Wszystkie aktualności

• 1508Wywiady z naszymi olimpijczykami

Dziennikarze Total Sport  opublikowali wywiad z Rafałem Omelko - bezpośredio z Rio de Janiero.
    Rówież portal Tu Wrocław  umieścił na swoje stronie relacje Rafała Omelko z pobytu w stolicy Brazyli w cyklu reportaży z Rio 2016 od kuchni:

• 0308Adapciak 2016

adapciak1a.jpg

• 2507Kibicujmy naszym w Rio 2016

5 sierpnia 2016 rozpoczynają s2016_summer_olympics_logo_svg.pngię Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród reprezentantów jest grupa zawodników, trenerów i działaczy - studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kibicujmy naszym w Rio!!!

• 2107Zarząd EUA potępia przymusowe dymisje dziekanów tureckich uniwersytetów

logo_eua1.jpg

Zarząd European University Association (EUA) wydał oświadczenie potępiające przymusowe dymisje dziekanów tureckich uczelni.
    Turecka Rada Szkolnictwa Wyższego (YÖK) nakazała rezygnację 1577 dziekanów wszystkich tureckich uniwersytetów, zarówno państwowych i prywatnych. Ponad 15 tys. pracowników szkolnictwa zostało zawieszonych.
    Zarząd European University Association zdecydowanie potępia te działania i wyraża poparcie dla społeczności akademickiej w Turcji. Jednocześnie wzywa wszystkie rządy krajów europejskich, uniwersytety i uczonych do zdecydowanego przeciwstawiania się takim działaniom i do wspierania demokracji w Turcji, w tym autonomii instytucjonalnej i wolności akademickiej dla uczonych i studentów.

• 1807Zostawiam uczelnię w dobrej kondycji

Prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz udzielił wywiadu Słowu Sportowemu w którym szeroko mówi o swoich początkach na wrocławskim AWF-e, okresie pracy trenerskiej, swoim rozwoju naukowym oraz czasie pełnienia funkcji rektora AWF Wrocław. Zapraszamy do lektury.

• 1507"Wiemy, gdzie jest złoto Wrocławia. I srebra też"

W magazynie Gazety Wrocławskiej z dnia 15.07.2016 r. ukazał się artykuł "Wiemy, gdzie jest złoto Wrocławia. I srebra też" o naszych medalistach z ME w Amsterdamie: Robercie Soberze, Joannie Linkiewicz i Rafale Omełko. W artykule przedstawiono naszych sportowców (członków klubu AZS AWF Wrocław) oraz ich nadziejach na dalsze sukcesy w zbliżającym się starcie na IO w Rio de Janiero. Zapraszamy do lektury.

• 1507Podziękowania od Marszałka Województwa

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski złożył na ręce dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF Wrocław, prezesa KS AZS AWF Wrocław podziękowania za wkład w rozwój sportu na Dolnym Śląsku oraz sukcesy zawodników sekcji lekkoatletycznej na arenie międzynarodowej.

• 1507Wrocław Trophy

Integracja i współzawodnictwo dzieci i młodzieży różnych narodowości, to cel największego turnieju piłkarskiego w Polsce. W dniach 9-10 lipca 2016 roku, w stolicy Dolnego Śląska na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, po raz czwarty z rzędu, odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Wrocław Trophy. Rozgrywki zorganizowane na najwyższym poziomie zgromadziły 195 drużyn z 15 państw, w 11 kategoriach. Ponad 4000 młodych sportowców, nie licząc rodziców, trenerów, działaczy sportowych i organizatorów, tocząc współzawodnictwo sportowe, miała możliwość poznania nowych kultur, nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz kultywowania szczytnych celów sportu, min. nawiązywania przyjaźni, tolerancji, zachowań związanych z ideą fair-play. Wspólne przedsięwzięcie Akademii Wychowania Fizycznego, Młodzieżowego Centrum Sportu, Biura Sportu Turystyki i Rekreacji  Urzędu Miejskiego, oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, pod auspicjami Firmy Euro-Sportring zakończyło się kolejnym sukcesem.

• 1207Spotkanie władz Uczelni z medalistami Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

W dniu 12 lipca 2016 r.  odbyło się spotkanie Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Juliusza Migasiewicza, Rektora-Elekta dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF oraz Prezesa AZS AWF Wrocław dr Jacka Stodółki  z medalistami Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce AMSTERDAM 2016  Robertem  Soberą, Joanną Linkiewicz, Rafałem Omelką oraz  trenerami Dariuszem Łosiem i  Markiem Rożejem.
    W spotkaniu uczestniczyli też licznie przedstawiciele mediów.

• 1107Wywiad z dr hab. Andrzejem Rokitą - Zwinny AWF reaguje na trendy

W Gazecie Wrocławskiej ukazał się wywiad z rektorem-elektem dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. AWF. Profesor mówi o dużym zainteresowaniu studiami na naszej Uczelni której program nauczania jest dopasowywany do potrzeb studentów i rynku pracy.
    Więcej - Gazeta Wrocławska.