Wszystkie aktualności

• 0304Dzień Drzwi Otwartych Uczelni

W dniu 1 kwietnia br. odbyły się na Akademii Wychowania Fizycznego Drzwi Otwarte, podczas których kandydaci na studentów mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą naszej Uczelni. Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wydarzenia.

• 3003Wykład pana Sławomira Piechoty

Dnia 30 marca 2017 roku w murach naszej Uczelni na Wydziale Fizjoterapii, w ramach tzw "Złotych Wykładów", odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP Panem Sławomirem Piechotą. Pan Poseł wygłosił wykład pt. "Konwencja Narodów Zjednoczonych o prawach osób niepełnosprawnych". Wygłoszony wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych pracowników, studentów wszystkich Wydziałów Akademii oraz osób spoza naszej Uczelni. Poprzez takie spotkania jak to z Panem Posłem Piechotą środowisko jeszcze bardziej się integruje, poszerzają się horyzonty myślowe a wygłoszone tezy skłaniają do refleksji.

• 2103Instytut Sportu - Rada Naukowa

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka powołał prof. dr hab. Małgorzatę Słowińską-Lisowską na członka Rady Naukowej Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.

• 1703Atlas Zasobów Otwartej Nauki (AZON)

Ruszyły prace nad Atlasem Zasobów Otwartej Nauki (AZON) w Centrum Wiedzy i Nauki Technicznej (CWiNT) Politechniki Wrocławskiej. Ta internetowa platforma informacyjna powstaje w ramach projektu: Aktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl., i ma gromadzić, przetwarzać i udostępniać zasoby nauki w otwartej formie cyfrowej wszystkim zainteresowanym.

• 1303Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję  zebranie wyborcze  w dniu 22 marca 2017 (środa) o godzinie 8.30 w sali 2/11 w budynku P-4 wszystkich studentów studiów doktoranckich Wydziału Wychowania Fizycznego studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w celu uzupełniającego wyboru przedstawicieli do Rady Wydziału Wychowania Fizycznego – w związku z wygaśnięciem mandatu mgr Agnieszki Wojnarowskiej.

Wydziałowej Komisji Wyborczej
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

• 0703Wolontariat - X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Biuro młodzieżowe Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji X edycji imprezy.
    Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Katedry Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych AWF we Wrocławiu (pok. 3/4, bud. P4)

Każda pomoc jest na wagę złota!
    Jeśli chcesz pomóc dzieciom z chorobą nowotworową, poświęcić im czas i cząstkę siebie oraz zdobyć wiedzę i doświadczenie - zgłoś się do nas!!!)

• 0703XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę marca a więc 5 marca 2017 r. rozegrano  XXXI  Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza. Organizatorem zawodów była Katedra Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Memoriał odbył się pod honorowym patronatem JM Rektora AWF Wrocław, dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF.

• 0503Złoto w sztafecie i srebro indywidualnie Rafała Omelko w Mistrzostwach Europy

Podczas Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Belgradzie, polska sztafeta czterystumetrowców - w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk (absolwent naszej Uczelni), Przemysław Waściński i Rafał Omelko (student studiów doktoranckich AWF Wrocław) - wywalczyła złoty medal w finale 4x400 metrów. Był to już siódmy złoty medal tych Mistrzostw dla polskiej reprezentacji.

• 0403Inauguracja "Uniwersytetu Młodego Odkrywcy"

W dniu 4 marca 2017 o godz. 8.30 w budynku P-4 odbyła się uroczysta Inauguracja "Uniwersytetu Młodego Odkrywcy", projektu realizowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor AWF Wrocław dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF w asyście Prorektorów:  prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej, dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej oraz dr hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF. Podczas uroczystej inauguracji obecni byli również Panowie Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Dominik Kłosowski, z-ca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Najważniejsi tego dnia „młodzi” studenci odebrali pamiątkowe indeksy, co z pewnością było dla nich dużym przeżyciem. Wśród obecnych, podczas Immatrukulacji, dużą grupę stanowili rodzice i opiekunowie naszych nowych studentów, którzy z radością obserwowali całą uroczystość.

• 0103Przetarg na sprzedaż nieruchomości "Zameczek" przy ul. Rzeźbiarskiej we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza przetarg ustny nieograniczony na: na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem znajdującej się przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu.