Wszystkie aktualności

• 2012Spotkanie Opłatkowe JM Rektora z Seniorami naszej Uczelni

20 grudnia br. w Sali Kominkowej przy ul. Witelona 25  miało miejsce Spotkanie Opłatkowe JM Rektora  z Seniorami naszej Uczelni zorganizowane wspólnie z Centrum Historii Uczelni.
    Licznie zebranych Gości przywitał JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF we Wrocławiu, który przybył w towarzystwie Rektorów poprzednich kadencji: prof. Tadeusza Bobera, prof. Krzysztofa Sobiecha, prof. Tadeusza Koszczyca, prof. Juliusza Migasiewicza oraz swoich zastępców: prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  dr hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF Prorektora ds. Nauczania oraz dr Agnieszki Pisuli Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego.

• 1612Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla prof. Juliusza Migasiewicza

dyplom_migasiewicz1.jpgMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyznał nagrodę za osiągnięcia organizacyjne prof. dr hab. Juliuszowi Migasiewiczowi.

• 1612Spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i władzami uczelni

W dniu 15 grudnia 2016 roku  odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i Władzami Uczelni.
    Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław podziękował Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za przygotowanie spotkania oraz  wszystkim przybyłym za współpracę a także życzył pomyślności i szczęścia oraz wiele sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celów, pełnych ciepła, spokoju i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów  2017 roku.

• 1512Życzenia świąteczne i noworoczne

zyczenia_swiateczne.jpg

utw.jpg

• 1512Wykład Wojciecha Marlicza

W dniu 08.12.2016r. w wypełnionej po brzegi sali wykładowej  budynku dydaktycznego P-4 miał miejsce otwarty wykład  dr. nauk med. Wojciecha Marlicza pt. „Dozwolony doping czy mit – stosowanie probiotyków w sporcie”
    Wykładowca, znany i ceniony specjalista zajmujący się m.in. wpływem stanu flory bakteryjnej jelit na stan zdrowia człowieka przyjechał do Wrocławia na zaproszenie  Dziekana Wydziału Nauk o Sporcie dr. hab. Tadeusza Stefaniaka, prof. AWF Wrocław.
    Wykład  miał  interesujący przebieg i spotkał się z żywym odbiorem ze strony   słuchaczy,  studentów i pracowników naszej Uczelni.

• 1412XII Dolnośląskie Forum Integracyjne

Nowoczesne narzędzia i technologie są coraz powszechniej dostępne i ułatwiają codzienne życie. Trudno dziś sobie wyobrazić edukację, pracę, zabawę, czy również kontakty towarzyskie bez komputerów, internetu czy telefonów komórkowych. Nie wszyscy jednak w równym stopniu i równie łatwo mogą po takie urządzenia czy rozwiązania sięgnąć. Dotyczy to w szczególny sposób osób niepełnosprawnych i osób starszych. Pojawia się zatem specjalne zadanie i wyzwanie: uczynić te nowoczesne narzędzia i technologie przyjaznymi również dla osób o różnego rodzaju ograniczeniach – aby z komputera, stron internetowych czy coraz bardziej skomplikowanych telefonów równie łatwo, jak dzieci i młodzież mogli korzystać seniorzy, osoby niedowidzące i niewidome, osoby o znacznie ograniczonej sprawności rąk (nie mogące posługiwać się "myszką"!), czy osoby niesłyszące. To jest możliwe!

• 1212Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas uroczystości, która odbyła się 9 grudnia 2016 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wręczył Nagrody Ministra za 2015 rok. Szef resortu nauki podkreślił, że laureaci zgromadzeni na sali stanowią o przyszłości kraju.
    Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

• 0612Spotkanie z trenerami

W dniu 23. 11. 2016 r. w Sali Kominkowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się spotkanie Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej z trenerami i opiekunami sekcji. W uroczystości wziął udział także Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Wychowania Fizycznego dr Jacek Stodółka. Celem rozmów było podsumowanie ubiegłorocznej działalności w zakresie upowszechniania sportu, rozwiązanie bieżących problemów, a także omówienie najbliższych planów i zamierzeń.

• 0512Wielka popularność AWF Wrocław

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017. Na 9. miejscu wśród uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie znalazła się AWF we Wrocławiu.
    Źródło: SportGame.pl

• 0512VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych”

W dniach 02-03.12.2016 odbyła się w ramach obchodów 70-lecia Uczelni kolejna, już ósma edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych” organizowana przez Katedrę Sportu Paraolimpijskiego w ramach obchodów 70-lecia Uczelni, pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF.