Wszystkie aktualności

• 2305Dolnośląski Festiwal Rowerowy

W miniony weekend w Hali Stulecia miał miejsce I Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Zapraszamy na relację naszych wolontariuszy - studentów II roku II stopnia WF Turystka i Rekreacja

• 2305Cel – korona największych maratonów świata

Kolejne trudne zadanie postawił przed sobą profesor Jan Chmura. Tym razem ten najdzielniejszy maratończyk w 70 letnich dziejach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu postanowił zdobyć Koronę Największych Maratonów Świata. Warto przypomnieć, że profesor Jan Chmura z powodzeniem zakończył w ubiegłym roku duży projekt badawczy pn. Korona Maratonów Ziemi. Odwaga i determinacja w stawianiu przed sobą i realizowaniu coraz trudniejszych celów muszą budzić nasze najwyższe uznanie, podziw i szacunek.

• 2205Rodzinne, wielopokoleniowe „sportowanie” na wrocławskiej AWF

W dniu 27 maja 2017 r. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Klub Sportowy AZS - AWF Wrocław zorganizowali na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, Festyn Rekreacyjno-Sportowy pn. „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Wydarzenie miało interdyscyplinarny charakter, a realizowane aktywności skierowane były do mieszkańców Wrocławia w każdym wieku. W piękny sobotni dzień na „Pola Marsowe” przybyło około 1500 osób, wśród których nie brakowało rodzin, które w wielopokoleniowym składzie mogły znaleźć coś dla siebie.

• 2205Nagrody dla pracowników Wydziału Wychowania Fizycznego

W dniu 18 maja 2017 r. podczas posiedzenia Rady Wydziału Wychowania Fizycznego Pani Prodziekan ds. Nauki prof. dr hab. Teresa Sławińska-Ochla wręczyła dyplomy pracownikom akademickim, którzy otrzymali oceny wyróżniające za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne za lata 2015-2016.

• 1705Podsumowanie Konferencji - 15 lat z EDUballami

23 maja, w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna „15 lat z eduballami – zakładane a rzeczywiste efekty wykorzystania piłek edukacyjnych eduball” organizowana przez Katedrę Zespołowych Gier Sportowych.
    Celem konferencji było podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników, w pracy z dziećmi na poziomie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, w zakresie wykorzystania piłek edukacyjnych EDUball.

• 1705Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję w dniu 22 maja 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 9.00 w sali 2/5 budynek P-4 zebranie wyborcze pracowników niebędących nauczycielami akademickimi zatrudnionych na Wydziale Wychowania Fizycznego jako w podstawowym miejscu pracy w celu wyboru elektora do Kolegium Elektorów Wydziału Wychowania Fizycznego – w związku z wygaśnięciem mandatu Krystyny Nowińskiej.

Wydziałowej Komisji Wyborczej
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF

• 1205Podsumowanie konferencji

17 maja odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „OUTDOOR – FITNESS – WELLNESS” USŁUGI REKREACYJNE – IDENTYFIKOWANIE I KREOWANIE organizowana przez Katedrę Rekreacji i Zakład Zarządzania w Socjomotoryce. Celem konferencji jest kontynuacja wymiany poglądów, wyników badań i doświadczeń praktycznych na temat identyfikowania i kreowania usług rekreacyjnych oferowanych na polskim rynku, w szczególności usług outdoor, fitness i relaksacyjnych.

• 1205Konferencja Edukacyjna - Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym

W dniu 16 maja 2017 roku w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się Konferencja Edukacyjna „Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym”. Organizatorami tego wydarzenia była Katedra Zespołowych Gier Sportowych i Zakład Motoryczności Sportowca oraz Dolnośląski Związek Koszykówki we Wrocławiu Celem jej było wymiana poglądów i doświadczeń między pracownikami Naszej uczelni, nauczycielami wychowania fizycznego, trenerami, instruktorami, animatorami sportu. W konferencji uczestniczyło ponad 120 osób.

• 1105VII Turniej Tenisa o Puchar Dziekana Fizjoterapii

W środę 10 maja 2017 roku odbyła się VIII edycja „Turnieju Tenisa o Puchar Dziekana Wydziału Fizjoterapii”. Turniej przeprowadzono w ramach AWFalii na kortach AWF Wrocław.

• 0805Wieczór Naukowca 2017

W dniach 10-11.05.2017 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2017: wokół człowieka”. Święto studenckiej nauki połączone z radosnymi AWFaliami. Oto relacja i lista nagrodzonych wystąpień.