X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 1907Sukcesy dydaktyczne naszych wielkich sportowców

  Ostatnie miesiące na Uczelni były obfite w sukcesy dydaktyczne naszych wielkich sportowców. Od kwietnia br. do grona naszych absolwentów dołączyli piłkarze ręczni: Marcin Lijewski, Bartłomiej Tomczak, Bartłomiej Jaszka, Damian Wleklak, Sławomir Szmal, Rafał Gliński, Krzysztof Lijewski, Tomasz Rosiński, Kamil Syprzak.
  Panom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej, a być może również trenerskiej. Gratulacje i podziękowania składamy również Władzom Dziekańskim Wydziału Nauk o Sporcie, Promotorom oraz Nauczycielom Akademickim naszej Uczelni, którzy przyczynili się do tych sukcesów.

  więcej

 • 1807Zgłoszenie na projekt - Akademickie Święto Sportu

  Głosujmy wspólnie na projekt "AKADEMICKIE ŚWIĘTO SPORTU"!
  Już drugi raz ruszył program budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych, i już dzisiaj możemy zagłosować na projekt nr 26, który został zgłoszony przez naszą Uczelnię!
  Akademickie Święto Sportu to wydarzenie, które będzie zrealizowane w październiku i jest dedykowane dla studentów, absolwentów, pracowników oraz wszystkich związanych z Uczelniami Wyższymi miasta Wrocław.
  Projekt jest zweryfikowany pozytywnie i teraz tylko czeka na Twój głos!

  więcej

 • 1807Odnowienie immatrykulacji studentów rocznika 1967

  W dniu 23 października 2017 roku odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu, tradycyjnie organizowane w Dniu Święta Uczelni. Jednym z punktów posiedzenia będzie wręczenie dyplomów odnawiających immatrykulację osób, które rozpoczęły studia w roku 1967 (50 lat).
  Zapraszamy i liczymy na przybycie wszystkich ponownie immatrykulowanych absolwentów.

  więcej

 • 0607Pierwsze kroki w kierunku budowy hali lekkoatletycznej

  6 lipca 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy lekkoatletycznej hali treningowej. Budowa planowana jest na terenach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  więcej

 • 0607Arktyka zdobyta

  Sześćdziesięcioośmioletni Prof. Jan Chmura z AWF we Wrocławiu pokonał kolejny – 16 maraton, którego trasa przebiegała tym razem pomiędzy Biegunem Północnym a Kołem Polarnym w Arktyce. Przypomnijmy, że rok temu w marcu pokonał on maraton na Antarktydzie. Oto kilka refleksji Profesora.

  więcej

 • 0507Ustawa 2.0. - co dalej?
  List wicepremiera Jarosława Gowina

  Szanowni Państwo,
  zakończył się drugi etap prac nad reformą systemu szkolnictwa wyższego i nauki, czyli Ustawą 2.0. Pierwszy polegał na wyłonieniu w konkursie trzech zespołów naukowców, którzy przygotowali autorskie koncepcje zmian. W drugim skoncentrowaliśmy się na cyklu kilkunastu konferencji i debat z Państwa udziałem - w sumie około siedmiu tysięcy uczonych, doktorantów, studentów i pracowników uczelnianych administracji. Przed nami etap ostatni: podczas Narodowego Kongresu Nauki, 19 i 20 września w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, przedstawię bilans dotychczasowych prac i zaprezentuję projekt ustawy. Następnie w ramach postępowania legislacyjnego będziemy kontynuować proces szerokich konsultacji, który potrwa kilka miesięcy.

  więcej

 • 0407Narodowy Kongres Nauki

  19-20 września 2017 w ICE Kraków odbędzie się Narodowy Kongres Nauki, wydarzenie wyjątkowe w dziejach nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. Na Kongresie zostaną określone fundamenty dla rozwoju nauki w Polsce i polskich uczelni na dziesięciolecia, aby polscy uczeni mogli nawiązać rywalizację z najlepszymi, a studenci otrzymać wykształcenie nie gorsze niż gdziekolwiek indziej w Europie.

  więcej

 • 2806Złote tenisistki stołowe

  Nasze studentki, Paulina Nowacka (1 rok WF II stopnia) i Sandra Wabik (2 rok TiR I stopnia) zdobyły złoty medal w grze podwójnej w Akademickich Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w dniach 19-25.06.2017 roku w Ołomuńcu. Paulina Nowacka zdobyła też medal brązowy w grze pojedynczej. A nasza drużyna w składzie Sandra Wabik, Paulina Nowacka i Katarzyna Osińska (3 rok Sport I stopnia) zajęły 7 miejsce w rywalizacji drużynowej.

  więcej

 • 2606Noc Świętojańska z Kaliną

  Co roku w okresie Nocy Świętojańskiej Zespół Pieśni i Tańca AWF “Kalina” bierze udział w licznych imprezach, prezentując program “wiankowy” pokazujący ludowe tradycje i obrzędy, piosenki i tańce związane z tym świętem.

  więcej

 • 2106Zaproszenie na wykład

  więcej