Wszystkie aktualności

• 3005Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję w dniu 6 czerwca 2017 roku (wtorek) o godzinie 13.30 w sali 2/4 budynek P-4 zebranie wyborcze Kolegium Elektorów Wydziału Wychowania Fizycznego w celu wyboru uzupełniającego Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego.
    Jednocześnie informuję, że od dnia 30.05.2017 można zgłaszać pisemnie kandydatury na stanowisko Dziekana do Komisji Wyborczej Wydziału Wychowania Fizycznego.

Wydziałowej Komisji Wyborczej
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

• 2905Uzupełniający terminarz czynności wyborczych Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

Uzupełniający terminarz czynności wyborczych Wydziału Wychowania Fizycznego Aakademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

• 2805X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

3 czerwca 2017 roku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego X-Jubileuszowe Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. Imprezę poprowadził Janusz Cedro.

Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście Macieja Janowskiego dzieci wciągnęły olimpijską flagę, a Mateusz Masternak wraz z młodą zawodniczką zapalili olimpijski znicz. Odbyło się także uroczyste ślubowanie.

• 2705XI Piknik Stowarzyszenia Absolwentów AWF„Pod kasztanami”

Stowarzyszenie Absolwentów AWF we Wrocławiu było organizatorem w dniu 26.05.2017 r. tradycyjnego plenerowego spotkania pn. „Piknik pod kasztanami”. Uroczystość odbyła się w miejscu szczególnie nam bliskim, w pobliżu najstarszych budynków dydaktycznych usytuowanych przy ul Witelona 25 gdzie przed laty odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Wydziału.

• 2605Dofinansowanie projektu badawczego dla zespołu prof. dr hab. Marka Woźniewskiego

Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski z Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław, wraz z zespołem z AWF i Politechniki Wrocławskiej, otrzymał finansowanie projektu badawczego z Narodowego Centrum Nauki (NCN), w ramach konkursu OPUS 12. Tematem grantu jest „Wykorzystanie mechatronicznych kijów Nordic Walking w modelowaniu i ocenie rehabilitacji wybranych grup chorych”. Projekt którym będzie kierował Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski uzyskał bardzo wysokie finansowanie, bo aż w kwocie 722 100 zł. Warto podkreślić, że w obecnej edycji grantów w programie OPUS 12 z NCN, spośród wszystkich projektów złożonych przez AWF’y w Polsce, jest to jedyny grant który otrzymał finansowanie.

Wielkie gratulacje dla kierownika grantu i całego zespołu, który będzie realizował to przedsięwzięcie naukowe !!!

• 2605Akademicki Tygiel Artystyczny

Udane – w ocenie licznych uczestników wydarzenia – miało przebieg spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zorganizowane pod hasłem Akademicki Tygiel Artystyczny. Impreza kulturalna nosząca nazwę „Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał” odbyła się w dn. 25.05. 2017 r. w holu budynku dydaktycznego P-4.

• 2405Gala I Konkursu Młodych Talentów

Studenci oraz młodzi pracownicy nauki, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, artystyczny, społeczny, sportowy, w działalności innowacyjnej oraz jako młodzi przedsiębiorcy przyczyniają się do promocji i rozwoju Dolnego Śląska. W uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu "Młode Talenty" wziął udział marszałek Cezary Przybylski. Laureatem Konkursu w kategorii "Sukces sportowy" - został student AWF Wrocław Rafał Omelko.

• 2405Sejm i Senat RP „bez barier”

W dniach 10 i 11 maja studenci II roku Terapii Zajęciowej pod opieką dr Dominiki Zawadzkiej zostali zaproszeni przez Pana Posła Sławomira Piechotę do Sejmu RP. Zaproszenie było konsekwencją współpracy pomiędzy Wydziałem Fizjoterapii, a Panem Posłem przy organizowaniu konferencji Forum Integracyjne. Celem wizyty było udokumentowanie dostosowania Sejmu i Senatu RP dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także promocja Kierunku Terapii Zajęciowej. Bariery zostały „przełamane”.

• 2305Dolnośląski Festiwal Rowerowy

W miniony weekend w Hali Stulecia miał miejsce I Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Zapraszamy na relację naszych wolontariuszy - studentów II roku II stopnia WF Turystka i Rekreacja

• 2305Cel – korona największych maratonów świata

Kolejne trudne zadanie postawił przed sobą profesor Jan Chmura. Tym razem ten najdzielniejszy maratończyk w 70 letnich dziejach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu postanowił zdobyć Koronę Największych Maratonów Świata. Warto przypomnieć, że profesor Jan Chmura z powodzeniem zakończył w ubiegłym roku duży projekt badawczy pn. Korona Maratonów Ziemi. Odwaga i determinacja w stawianiu przed sobą i realizowaniu coraz trudniejszych celów muszą budzić nasze najwyższe uznanie, podziw i szacunek.