Wszystkie aktualności

• 0709I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega

Serdecznie zapraszamy wszystkich żeglarzy z zacięciem regatowym do udziału w bezprecedensowym wydarzeniu jakim będą Regaty: I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega.

• 0709"Kalina" na Bałkanach

Pod koniec sierpnia zakończyła się artystyczna wyprawa Kaliny na Bałkany, gdzie zespół przebywał na festiwalu Balkan Folk Fest. Wyjazd zespołu miał miejsce w terminie 14-25 sierpnia 2017, a festiwal odbywał się w tym roku już po raz 23, tym razem w Bułgarii. Okolice Warny są doskonałym miejscem do organizacji festiwalu, a sprzyja temu również okres wakacyjny, gdy na wybrzeżu przebywa wielu turystów, w tym również z Polski. Bazą festiwalu był hotel Zora w Złotych Piaskach, do którego przyjechały zespoły i orkiestry z kilku krajów, także kilka zespołów z naszego kraju. W kompleksie hotelowym znalazło się miejsce również na przeprowadzenie prób przed koncertem, ale również dobre zaplecze rekreacyjne z basenem, a w bliskiej odległości również piaszczystą plażą.

• 3008Zaproszenie na wykład ks. prof. Michała Hellera

• 2608Medale naszych zawodników na Uniwersjadzie

Trzy medale zdobyli nasi studenci na Uniwersjadzie w Taipei. Joanna Linkiewicz zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki (500 medal uniwersjadowy dla Polski). Brązowe medale zdobyli: Filip Broniszewski w turnieju szpadzistów oraz Rafał Omełko w biegu na 400 metrów. Gratulujemy!!!

• 2108Podpisanie listu intencyjnego

W dniu 20 sierpnia 2017 r. podczas odbywającej się Uniwersjady w Tajpej, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab Andrzej Rokita prof. nadzw. podpisał List Intencyjny o współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a Akademią Sportową w Tajwanie. To porozumienie umożliwi naszym studentom wymianę sportową, udział w międzynarodowych akademickich mistrzostwach sportowych, a także organizację studenckich wydarzeń sportowych o charakterze międzynarodowym. Dzięki wzajemnej współpracy nastąpi wymiana wiedzy w zakresie treningów i szkoleń.

• 1808XXIX letnia Uniwersjada Taipei 2017

181 polskich zawodniczek i zawodników będzie walczyć o medale XXIX Letniej Uniwersjady w Tajwanie. Wśród nich studenci naszej Akademii.

• 0208X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - podsumowanie

X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, The World Games 2017, rozegrane we Wrocławiu, już za nami. Zakończona w niedzielę impreza była największym multidyscyplinarnym wydarzeniem sportowym ostatnich lat w naszym kraju. Polacy, którzy w trakcie trwania igrzysk zdobyli 20 medali, w klasyfikacji medalowej uplasowali się na 13. miejscu, co można uznać za spory sukces.

• 2507The World Games 2017 w AWF Wrocław na półmetku

Minęło już pięć dni sportowej rywalizacji podczas TWG 2017. Wszyscy bardzo gorąco kibicujemy występującym sportowcom, szczególnie Reprezentantom Polski. Od 21 lipca na boiskach trawiastych Naszej Akademii (Pola Marsowe), rozgrywany był turniej Ultimate „Latające dyski”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na udział Reprezentacji Polski. Już pierwszego dnia wspólnie z Rektorem, dr hab. Andrzejem Rokitą prof. AWF, rywalizację obserwowali Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz wraz z żoną oraz Minister Sportu I Turystyki Pan Witold Bańka, któremu towarzyszyli Pan Jan Widera (Podsekretarz Stanu w MSiT) oraz Pani Alicja Omięcka (Dyrektor Generalny w MSiT). Goście byli pod dużym wrażeniem, związanym z organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia, ale także podziwiali możliwości jakie stwarza infrastruktura sportowa Naszej Akademii na terenie Pól Marsowych.

• 2407Stypendia Pomostowe dla maturzystów z małych miejscowości

Za kilka dni mija termin składania wniosków o stypendia na pierwszy rok studiów. Jeszcze do piątku, 28 lipca 2017 tegoroczni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości Dolnego Śląska mogą składać wnioski o Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów.
    Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia prowadzi nabór wniosków w Konkursie o Stypendia Pomostowe. Dolnoślązacy, którzy w tym roku zdawali maturę, a pochodzą z małych miejscowości mogą starać się o 5000 zł stypendium na pierwszy rok studiów, na rok akademicki 2017-2018. Wnioski należy składać do 28 lipca 2017.

• 1907Spotkanie Rektora AWF z naszymi reprezentantami na World Games 2017

M Rektor, prof. Andrzej Rokita w obecności Prorektora ds. Nauczania, prof. Ryszarda Bartoszewicza i Kierownika Biura Promocji dr Ireneusza Cichego uroczyście oddelegował naszych sportowców biorących udział w The World Games 2017. Trzymamy kciuki, gorąco kibicujemy i... czekamy na medale.
    Naszą Uczelnię reprezentować będą:
    - Róża Gumienna - kickboxing
    - Magdalena Nowakowska - karate sportowe