X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 0607Pierwsze kroki w kierunku budowy hali lekkoatletycznej

  6 lipca 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy lekkoatletycznej hali treningowej. Budowa planowana jest na terenach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  więcej

 • 0607Arktyka zdobyta

  Sześćdziesięcioośmioletni Prof. Jan Chmura z AWF we Wrocławiu pokonał kolejny – 16 maraton, którego trasa przebiegała tym razem pomiędzy Biegunem Północnym a Kołem Polarnym w Arktyce. Przypomnijmy, że rok temu w marcu pokonał on maraton na Antarktydzie. Oto kilka refleksji Profesora.

  więcej

 • 0507Ustawa 2.0. - co dalej?
  List wicepremiera Jarosława Gowina

  Szanowni Państwo,
  zakończył się drugi etap prac nad reformą systemu szkolnictwa wyższego i nauki, czyli Ustawą 2.0. Pierwszy polegał na wyłonieniu w konkursie trzech zespołów naukowców, którzy przygotowali autorskie koncepcje zmian. W drugim skoncentrowaliśmy się na cyklu kilkunastu konferencji i debat z Państwa udziałem - w sumie około siedmiu tysięcy uczonych, doktorantów, studentów i pracowników uczelnianych administracji. Przed nami etap ostatni: podczas Narodowego Kongresu Nauki, 19 i 20 września w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, przedstawię bilans dotychczasowych prac i zaprezentuję projekt ustawy. Następnie w ramach postępowania legislacyjnego będziemy kontynuować proces szerokich konsultacji, który potrwa kilka miesięcy.

  więcej

 • 0407Narodowy Kongres Nauki

  19-20 września 2017 w ICE Kraków odbędzie się Narodowy Kongres Nauki, wydarzenie wyjątkowe w dziejach nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. Na Kongresie zostaną określone fundamenty dla rozwoju nauki w Polsce i polskich uczelni na dziesięciolecia, aby polscy uczeni mogli nawiązać rywalizację z najlepszymi, a studenci otrzymać wykształcenie nie gorsze niż gdziekolwiek indziej w Europie.

  więcej

 • 2806Złote tenisistki stołowe

  Nasze studentki, Paulina Nowacka (1 rok WF II stopnia) i Sandra Wabik (2 rok TiR I stopnia) zdobyły złoty medal w grze podwójnej w Akademickich Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w dniach 19-25.06.2017 roku w Ołomuńcu. Paulina Nowacka zdobyła też medal brązowy w grze pojedynczej. A nasza drużyna w składzie Sandra Wabik, Paulina Nowacka i Katarzyna Osińska (3 rok Sport I stopnia) zajęły 7 miejsce w rywalizacji drużynowej.

  więcej

 • 2606Noc Świętojańska z Kaliną

  Co roku w okresie Nocy Świętojańskiej Zespół Pieśni i Tańca AWF “Kalina” bierze udział w licznych imprezach, prezentując program “wiankowy” pokazujący ludowe tradycje i obrzędy, piosenki i tańce związane z tym świętem.

  więcej

 • 2106Zaproszenie na wykład

  więcej

 • 2006Zaproszenie na spotkanie

  więcej

 • 2006KRASP, KRAWF i KRUWIO we Wrocławiu

  20 lat Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)
  Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich powołana została 7 czerwca 1997 roku. 20 lat później w Politechnice Wrocławskiej, członkowie KRASP spotkali się, by omówić aktualne kwestie i przedstawić plany na przyszłość.

  więcej

 • 1906Obsługa fizjoterapeutyczna AWF Wrocław na „5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton”

  W sobotę 17 czerwca 2017 roku studenci AWF Wrocław wraz z pracownikami Zespołu Odnowy Biologicznej zabezpieczali z zakresu masażu 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - największą nocną imprezę biegową w Polsce, którą ukończyło blisko 10 tysięcy biegaczy.

  więcej