Wszystkie aktualności

• 2706Benefis profesora Jana Chmury

Na kilka godzin przed startem 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, w Sali Medialnej na Stadionie Olimpijskim, odbyła się piękna uroczystość – BENEFIS  PROFESORA  JANA  CHMURY – zdobywcy Korony Maratonów Polski, Korony Maratonów Ziemi,  Korony Największych Maratonów Świata i Ambasadora Wrocław Maratonu.

• 2206Posiedzenie Senatu

21 czerwca 2018r. podczas posiedzenia Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wręczył nagrody laureatom Studenckiej Konferencji Naukowej, zrealizowanej pod hasłem „Wieczór Naukowca”.

• 18066. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

W sobotę 16 czerwca 2018 roku studenci AWF Wrocław (Fizjoterapia, Kosmetologia, Sport) wraz z pracownikami Zespołu Odnowy Biologicznej zabezpieczali z zakresu masażu 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - największą nocną imprezę biegową w Polsce, w której wystartowało 10832 biegaczy. Wolontariuszy odwiedzili Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. oraz Prorektor do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska.

• 1506Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2017/2018

13 czerwca br. miało miejsce podsumowanie rywalizacji prowadzonej w ramach rozgrywek DLM 2017/2018. W uroczystości przygotowanej przez organizatora przedsięwzięcia – Dolnośląską Organizację Środowiskową AZS, naszą Uczelnię reprezentowali: Prezes DOŚ AZS prof. Juliusz Migasiewicz, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, dyrektor AZS AWF dr hab. Kazimierz Witkowski,dr Kazimierz Kurzawski oraz trenerzy: dr Ziemowit Bańkosz, dr Mieczysłw Lewandowski i dr Rafał Wołk.

• 1506Dr Piotr Kunysz powołany na członka Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej

Pan dr Piotr Kunysz został powołany na członka Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej Zarządzeniem nr 13 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 29 maja 2018 r. Rada stanowi kolegialny organ pomocniczy Ministra Sportu i Turystyki, o charakterze opiniodawczo-doradczym w obszarze kształcenia i doskonalenia kadr kultury fizycznej.

• 1106II Akademicki Tygiel Artystyczny

W dniu 07.06.2018 r odbyło się spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zrealizowane pod hasłem: Akademicki Tygiel Artystyczny. Wydarzenie kulturalne noszące nazwę Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał zaszczycili obecnością przedstawiciele władz Uczelni w osobach: prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, dziekan Wydziału Fizjoterapii prof. Anna Skrzek, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Teresa Sławińska -Ochla, a także prodziekani: dr hab. Jadwiga Pietraszewska, dr hab. Krystyna Rożek-Piechura, dr Dorota Wójtowicz, dr Ryszard Błacha, dr hab. Jacek Stodółka i kanclerz AWF we Wrocławiu dr Zdzisław Paliga. Gościem honorowym wieczoru był prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc.

• 1006XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży już za nami

W sobotę, 9 czerwca 2018 odbyła się kolejna edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Jak co roku na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego spotkali się młodzi amatorzy sportu, by podjąć sportową rywalizację. Imprezę poprowadził Janusz Cedro.
    Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście reprezentacji Klubu Panthers Wrocław dzieci wciągnęły flagę olimpijską, odbyło się uroczyste ślubowanie i zapalenie olimpijskiego znicza. Znicz przy asyście Piotra Celebana reprezentującym Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław zapaliła młoda zawodniczka Onkoigrzysk. Uroczystość inauguracyjną uświetnił także pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu koni Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia.

• 0606Zakończenie roku akademickiego - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 5 czerwca 2018 roku odbyło się zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w naszej Uczelni.Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Uczelni w osobie prorektora ds Nauczania dr hab. Ryszarda Bartoszewicza, prof. AWF, przedstawiciele Rady Programowo-Naukowej UTW AWF we Wrocławiu i środowiska wrocławskich seniorów - dr Walentyna Wnuk oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej.

• 0606Gala Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej

W ostatni piątek maja br; odbyła się uroczysta Gala Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej (WIA) - projektu wieńczącego kilkumiesięczną wspólną pracę takich wrocławskich uczelni jak: AWF (Kierunek Terapia Zajęciowa i Fizjoterapia); Politechnika Wrocławska (Wydział Architektury) oraz ASP (Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa). W tegorocznej 8 już edycji WIA studenci wraz z nauczycielami ze  wszystkich uczelni pracowali nad zlikwidowaniem barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych.

• 0506Legia Akademicka

W dniu 5 czerwca 2018 r. Specjalista Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień, mjr Jacek BARAN wraz z pracownikami WSzW we Wrocławiu, wręczali karty powołania na ćwiczenia wojskowe studentom biorącym udział w programie pilotażowym Legia Akademicka, realizowanym w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W trakcie spotkania obecny był Prorektor ds Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz, prof. AWF, który wyraził zadowolenie z realizacji programu pilotażowego Legii Akademickiej w Akademii Wychowania Fizycznego.