Wszystkie aktualności

• 2910Akcja AWF Oddaje Krew - już za nami

W dniach 22-24 października 2018 roku odbyła się coroczna akcja "AWF ODDAJE KREW" organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

• 2510Obozy w Olejnicy 2018

Od 1964 roku w Olejnicy realizowane są programowe, letnie obozy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inicjatorką lokalizacji zgrupowań młodzieży w tej miejscowości jest nestorka naszej Uczelni, uhonorowana Laurem Akademii - doc. dr Zofia Dowgird.
    W tym roku, z ramienia dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dr. hab. Teresy Sławińskiej-Ochli funkcję kierowników obozów pełnili: koordynator przygotowań i realizacji obozów - dr Michał Załęski oraz dr Ludwika Kosińska, mgr Wojciech Bigiel i mgr Piotr Piwowarczyk.

• 2010Wręczenie dyplomów naszym absolwentom roku akademickiego 2017/2018

20 października br. w naszej Uczelni miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom z 2018 roku, w której uczestniczyli JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof.nadzw. wraz z Prorektorami: dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską, Prorektorem ds. Studenckich i Sportu Akademickiego oraz dr hab. Ryszardem Bartoszewiczem, prof. nadzw. Podczas uroczystości JM Rektor wraz Dziekanami (Panią prof. dr hab. Teresą Sławińską-Ochlą, Panią prof. dr hab. Anną Skrzek, Panem dr. hab. Tadeuszem Stefaniakiem prof. nadzw.) oraz Prodziekanami wręczył dyplomy magisterskie tegorocznym absolwentom.

• 1910Święto Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Coroczne spotkania naszej społeczności akademickich podczas Święta Akademii to nie tylko celebrowanie chwili, ale to przede wszystkim przypominanie wszystkim, w szczególności młodym osobom, o historii naszej „Słonecznej Uczelni”. Historii, która nie zawsze łączyła się z dobrymi momentami, ale którą z pewnością tworzyli i tworzą ludzie z ogromną pasją.

• 1910Złożenie kwiatów na grobach prof. Andrzeja Klisieckiego i prof. Zdzisława Zagrobelnego

Tradycyjnie w drugiej połowie października przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odwiedzili groby zasłużonych profesorów dla naszej Akademii.

• 1810Dr Gabriel Pawlak powołany do Zarządu Rady ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Dr Gabriel Pawlak otrzymał Nominację Dyrektora Instytutu Sportu-PIB (Państwowego Instytutu Badawczego) do Zarządu Rady do spraw Kompetencji Sektora Sportowego.
    W Instytucie Sportu – PIB w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady ds. Kompetencji Sektora Sportowego. Prace Rady odbywają się w ramach projektu pt. European Sector Skills Alliance for Sport (ESSA-Sport), który jest realizowany przez 18 państw Unii Europejskiej w celu zwiększenia wiedzy o potrzebach i możliwościach kwalifikacyjno-zawodowych w sektorze sportowym.

• 1210Zaproszenie na Święto Uczelni

• 0910Certyfikaty „Wrocław bez barier” zostały rozdane!

Już po raz ósmy został zorganizowany plebiscyt „Wrocław bez barier”.
    W tym roku kapituła postanowiła między innymi nagrodzić „Wspólną Inicjatywę Architektoniczną”, czyli projekt współorganizowany przez naszą uczelnię - jego przedstawicielkę dr Dominikę Zawadzką z Wydziału Fizjoterapii.

• 0610Grant dla zespołu dr hab. Grzegorza Żurka

Pan dr hab. Grzegorz Żurek, prof. nadzw., wraz z zespołem pracowników AWF Wrocław, otrzymał finansowanie projektu międzynarodowego, realizowanego w ramach współpracy pomiędzy podmiotami z Finlandii, Polski, Czech, Austrii i Holandii.

• 0510Immatrykulacja doktorantów

3 października 2018 r., już tradycyjnie w Sali Kominkowej odbyła się uroczysta immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2018/2019. W obecności JM Rektora dr hab. Andrzeja Rokity, prof. nadzw., Kierowników Studiów Doktoranckich: dr hab. Małgorzaty Mraz, prof. nadzw.,  Prof. dr. hab. Tadeusza Koszczyca, Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego Prof. dr hab. Teresy Sławińskiej-Ochli, Dziekana Wydziału Fizjoterapii Prof. dr hab. Anny Skrzek, Prodziekana ds. Nauczania na Wydziale Fizjoterapii dr hab. Krystyny Rożek-Piechury prof. nadzw., Prodziekana  ds. Nauki na Wydziale Wychowania Fizycznego dr hab. Marty Wieczorek prof. nadzw. oraz opiekunów naukowych, doktoranci odebrali Decyzje o przyjęciu na Studia Doktoranckie. W tym roku studia doktoranckie rozpoczyna 11 osób z Wydziału Fizjoterapii i Wydziału Wychowania Fizycznego.