Wszystkie aktualności

• 2011X Międzynarodowe Dni Fizjoterapii

W dniach 23-25 listopada 2017 roku odbyły się X Jubileuszowe Międzynarodowe Dni Fizjoterapii pt. „Styl i jakość życia w świetle nowoczesnej rehabilitacji”. Konferencję zorganizował Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Konferencja ta na stałe wpisana jest w kalendarz naukowych spotkań środowiska fizjoterapeutów, lekarzy, przedstawicieli kultury fizycznej i naukowców z różnych stron świata.
    Konferencja odbyła się w Haston City Hotel przy ul. Irysowej 1-3 we Wrocławiu.

• 1611Święto Nauki Wrocławskiej

W dniu 15 listopada 2017 roku, głównym punktem obchodów Święta Nauki Wrocławskiej było popołudniowe, otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, które odbyło się w Oratorium Marianum (główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego).
    Tradycyjnie JM Rektor, Prorektorzy oraz Kanclerz naszej Akademii, a także przedstawiciele wszystkich wrocławskich uczelni, złożyli kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich, a także pod tablicami upamiętniającymi Profesorów Krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Sądowa i ul. Kleczkowska).

• 1311EDUball w Singapurze

W dniach 29.10-05.11.2017r. pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Rokity prof. nadzw. uczestniczyli w wyjeździe naukowo-szkoleniowym do Singapuru. Kierownik katedry oraz dr Sara Wawrzyniak i dr Ireneusz Cichy pojechali, do jednego z najbardziej rozwiniętych państw Azji, na zaproszenie dr Tan SweeKheng, która zajmuje się kinezjologią edukacyjną wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pani doktor była także doktorantką Prof. Roberta M. Maliny – Doktora Honoris Causa naszej Akademii. Wyjazd miał charakter zarówno naukowy, jak i szkoleniowy.

• 1011Program naukowy profesora Jana Chmury - Korona Największych Maratonów Świata

W ostatnim czasie miało miejsce spotkanie profesora Jana Chmury ze studentami naszej Uczelni, podczas którego uczony podzielił się z młodzieżą obserwacjami z uczestnictwa w kolejnym, po Nowym Jorku, Berlinie, Londynie i Bostonie biegu maratońskim – 40. Bank of Amerika Chicago Marathon.
    W ciekawym, barwnym wystąpieniu, uzupełnionym prezentacją wyników badań fizjologicznych realizowanych na własnym organizmie profesor przybliżył słuchaczom realia jakie towarzyszyły temu dużemu, światowemu sportowemu przedsięwzięciu.

• 0911Olimpiady Specjalne

26 października 2017 r. odbyły się zawody w ramach stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Wydarzenie to nazwane jest Dniem Treningowym Programu Aktywności Motorycznej i przeznaczone dla osób z wieloraką niepełnosprawnością intelektualną. Od lat w tych zawodach jako wolontariusze uczestniczą studenci kierunku Terapia Zajęciowa oraz studenci kierunku Wychowania Fizycznego o specjalności Wychowanie Fizyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną. Terapia Zajęciowa bierze udział w charakterze opiekunów ekip zawodników przyjeżdżających z terenu całego Dolnośląska, a Wychowanie Fizyczne w charakterze sędziów zawodów. W zawodach wzięło udział 120 specjalnych sportowców, 60 trenerów oraz 50 wolontariuszy.

• 0811Komunikat Komisji Wyborczej Wydziału Fizjoterapii

Komisja Wyborcza Wydziału Fizjoterapii informuje, że w dniu 7 listopada 2017 r. odbyły się wybory uzupełniające dwóch przedstawicieli Kurii Studentów Wydziału Fizjoterapii do Rady Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020. W wyniku głosowania mandat członka Rady Wydziału  uzyskali:

• 0511Obozy dydaktyczne w Olejnicy

Od 1964 roku w Olejnicy - małej miejscowości położonej na ziemi leszczyńskiej - realizowane są programowe, letnie obozy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inicjatorką lokalizacji dydaktycznych zgrupowań młodzieży w tym miejscu jest nestorka naszej Uczelni, uhonorowana najwyższym wyróżnieniem Laurem Akademii - doc. dr Zofia Dowgird. W tym roku, z ramienia dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Teresy Sławińskiej-Ochli funkcję kierowników obozów pełnili: koordynator przygotowań i realizacji obozów - dr Michał Załęski oraz dr Ludwika Kosińska i mgr Wojciech Bigiel. Podobnie jak w latach ubiegłych w Olejnicy z młodzieżą spotkał się Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw.

• 3110Zaproszenie na seminarium

• 2410Święto Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W tym roku Święto Akademii Wychowania Fizycznego odbyło się w dn. 23 października. Podczas uroczystości Laurem Akademii Wychowania Fizycznego wyróżniona została Pani Prof. dr hab. Zofia Ignasiak.
    W trakcie uroczystości miało miejsce odnowienia immatrykulacji absolwentów Uczelni studiujących w latach 1967 - 1971. Po raz pierwszy w historii Uczelni  uroczystego odnowienia dyplomów doktorskich po pięćdziesięciu latach dokonali Pan Profesor Stanisław Socha, Pan Profesor Zbigniew Naglak i Pan Profesor Marian Golema.

• 2310Wręczenie dyplomów absolwentom roku akademickiego 2016/2017

21 października br. na naszej Uczelni miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom z 2017 roku, w której uczestniczyli JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof.nadzw. wraz z Prorektorami: prof. dr hab. Małgorzatą Słowińską-Lisowską, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską, Prorektorem ds. Studenckich i Sportu Akademickiego oraz dr hab. Ryszardem Bartoszewiczem, prof. nadzw. Podczas uroczystości JM Rektor wraz Dziekanami (Panią prof. dr hab. Teresą Sławińską-Ochlą, Panią prof. dr hab. Anną Skrzek, Panem dr. hab. Tadeuszem Stefaniakiem prof. nadzw.) i Prodziekanami wręczył dyplomy magisterskie tegorocznym absolwentom.