Wszystkie aktualności

• 2909Zaproszenie dla studentów

Zapraszamy studentów stacjonarnych  III roku studiów I stopnia oraz I i II roku studiów II stopnia kierunku Fizjoterapia do wzięcia udziału w projekcie „Rozwój kompetencji studentów kierunku fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu” POWR.03.01.00-00-K158/16 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
    Zapisy przyjmowane są w Biurze Projektu w pokoju 2/62, Pawilon P4 w godzinach od 8.00 do 15.00 do 19.10.2018 do godz. 15.00.

• 2809Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

W dniu 28 września 2018 roku w Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    Z okazji inauguracji roku akademickiego na ręce JM Rektora wpłynęły liczne listy gratulacyjne.
    List od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy został odczytany przez Prorektora ds. Nauczania, Pana dr. hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. nadzw.

• 2709Uroczysta immatrykulacja 2018/2019

W dniu 26-27 września 2018 r. w auli budynku P-4 z udziałem władz Uczelni miały miejsce uroczystości związane z aktem immatrykulacji studentów rozpoczynających edukację w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziałach: Fizjoterapii, Wychowania Fizycznego, Nauk o Sporcie. Po złożeniu ślubowania każdorazowo odśpiewano Gaudeamus Igitur.  Wszystkie wydarzenia miały odświętny i zarazem - jak przystało na Słoneczną Uczelnię - radosny przebieg.

• 2109Wyniki rekrutacji

• 2009Erasmus Meeting Point w Bibliotece Głównej AWF otwarty! Zapraszamy!

W dniu 17.09.2018 w Bibliotece Głównej AWF odbyło się uroczyste otwarcie  Erasmus Meeting Point. Przestrzeni dla wszystkich użytkowników Biblioteki oraz uczestników programu Erasmus. Teraz oprócz miejsca do pracy i nauki stworzono punkt spotkań. Na studentów czekają wygodne  kanapy, fotele i pufy. Erasmus Meeting Point będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Biblioteki Głównej.

• 1809Zaproszenie na wykłady

Dr hab. Joanna Szczepańska-Gieracha, prof. nadzw. wraz z zespołem Programu Erasmus serdecznie zapraszaja wszystkich chętnych na wykłady otwarte o wirtualnej rzeczywistości w procesie rehabilitacji. Wykłady poprowadzi prof. Andrei Turolla oraz dr Pawła Kipera z instytucji Fondazione Ospedale San Camillo IRCCS, Laboratory of Neurorehabilitation Technologies.

• 1409XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu odbędzie się w dniach 21-26 września, ale oficjalnie rozpocznie go Uroczysta Inauguracja (20.09, godz.  14:00), którą uświetnią, zaproszeni znamienici goście. Natomiast już 15-16 września będziemy mogli wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy.
    Hasłem przewodnim XXI Festiwalu Nauki w szczególnym roku jubileuszowym, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest „1918-2018”. I jak mówi prof. dr hab. Tadeusz Dobosz, Środowiskowy Koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki: „Nauka zawsze jest niepodległa, albo nie ma jej wcale…”.
    Zapraszamy serdecznie do udziału w wykładach/warsztatach.

• 1309Wyniki rekrutacji Kosmetologia II stopień studia niestacjonarne zaoczne

Decyzja Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław z dnia 13.09.2018r.
    W związku ze zbyt małą liczbą kandydatów na studia zaoczne weekendowe II stopnia na kierunek Kosmetologia Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Wydziału Fizjoterapii postanowiła nie uruchamiać w/w kierunku studiów w roku akademickim 2018/2019.
    Informujemy również, że osoby, które wniosły opłatę rekrutacyjną w celu studiowania na tym trybie kształcenia mogą ubiegać się o jej zwrot.

• 100936. PKO Wroclaw Maraton

W niedzielę 9 września 2018 roku o godz. 9.00 tradycyjnie ze Stadionu Olimpijskiego wystartował 36. PKO Wrocław Maraton. Oficjalnego otwarcia dokonali: Wojciech Gęstwa -  Dyrektor 36. PKO Wrocław Maratonu, Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, Prof. Andrzej Rokita – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Marek Danielak - Honorowy Dyrektor PKO Wrocław Maraton i Marzena Graf-Rodak - Dyrektor ds. sprzedaży PKO Banku Polskiego.

• 0909Wrocwalk Marathon

W dniu 8. września 2018r. po raz pierwszy we Wrocławiu odbył się WROCWALK MARATHON.
    Impreza kierowana była zarówno do mieszkańców Wrocławia, ale przede wszystkim do osób odwiedzających nasze miasto, w przeddzień 36. PKO Wrocław Maratonu. Uczestnicy po zgłoszeniu się do imprezy otrzymali mapę, dzięki której mogli poruszać się po wybranej, około 15 km.  trasie. Ich zadaniem było odwiedzenie 7 Punktów Informacyjnych, w których otrzymywali stosowne pieczątki. Punkty te znajdowały się w Hali Stulecia, Ratuszu Wrocławskim, Zamku Królewskim, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedrze Wrocławskiej, Ogrodzie Botanicznym oraz na Stadionie Olimpijskim.