Wszystkie aktualności

• 1506Dr Piotr Kunysz powołany na członka Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej

Pan dr Piotr Kunysz został powołany na członka Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej Zarządzeniem nr 13 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 29 maja 2018 r. Rada stanowi kolegialny organ pomocniczy Ministra Sportu i Turystyki, o charakterze opiniodawczo-doradczym w obszarze kształcenia i doskonalenia kadr kultury fizycznej.

• 1106II Akademicki Tygiel Artystyczny

W dniu 07.06.2018 r odbyło się spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zrealizowane pod hasłem: Akademicki Tygiel Artystyczny. Wydarzenie kulturalne noszące nazwę Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał zaszczycili obecnością przedstawiciele władz Uczelni w osobach: prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, dziekan Wydziału Fizjoterapii prof. Anna Skrzek, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Teresa Sławińska -Ochla, a także prodziekani: dr hab. Jadwiga Pietraszewska, dr hab. Krystyna Rożek-Piechura, dr Dorota Wójtowicz, dr Ryszard Błacha, dr hab. Jacek Stodółka i kanclerz AWF we Wrocławiu dr Zdzisław Paliga. Gościem honorowym wieczoru był prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc.

• 1006XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży już za nami

W sobotę, 9 czerwca 2018 odbyła się kolejna edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Jak co roku na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego spotkali się młodzi amatorzy sportu, by podjąć sportową rywalizację. Imprezę poprowadził Janusz Cedro.
    Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście reprezentacji Klubu Panthers Wrocław dzieci wciągnęły flagę olimpijską, odbyło się uroczyste ślubowanie i zapalenie olimpijskiego znicza. Znicz przy asyście Piotra Celebana reprezentującym Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław zapaliła młoda zawodniczka Onkoigrzysk. Uroczystość inauguracyjną uświetnił także pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu koni Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia.

• 0606Zakończenie roku akademickiego - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 5 czerwca 2018 roku odbyło się zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w naszej Uczelni.Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Uczelni w osobie prorektora ds Nauczania dr hab. Ryszarda Bartoszewicza, prof. AWF, przedstawiciele Rady Programowo-Naukowej UTW AWF we Wrocławiu i środowiska wrocławskich seniorów - dr Walentyna Wnuk oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej.

• 0606Gala Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej

W ostatni piątek maja br; odbyła się uroczysta Gala Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej (WIA) - projektu wieńczącego kilkumiesięczną wspólną pracę takich wrocławskich uczelni jak: AWF (Kierunek Terapia Zajęciowa i Fizjoterapia); Politechnika Wrocławska (Wydział Architektury) oraz ASP (Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa). W tegorocznej 8 już edycji WIA studenci wraz z nauczycielami ze  wszystkich uczelni pracowali nad zlikwidowaniem barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych.

• 0506Legia Akademicka

W dniu 5 czerwca 2018 r. Specjalista Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień, mjr Jacek BARAN wraz z pracownikami WSzW we Wrocławiu, wręczali karty powołania na ćwiczenia wojskowe studentom biorącym udział w programie pilotażowym Legia Akademicka, realizowanym w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W trakcie spotkania obecny był Prorektor ds Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz, prof. AWF, który wyraził zadowolenie z realizacji programu pilotażowego Legii Akademickiej w Akademii Wychowania Fizycznego.

• 0106Rekrutacja rozpoczęta

• 0106Zaproszenie na wykład

• 3105Zaproszenie na Akademicki Tygiel Artystyczny

• 2805AWF Wrocław jedną z najpopularniejszych Uczelni w Polsce - wywiad dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF