Wszystkie aktualności

W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Krioterapii
    zapraszamy do udziału w

II KONGRESIE POLSKIEGO TOWARZYSTWA KRIOTERAPII,

który odbędzie się we Wrocławiu, w dniu 21 kwietnia 2017 roku.

ptk1.jpg

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Krioterapia we współczesnej medycynie” realizowanego przez PTKrioterapii i Firmę Creator Sp. z o.o. Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach : na najlepszą pracę doktorską, magisterską, badawczą licencjacką lub inżynierską oraz na najlepszą publikacje naukową. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w trakcie II Kongresu PTKrioterapii, w dniu 21.04.2017 roku.

• 0811Zaproszenie

zaproszenie_xii__dolnoslaakie_forum_integracyjne_0.jpg

• 0811OLEJNICA 2016 – fotograficzne reminiscencje

Od 52 lat w Olejnicy małej miejscowości położonej na ziemi leszczyńskiej  realizowane są  programowe, letnie obozy dydaktyczne Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W tym roku podczas czterech zgrupowań, które odbyły się   w czerwcu, lipcu i sierpniu funkcję kierowników obozów pełnili: koordynator przygotowań i realizacji obozów z ramienia dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Krystyny Zatoń - dr Michał Załęski, a także dr Bogusław Pietraszewski i mgr Wojciech Bigiel. Program obozów wypełniły  zajęcia z pływania, żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa, gier rekreacyjnych, biegów na orientację i organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży. Wieczorami studenci uczestniczyli w licznych przedsięwzięciach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Bogaty i wartościowy  program zajęć, duże zaangażowanie kadry w realizację treści  szkoleniowych umożliwiły młodzieży nabycie wiedzy i opanowanie  nowych, ważnych  umiejętności praktycznych.

• 0311Zaproszenie na seminarium

seminarium_panfil3.jpg

• 2310Wieczór Absolwenta

W dniu 22 października 2016 roku o godzinie 19.00 w ramach  obchodów 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się pokaz Wrocławskiej Fontanny na Pergoli oraz  Wieczór Absolwenta w Hali Stulecia,  w czasie  którego bawiło się około 1400 osób.

• 2210Prof. Jan Chmura zdobycą Korony Ziemi

chmura_tvn.jpg

Profesor Jan Chmura jest pierwszym Polakiem i  pierwszym profesorem w Polsce, a także  pierwszym  wśród wszystkich pracowników naukowych Akademii Wychowania Fizycznego w naszym kraju,  który  zdobył  Koronę Ziemi w maratonach w okresie dwóch lat. Korona Ziemi to cykl siedmiu maratonów na wszystkich siedmiu kontynentach ziemi. Profesor Jan Chmura startował w następujących maratonach: Hanower, Nowy Jork, Jerozolima, Rio de Janeiro, Johanesburg, Antarktyda, Sydney. Aktualnie walczy o zdobycie Korony Największych Maratonów na Świecie - reportaż TVN 24

• 2210Uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniu 22 października 2016 roku w  Hali  Stulecia odbyło się uroczyste posiedzenie  Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W trakcie uroczystości najwyższym odznaczeniem naszej uczelni  Laurem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  wyróżniony  został Pan prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc. Było bardzo dużo nagród i wyróżnień między innymi Medal Komisji Edukacji  Narodowej otrzymali: prof.  Eugenia Murawska-Ciałowicz, prof. Jadwiga Pietraszewska, prof. Iwona Wierzbicka-Damska,  dr hab. Marek Rejman,  dr Krystyna Antoniak-Lewandowska,  dr Beata  Blachura,  dr Marta Koszczyc, dr Ryszard Błacha.

• 2110Mecz koszykówki w ramach obchodów 70-lecia AWF Wrocław

Podczas Jubileuszu 70-lecia AWF we Wrocławiu rozegrany został mecz koszykówki Pracownicy AWF (byli i obecni) vs. Absolwenci AWF.
    Zawody odbyły się w 21 października 2016r. w Sali Gier w Hali Wielofunkcyjnej AWF w Wrocławiu (al. I. J. Paderewskiego 35) o godz. 14:00. Na parkiecie rywalizowali: Ryszard Bartoszewicz, Dominik Tomczyk, Jarosław Zyskowski, Jerzy Bińkowski, Marek Popowczak, Ireneusz Cichy, Radosław Czerniak, Jacek Dembiński, Jacek Winnicki i inne znaczące postacie z Uczelni i świata koszykówki. Zespół Absolwentów poprowadził Pan Mieczysław Łopatka.
    Otwarcia meczu dokonał JM Rektor AWF w Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw.

• 2110Linki do galerii zdjęć

program_obchodow1.jpg

• 211070–lecie AWF Wrocław. Mecz piłki nożnej i biesiada „Awuefiaków z Kaliną

W piątek 21 października rozegrany został mecz piłkarski Pracownicy Administracyjni vs. Pracownicy Naukowo-Dydaktyczni będący istotnym punktem zawodów sportowych rozegrywanych w ramch programu obchodów 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Mecz przebiegał w duchu życzliwej sportowej rywalizacji i integracji :różnych grup pracowników naszej Uczelni. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla pracowników naukowo-dydaktycznych. Po meczu wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Biesiada"Awfuefiaków" z Zespołem Pieśni i Tańca "Kalina" rozpoczęła się kilkanaście minut po meczu. Do wspólnej zabawy zaprosił Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF oraz Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Kalina" Aleksander Sobera.