Wszystkie aktualności

• 2310Wręczenie dyplomów absolwentom roku akademickiego 2016/2017

21 października br. na naszej Uczelni miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom z 2017 roku, w której uczestniczyli JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof.nadzw. wraz z Prorektorami: prof. dr hab. Małgorzatą Słowińską-Lisowską, Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską, Prorektorem ds. Studenckich i Sportu Akademickiego oraz dr hab. Ryszardem Bartoszewiczem, prof. nadzw. Podczas uroczystości JM Rektor wraz Dziekanami (Panią prof. dr hab. Teresą Sławińską-Ochlą, Panią prof. dr hab. Anną Skrzek, Panem dr. hab. Tadeuszem Stefaniakiem prof. nadzw.) i Prodziekanami wręczył dyplomy magisterskie tegorocznym absolwentom.

• 2010Wybory uzupełniające do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego

19 października odbyły się na naszej Uczelni wybory uzupełniające do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Zostało wybranych ośmioro nowych członków. Są to kolejno: Katarzyna Szczepańska, Adam Mruk, Szymon Morga, Vitalii Kubay, Paulina Świerczyńska, Marta Lewkowicz, Katarzyna Włodarczyk, Wiktor Gogolewski. Następnie spośród całej 20-osobowej rady, został wybrany kolejny Przewodniczący URSS. Został nim jeden ze studentów, który kilka godzin wcześniej dostał się do Rady- Szymon Morga.

• 1910Złożenie kwiatów na grobach prof. Andrzeja Klisieckiego i prof. Zdzisława Zagrobelnego

W dniu 19 października 2017 r. JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wraz z przedstawicielami Uczelni, Panem prof. dr hab. Krzysztofem Sobiechem, Panią Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską, Panem Prorektorem ds. Nauczania dr hab. Ryszardem Bartoszewiczem prof. nadzw., Panią Dziekan Wydziału Fizjoterapii prof. dr hab. Anną Skrzek, Panem Dziekanem Wydziału Nauk o Sporcie dr hab. Tadeuszem Stefaniakiem, prof. nadzw., Panem Prodziekanem ds. Nauczania Wydziału Wychowania Fizycznego dr. Ryszardem Błachą i Panem dr. Ireneuszem Cichym złożyli kwiaty na grobach założyciela naszej uczelni prof. Andrzeja Klisieckiego i Rektora 4-ech kadencji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Zdzisława Zagrobelnego.

• 1310XVI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. Najnowsza historia kultury fizycznej Polski i Polonii

Katedra Pedagogiki Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Historii AWF Wrocław oraz Sekcją Historii Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej zorganizowali XVI Ogólnopolską Konferencję Naukową pn. „Najnowsza historia kultury fizycznej Polski i Polonii”. Konferencja odbyła się w dniach 28-29 września 2017 r. w Ośrodku Sportowo-Dydaktycznym AWF Wrocław w Olejnicy pod patronatem JM Rektora AWF Wrocław dra hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF.

• 0910Nabór uzupełniający na wyjazdy na studia w semestrze letnim

Zostało kilka wolnych miejsc i bardzo mało czasu aby przystąpić do naboru na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim.
    Zdecydowanych, zwartych i gotowych zapraszamy do złożenia dokumentów do dnia 13 października 2017.

• 0610Pokolenie W

Pokolenie W to wspólny projekt miasta Wrocławia oraz działających dziesięciu państwowych uczelni. Projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy w pewnym momencie swojego życia stają przed trudną decyzją dotyczącą swojej przyszłości i miejsca dla siebie. Jego celem jest zachęcenie ich do podejmowania studiów, a następnie pracy we Wrocławiu.

• 0610Zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom z roku akademickiego 2016/2017

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 13.10.2017 r. w Dziekanacie swojego Wydziału poprzez informację zgłoszoną do dziekanatu na adres email lub telefonicznie.

• 0510Podpisanie listu intencyjnego

W dniu 4 października 2017 JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. podpisał list intencyjny o współpracy z Połtawskim Narodowym Uniwersytetem Technicznym im. Jurija Kondratiuka. Obie uczelnie są zaangażowane w proces wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie sportu i są gotowe wspierać się we wspólnych przedsięwzięciach sportowo – rekreacyjnych oraz doświadczeniach dydaktyczno-naukowych.

• 0410Immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018

W dniu 4 października 2017 r. w Sali Kominkowej odbyła się uroczysta immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018.

• 0310Początek roku akademickiego w AWF Wrocław w mediach

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach. JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. na okoliczność tego wydarzenia był również Gościem Redakcji "Słowa Sportowego" oraz Faktów TVP 3 Wrocław, gdzie rozmawiał o bieżącym funkcjonowaniu Akademii w zmieniającej się dla środowiska akademickiego sytuacji, oraz poinformował o dotychczasowych osiągnięciach naszej Uczelni i przedstawił plany na najbliższy rok akademicki.
    Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi.