Wszystkie aktualności

• 0510Profesor Juliusz Migasiewicz zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego

Profesor Juliusz Migasiewicz  otrzymał odznakę „Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”. To podziękowanie za wszechstronną i wieloletnią  współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznawane jest od 2007 roku.

• 0510Zaproszenie na seminarium "Joga w Polsce"

joga_w_polsce_plakat1.jpg

• 0410Wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki

3 października 2016 roku odbyła się  w Oratorium Marianum  Środowiskowa Inauguracja roku akademickiego 2016/2017. Po raz kolejny wrocławskie uczelnie świętowały wspólnie uroczystą inaugurację, w której wzięły udział władze i przedstawiciele 11 wrocławskich uczelni publicznych.
    Z inicjatywy prezydenta miasta w Oratorium Marianum po raz pierwszy w historii wręczona została Wrocławska Nagroda Naukowa, którą otrzymały wybitne postacie wrocławskiego środowiska nauki i sztuki, których dokonania wywarły szczególny wpływ na integrację środowiska akademickiego we Wrocławiu.
    Po uroczystości w Oratorium Marianum barwny pochód przeszedł  na Rynek.

• 0210AWF na Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2016

W dniach 28 i 29 września 2016 roku w Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej zostało opanowane przez dolnośląskich uczniów, którzy przybyli  na Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2016.

W tym roku nasze stanowisko Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  było inne, co zawdzięczamy przedstawicielom wydziałowych komisji rekrutacyjnych, pracownikom poszczególnych Wydziałów i naszym studentom, którzy pełnili dyżury podczas Salonu Maturzystów 2016.

• 0110Bieg Uniwersytetu Medycznego

W dniu 1 października 2016 roku  odbyła  się druga edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego rozgrywanego na dystansie 10 kilometrów. Start odbył terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.
    Dochód z biegu zostanie przekazany na leczenie Julii Kozłowicz, dziewczynki, która przyszła na świat z zespołem wrodzonych wad rozwojowych.
    W biegu wystartował 11 osobowy zespół Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na czele z JM Rektorem Profesorem Andrzejem Rokitą .

• 2309Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

W dniu 23 września 2016 roku w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz nadanie tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Markowi Bojarskiemu.

• 2209Immatrykulacje

W dniach 20-21 września 2016 r. w auli budynku P-4 z udziałem władz Uczelni miały miejsce uroczystości związane z aktem immatrykulacji studentów rozpoczynających edukację w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziałach Nauk o Sporcie, Fizjoterapii i Wychowania Fizycznego. Po złożeniu ślubowania każdorazowo odśpiewano Gaudeamus Igitur. Wszystkie wydarzenia miały odświętny i zarazem - jak przystało na Słoneczną Uczelnię - radosny przebieg.

• 2109Spotkanie z Dalajlamą

20 września 2016 roku na zaproszenie Prezydenta miasta do Wrocławia przyjechał, po raz trzeci Jego Świątobliwość Dalajlama XIV, przywódca narodu Tybetu. Dalajlama jest Honorowym Obywatelem Wrocławia i Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.
    Na pierwsze wtorkowe spotkanie z Dalajlamą, które odbyło się w Ratuszu, przybyły władze miasta, radni, politycy, rektorzy uczelni i ludzie kultury. Akademię Wychowania Fizycznego reprezentował JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF. Podczas spotkania Dalajlama mówił o wolności, potrzebie poczucia szczęścia i miłości na świecie. Na zakończenie spotkania Dalajlama otrzymał grafikę autorstwa prof. Jacka Szewczyka z wrocławskiej ASP, jako dar od Rektorów wrocławskich uczelni wyższych

• 2109Spotkanie ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z rektorami wrocławskich uczelni

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin spotkał się na Uniwersytecie Medycznym z rektorami wrocławskich uczelni. Rozmawiano o planowanych zmianach w polskiej nauce, możliwości konsolidacji uczelni i problemach z EIT +.
    Minister przyjechał do Wrocławia na zaproszenie prof. Marka Ziętka Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Rektora Uniwersytetu Medycznego.
    W spotkaniu uczestniczyli rektorzy Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego. Rozmowy dotyczyły nowej strategii MNiSW, pomysłu łączenia wrocławskich uczelni oraz możliwości wykorzystania środków Unii Europejskiej na badania naukowe.

spotkanie.jpg

• 2009Immatrykulacja na Wydziale Fizjoterapii

W dniu 18 września 2016 r. w auli P-4 z udziałem władz Uczelni odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów  studiów niestacjonarnych Wydziału Fizjoterapii