Wszystkie aktualności

• 1309AWF na 34. PKO Wrocław Maraton

W niedzielę 11 września 2016 roku o godz. 9.00 tradycyjnie ze Stadionu Olimpijskiego wystartował maraton  34. PKO Wrocław Maraton.
    Oficjalnego otwarcia dokonali: Wojciech Gęstwa -  Dyrektor 34. PKO Wrocław Maratonu, Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, Maciej Bluj - Wiceprezydent Wrocławia, Prof. Andrzej Rokita – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Marek Danielak - Honorowy Dyrektor PKO Wrocław Maraton.
    Na trasie 34. PKO Wrocław Maratonu stawiło się  4684 zawodników. Biegacze wystartowali z terenu Stadionu Olimpijskiego w tym reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu między innymi:  prof. Andrzej Rokita - Rektor Uczelni, dr Ireneusz Cichy, dr Paweł Posłuszny, dr Dariusz Mroczek, dr Wojciech Starościak, Bartłomiej Raszowski, Radosław Zagrobelny.

• 0809Dolnośląski Festiwal Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń ważnych dla naszego Regionu. To już po raz dziewiętnasty będziemy mogli spotkać się z dolnośląską nauką, kulturą i sztuką. Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem „Ziarna wiedzy", a zaczynamy już 10 września, kiedy to wystartuje Park Wiedzy. Edycja stacjonarna odbywać się będzie w  dniach 16-21 września, a od 22 września do 28 października Festiwal gościć będzie w miastach Regionu Dolnośląskiego. Szczegółowy pogram Festiwalu zamieszczono na stronie: http://www.festiwal.wroc.pl/2016/ .
    Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie młodzież zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wzięcia udziału w tegorocznym Festiwalu.

• 0509Spotkanie z Rektorami

Spotkanie urzędującego Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF z poprzednimi Rektorami dotyczyło między innymi  sprawy powołania  Rady Rektorów.
    W wyniku spotkania z dniem 5 września 2016 r. Rektor powołał Radę Rektorów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w składzie: prof. dr hab. Antoni Janusz, prof. dr hab. Tadeusz Bober, prof. dr hab. Krzysztof Sobiech, prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc, prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz.

• 0509Wywiad rektora dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF dla Słowa Sportowego

O swoich planach, kierunkach rozwoju uczelni, obchodach 70-lecia opowiada w przeddzień rozpoczęcia roku akademickiego rektor AWF Wrocław dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF w wywiadzie udzielonym Słowu Sportowemu.

• 0109Nowy Rektor Akademii Wychowania Fizycznego obejmuje obowiązki

1 września 2016 roku rządy na  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu objęły nowe, wybrane wiosną tego roku władze uczelni: Rektor - dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF i Prorektorzy: prof. dr hab. Małgorzata Słowińska-Lisowska, dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, dr hab. Ryszard Bartoszewicz. Będą kierować uczelnią przez kolejne 4 lata.

• 0109Władze AWF we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

Władze Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020.

nowe_wladze.jpg

• 3108Otwarcie i nadanie imienia prof. Józefa Juliana Ziółkowskiego kompleksowi sportowemu Uniwersytetu Wrocławskiego

Wybitny chemik i niezwykły autorytet społeczności akademickiej prof. Józef Julian Ziółkowski został patronem Kompleksu Sportowego Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.
    Uroczystość nadania imienia odbyła się  31 sierpnia 2016 r. Udział w nie wzięli miedzy innymi: prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz dr hab. Ryszard Bartoszewicz, prof. AWF Prorektor-Elekt ds. Nauczania.

• 3008Dolnośląski Delfinek

W związku z realizacją we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego programu „Dolnośląski Delfinek” w dniu 29 sierpnia 2016 r o godz. 12.00 w sali wykładowej pawilonu P-4 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie kształcenia prowadzonego przez Akademię Wychowania Fizycznego nadającego uprawnienia instruktora nauki pływania.

• 2708Rektor-Elekt profesor Andrzej Rokita na Gali Forbes i Pentagon Research

W dniu 24 sierpnia 2016 r. w Hotelu Bellotto w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się Gala Forbesa i Pentagon Research, na której zostały ogłoszone wyniki rankingu najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie w 2016 roku według magazynu "Forbes" i firmy Pentagon Research.
    W panelu dyskusyjnym ekspertów udział brał Rektor-Elekt Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF

• 2308Minister Edukacji Narodowej o zmianach w systemie oświaty

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w rozmowie z dziennikarzem Sygnałów Dnia Polskiego Radia mówiła  o  zmianach w systemie oświaty, m.in. o tym, że w 2017 roku do szkół wrócą SKS-y, inwestycjach w hale sportowe, zwolnieniach lekarskie z lekcji wychowania fizycznego oraz współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dotycząca wprowadzania w klasach 1-3 piłek edukacyjnych EDUBAL.