Wszystkie aktualności

• 1612Spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i władzami uczelni

W dniu 15 grudnia 2016 roku  odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i Władzami Uczelni.
    Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław podziękował Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za przygotowanie spotkania oraz  wszystkim przybyłym za współpracę a także życzył pomyślności i szczęścia oraz wiele sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celów, pełnych ciepła, spokoju i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów  2017 roku.

• 1512Życzenia świąteczne i noworoczne

zyczenia_swiateczne.jpg

utw.jpg

• 1512Wykład Wojciecha Marlicza

W dniu 08.12.2016r. w wypełnionej po brzegi sali wykładowej  budynku dydaktycznego P-4 miał miejsce otwarty wykład  dr. nauk med. Wojciecha Marlicza pt. „Dozwolony doping czy mit – stosowanie probiotyków w sporcie”
    Wykładowca, znany i ceniony specjalista zajmujący się m.in. wpływem stanu flory bakteryjnej jelit na stan zdrowia człowieka przyjechał do Wrocławia na zaproszenie  Dziekana Wydziału Nauk o Sporcie dr. hab. Tadeusza Stefaniaka, prof. AWF Wrocław.
    Wykład  miał  interesujący przebieg i spotkał się z żywym odbiorem ze strony   słuchaczy,  studentów i pracowników naszej Uczelni.

• 1412XII Dolnośląskie Forum Integracyjne

Nowoczesne narzędzia i technologie są coraz powszechniej dostępne i ułatwiają codzienne życie. Trudno dziś sobie wyobrazić edukację, pracę, zabawę, czy również kontakty towarzyskie bez komputerów, internetu czy telefonów komórkowych. Nie wszyscy jednak w równym stopniu i równie łatwo mogą po takie urządzenia czy rozwiązania sięgnąć. Dotyczy to w szczególny sposób osób niepełnosprawnych i osób starszych. Pojawia się zatem specjalne zadanie i wyzwanie: uczynić te nowoczesne narzędzia i technologie przyjaznymi również dla osób o różnego rodzaju ograniczeniach – aby z komputera, stron internetowych czy coraz bardziej skomplikowanych telefonów równie łatwo, jak dzieci i młodzież mogli korzystać seniorzy, osoby niedowidzące i niewidome, osoby o znacznie ograniczonej sprawności rąk (nie mogące posługiwać się "myszką"!), czy osoby niesłyszące. To jest możliwe!

• 1212Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas uroczystości, która odbyła się 9 grudnia 2016 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wręczył Nagrody Ministra za 2015 rok. Szef resortu nauki podkreślił, że laureaci zgromadzeni na sali stanowią o przyszłości kraju.
    Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

• 0612Spotkanie z trenerami

W dniu 23. 11. 2016 r. w Sali Kominkowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się spotkanie Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej z trenerami i opiekunami sekcji. W uroczystości wziął udział także Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Wychowania Fizycznego dr Jacek Stodółka. Celem rozmów było podsumowanie ubiegłorocznej działalności w zakresie upowszechniania sportu, rozwiązanie bieżących problemów, a także omówienie najbliższych planów i zamierzeń.

• 0512Wielka popularność AWF Wrocław

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017. Na 9. miejscu wśród uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie znalazła się AWF we Wrocławiu.
    Źródło: SportGame.pl

• 0512VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych”

W dniach 02-03.12.2016 odbyła się w ramach obchodów 70-lecia Uczelni kolejna, już ósma edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych” organizowana przez Katedrę Sportu Paraolimpijskiego w ramach obchodów 70-lecia Uczelni, pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF.

• 0212III Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata"

Katedra Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i KS AZS AWF Wocław byli organizatorami Konferencji Naukowej "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata" (24-25.11.2016r., Szklarska Poręba). Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy jak i poglądów prezentowanych nie tylko przez przedstawicieli nauki ale i praktyki (stowarzyszenia, kluby, firmy) w zakresie podejmowania szeroko rozumianej aktywności górskiej. Gośćmi Konferencji byli m.in. prof. dr hab. Andrzej Pawłucki, prof. dr hab. Andrzej Klimek, prof. dr hab. Jacek Gracz, prof. Frantisek Langer, prof. Sonia Jandova, dr Kristinne Klemm. Świat górski w wymiarze praktycznym zaprezentowali m.in. Piotr Pustelnik - zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Bogusław Ogrodnik – podróżnik, himalaista, pływak ekstremalny, Tomasz Czaplicki - zdobywca Pucharu Świata, medalista mistrzostw świata i Polski we freestyle kajakowym.

• 0112Prof. Andrzej Rokita członkiem Komitetu Honorowego The World Games 2017

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaprosił JM Rektora, Prof. Andrzeja Rokitę  do grona członków Komitetu Honorowego 10. Światowych Igrzysk Sportowych „The World Games 2017”.

Patronat Honorowy Igrzysk objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Wśród członków Komitetu znajdują się m.in. Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.