Wszystkie aktualności

• 1409XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu odbędzie się w dniach 21-26 września, ale oficjalnie rozpocznie go Uroczysta Inauguracja (20.09, godz.  14:00), którą uświetnią, zaproszeni znamienici goście. Natomiast już 15-16 września będziemy mogli wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy.
    Hasłem przewodnim XXI Festiwalu Nauki w szczególnym roku jubileuszowym, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest „1918-2018”. I jak mówi prof. dr hab. Tadeusz Dobosz, Środowiskowy Koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki: „Nauka zawsze jest niepodległa, albo nie ma jej wcale…”.
    Zapraszamy serdecznie do udziału w wykładach/warsztatach.

• 1309Wyniki rekrutacji Kosmetologia II stopień studia niestacjonarne zaoczne

Decyzja Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław z dnia 13.09.2018r.
    W związku ze zbyt małą liczbą kandydatów na studia zaoczne weekendowe II stopnia na kierunek Kosmetologia Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Wydziału Fizjoterapii postanowiła nie uruchamiać w/w kierunku studiów w roku akademickim 2018/2019.
    Informujemy również, że osoby, które wniosły opłatę rekrutacyjną w celu studiowania na tym trybie kształcenia mogą ubiegać się o jej zwrot.

• 100936. PKO Wroclaw Maraton

W niedzielę 9 września 2018 roku o godz. 9.00 tradycyjnie ze Stadionu Olimpijskiego wystartował 36. PKO Wrocław Maraton. Oficjalnego otwarcia dokonali: Wojciech Gęstwa -  Dyrektor 36. PKO Wrocław Maratonu, Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, Prof. Andrzej Rokita – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Marek Danielak - Honorowy Dyrektor PKO Wrocław Maraton i Marzena Graf-Rodak - Dyrektor ds. sprzedaży PKO Banku Polskiego.

• 0909Wrocwalk Marathon

W dniu 8. września 2018r. po raz pierwszy we Wrocławiu odbył się WROCWALK MARATHON.
    Impreza kierowana była zarówno do mieszkańców Wrocławia, ale przede wszystkim do osób odwiedzających nasze miasto, w przeddzień 36. PKO Wrocław Maratonu. Uczestnicy po zgłoszeniu się do imprezy otrzymali mapę, dzięki której mogli poruszać się po wybranej, około 15 km.  trasie. Ich zadaniem było odwiedzenie 7 Punktów Informacyjnych, w których otrzymywali stosowne pieczątki. Punkty te znajdowały się w Hali Stulecia, Ratuszu Wrocławskim, Zamku Królewskim, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedrze Wrocławskiej, Ogrodzie Botanicznym oraz na Stadionie Olimpijskim.

• 0709Nabór dla pracowników AWF w roku 2018/19

Zapraszamy nauczycieli akademickich oraz pracowników do wzięcia udziału w naborze na wyjazdy w ramach programu Erasmus+:

• 0609Piłki edukacyjne EDUball/BRAINball – umowa licencyjna z USA podpisana!

20 lipca 2018 roku, po blisko półrocznych negocjacjach, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,  podpisała umowę sprzedaży licencji (LICENCE AGREEMENT) z firmą PALOS SPORTS, Inc. 11711 S. Austin Ave. Alsip, Illinois 60803 (USA) na produkcję i dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Unii Europejskiej, produktów obecnie znanych pod nazwą EDUball – d. edubal, a w przyszłości - BRAINball. Wcześniej, w dniu 30.05.2018 roku podpisano porozumienie pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a współtwórcami zestawu piłek edukacyjnych: dr. hab. Andrzejem Rokitą, prof. nadzw., dr. Tadeuszem Rzepą oraz Markiem Nowickim o przeniesieniu autorskich praw majątkowych na Uczelnię.

• 0309"Kalina" na festiwalu w Cieszynie

Bardzo udana była dla Zespołu Pieśni i Tańca AWF "KALINA"  wyprawa na Ziemię Cieszyńską. To właśnie w Cieszynie, w ramach funkcjonowania Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, zorganizowano XXXI-szą edycję Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego z udziałem znakomitych zespołów z wielu krajów świata, takich jak: Meksyk, Białoruś, Gruzja, Serbia, RPA, Tajlandia i wiele innych...
    W ramach festiwalu "KALINA" wystąpiła przed wspaniałą publicznością w Amfiteatrze w Ustroniu, prezentując tańce sądeckie i opoczyńskie.
    Korzystając z dobrej infrastruktury Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, zorganizowano również dla zespołu warsztaty z instruktorem i artystą ZPiT "ŚLĄSK" Panem Piotrem Hankusem. Był to ważny element przygotowan do udziału w Międzynarodowym Festiwalu w Indiach oraz  obchodów jubileuszowych XXXV-lecia zespołu, które odbędą się w październiku i listopadzie b.r.

• 1308Natalia Kaczmarek - studentka II roku na kierunku Fizjoterapia, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w Berlinie

Na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy w Berlinie,  Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400m.
    Nasza studentka znalazła się w sześcioosobowym składzie sztafety (Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic). Natalia Kaczmarek wywalczyła awans do finału, w którym po fascynującym finiszu zwyciężyła nasza reprezentacja przed zawodniczkami z Francji I Wielkiej Brytanii. To ogromny sukces naszych Pań oraz całej Reprezentacji Polski, która wypadła wspaniale i w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęła bardzo wysokie 2 miejsce za Reprezentacją Wielkiej Brytanii (prowadząc do ostatniej konkurencji).
    Oprócz Natalii Kaczmarek na Mistrzostwach Europy w Berlinie występowali również studenci naszej Uczelni: Joanna Linkiewicz, Rafał Omelko i Robert Sobera.
    Serdeczne gratulacje.

• 0808Informacja o przedłużonej rekrutacji

• 2007Obóz adaptacyjny dla kandydatów na studentów I roku AWF we Wrocławiu

Jesteście już jedną nogą na SŁONECZNEJ UCZELNI jaką jest AWF Wrocław!
    Obóz ten sprawi, że będziecie mieli o 200% lepszy i ogarnięty początek przygody na AWF’ie. Postaramy się Wam przekazać wszystkie ważne informacje dotyczące studiowania, prowadzących, przedmiotów, imprez i wszystkich innych nurtujących Was tematów
    CENA OBOZU TO TYLKO 549 PLN