Wszystkie aktualności

• 1910Święto Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Coroczne spotkania naszej społeczności akademickich podczas Święta Akademii to nie tylko celebrowanie chwili, ale to przede wszystkim przypominanie wszystkim, w szczególności młodym osobom, o historii naszej „Słonecznej Uczelni”. Historii, która nie zawsze łączyła się z dobrymi momentami, ale którą z pewnością tworzyli i tworzą ludzie z ogromną pasją.

• 1910Złożenie kwiatów na grobach prof. Andrzeja Klisieckiego i prof. Zdzisława Zagrobelnego

Tradycyjnie w drugiej połowie października przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odwiedzili groby zasłużonych profesorów dla naszej Akademii.

• 1810Dr Gabriel Pawlak powołany do Zarządu Rady ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Dr Gabriel Pawlak otrzymał Nominację Dyrektora Instytutu Sportu-PIB (Państwowego Instytutu Badawczego) do Zarządu Rady do spraw Kompetencji Sektora Sportowego.
    W Instytucie Sportu – PIB w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady ds. Kompetencji Sektora Sportowego. Prace Rady odbywają się w ramach projektu pt. European Sector Skills Alliance for Sport (ESSA-Sport), który jest realizowany przez 18 państw Unii Europejskiej w celu zwiększenia wiedzy o potrzebach i możliwościach kwalifikacyjno-zawodowych w sektorze sportowym.

• 1210Zaproszenie na Święto Uczelni

• 0910Certyfikaty „Wrocław bez barier” zostały rozdane!

Już po raz ósmy został zorganizowany plebiscyt „Wrocław bez barier”.
    W tym roku kapituła postanowiła między innymi nagrodzić „Wspólną Inicjatywę Architektoniczną”, czyli projekt współorganizowany przez naszą uczelnię - jego przedstawicielkę dr Dominikę Zawadzką z Wydziału Fizjoterapii.

• 0610Grant dla zespołu dr hab. Grzegorza Żurka

Pan dr hab. Grzegorz Żurek, prof. nadzw., wraz z zespołem pracowników AWF Wrocław, otrzymał finansowanie projektu międzynarodowego, realizowanego w ramach współpracy pomiędzy podmiotami z Finlandii, Polski, Czech, Austrii i Holandii.

• 0510Immatrykulacja doktorantów

3 października 2018 r., już tradycyjnie w Sali Kominkowej odbyła się uroczysta immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2018/2019. W obecności JM Rektora dr hab. Andrzeja Rokity, prof. nadzw., Kierowników Studiów Doktoranckich: dr hab. Małgorzaty Mraz, prof. nadzw.,  Prof. dr. hab. Tadeusza Koszczyca, Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego Prof. dr hab. Teresy Sławińskiej-Ochli, Dziekana Wydziału Fizjoterapii Prof. dr hab. Anny Skrzek, Prodziekana ds. Nauczania na Wydziale Fizjoterapii dr hab. Krystyny Rożek-Piechury prof. nadzw., Prodziekana  ds. Nauki na Wydziale Wychowania Fizycznego dr hab. Marty Wieczorek prof. nadzw. oraz opiekunów naukowych, doktoranci odebrali Decyzje o przyjęciu na Studia Doktoranckie. W tym roku studia doktoranckie rozpoczyna 11 osób z Wydziału Fizjoterapii i Wydziału Wychowania Fizycznego.

• 0410Zaproszenie na konferencję

• 0310Odnowienie immatrykulacji studentów rocznika 1968

W dniu 19 października 2018 roku odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu, tradycyjnie organizowane w Dniu Święta Uczelni. Jednym z punktów posiedzenia będzie wręczenie dyplomów odnawiających immatrykulację osób, które rozpoczęły studia w roku 1968 (50 lat).
    Zapraszamy i liczymy na przybycie wszystkich ponownie immatrykulowanych absolwentów

• 0210Ogólnopolska Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Na zaproszenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina na ogólnopolską inaugurację do Warszawy przyjechali rektorzy blisko 150 polskich uczelni wraz z delegacjami oraz pocztami sztandarowymi. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu reprezentowana była przez JM Rektora dr hab. Andrzeja Rokitę, prof. nadzw., mgr Kamila Michalika (Przewodniczącego Samorządu Doktorantów) oraz Szymona Morgę (Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego).