz z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

• 1801Anna Skrzek profesorem nauk o kulturze fizycznej

W dniu 11 stycznia 2017 roku odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie uroczystość wręczenia aktów nadania tytułu profesora. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akt nominacji profesora nauk o kulturze fizycznej  prof. dr hab. Annie Skrzek, Dziekanowi Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

• 1601Znani sportowcy w Centralnym Laboratorium Naukowo-Badawczym AWF Wrocław

Marcin Held przygotowujący się do walki z Joe Lauzonem podczas gali w prestiżowej federacji sportów walki UFC – wykonał badania wydolności w Pracowni Naukowo-Badawczej Wydziału Nauk o Sporcie.

• 1601Spotkanie noworoczne władz Uczelni ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 13.01.2017 w holu Hali Wielofunkcyjnej odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie władz Uczelni ze studentami Uniwersytetu Trzecieg Wieku.

• 0901Koncert noworoczny "Debiuty i talenty"

W sobotni wieczór 7 stycznia komplet - prawie 250 widzów zjawił się we wrocławskim Teatrze PWST na Noworocznym Koncercie "Debiuty i Talenty", organizowanym przez ZPiT AWF "KALINA". Koncert pod hasłem „Debiuty i Talenty" ma już kilkuletnią tradycję. Pomysł jego organizacji zrodził się się z faktu, iż rodzinom, przyjaciołom i sympatykom członków zespołu trudno jest na co dzień zobaczyć i usłyszeć zespół „Kalina", gdyż koncertuje on głównie na imprezach zamkniętych lub festiwalach zagranicznych.

• 0801Wsparcie finansowe dla Uniwersytetów Dziecięcych z MNiSW

65 zwycięskich projektów otrzyma dofinansowanie w wysokości w sumie 2 300 000 złotych na uruchomienie lub kontynuowanie działalności uniwersytetów dziecięcych.

Pierwszy uniwersytet dla dzieci powstał w niemieckiej Tybindze czternaście lat temu. W ramach uruchomionego 2 września tego roku programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy (UMO) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz pierwszy zaoferowało wsparcie finansowe dla tego typu instytucji.

• 0201Kwadrans akademicki z Rektorem AWF Wrocław dr hab. Andrzejem Rokitą, pof. AWF

Prezentujemy Państwu pierwszy odcinek programu wideo pt. "Kwadrans Akademicki", który jest nowym projektem realizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    "Kwadrans Akademicki" będzie programem, który przybliży najważniejsze wydarzenia odbywające się na uczelni oraz w całym środowisku akademickim Wrocławia. Przedstawione zostaną w nim także sylwetki postaci, które na co dzień pracują na naszej "Słonecznej Uczelni".W premierowym odcinku do rozmowy zaprosiliśmy kierującego uczelnią JM Rektora Prof. Andrzeja Rokitę. Wywiad rzeka dotyczy początków pracy w roli Rektora, podsumowuje 70-lecie, współpracę ze studentami i wyzwania na rok 2017.
    Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu w formie wideo: