Wszystkie aktualności

• 2103Instytut Sportu - Rada Naukowa

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka powołał prof. dr hab. Małgorzatę Słowińską-Lisowską na członka Rady Naukowej Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.

• 1703Atlas Zasobów Otwartej Nauki (AZON)

Ruszyły prace nad Atlasem Zasobów Otwartej Nauki (AZON) w Centrum Wiedzy i Nauki Technicznej (CWiNT) Politechniki Wrocławskiej. Ta internetowa platforma informacyjna powstaje w ramach projektu: Aktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl., i ma gromadzić, przetwarzać i udostępniać zasoby nauki w otwartej formie cyfrowej wszystkim zainteresowanym.

• 1303Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję  zebranie wyborcze  w dniu 22 marca 2017 (środa) o godzinie 8.30 w sali 2/11 w budynku P-4 wszystkich studentów studiów doktoranckich Wydziału Wychowania Fizycznego studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w celu uzupełniającego wyboru przedstawicieli do Rady Wydziału Wychowania Fizycznego – w związku z wygaśnięciem mandatu mgr Agnieszki Wojnarowskiej.

Wydziałowej Komisji Wyborczej
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

• 0703Wolontariat - X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Biuro młodzieżowe Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji X edycji imprezy.
    Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Katedry Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych AWF we Wrocławiu (pok. 3/4, bud. P4)

Każda pomoc jest na wagę złota!
    Jeśli chcesz pomóc dzieciom z chorobą nowotworową, poświęcić im czas i cząstkę siebie oraz zdobyć wiedzę i doświadczenie - zgłoś się do nas!!!)

• 0703XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę marca a więc 5 marca 2017 r. rozegrano  XXXI  Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza. Organizatorem zawodów była Katedra Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Memoriał odbył się pod honorowym patronatem JM Rektora AWF Wrocław, dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF.

• 0503Złoto w sztafecie i srebro indywidualnie Rafała Omelko w Mistrzostwach Europy

Podczas Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Belgradzie, polska sztafeta czterystumetrowców - w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk (absolwent naszej Uczelni), Przemysław Waściński i Rafał Omelko (student studiów doktoranckich AWF Wrocław) - wywalczyła złoty medal w finale 4x400 metrów. Był to już siódmy złoty medal tych Mistrzostw dla polskiej reprezentacji.

• 0403Inauguracja "Uniwersytetu Młodego Odkrywcy"

W dniu 4 marca 2017 o godz. 8.30 w budynku P-4 odbyła się uroczysta Inauguracja "Uniwersytetu Młodego Odkrywcy", projektu realizowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor AWF Wrocław dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF w asyście Prorektorów:  prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej, dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej oraz dr hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF. Podczas uroczystej inauguracji obecni byli również Panowie Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Dominik Kłosowski, z-ca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Najważniejsi tego dnia „młodzi” studenci odebrali pamiątkowe indeksy, co z pewnością było dla nich dużym przeżyciem. Wśród obecnych, podczas Immatrukulacji, dużą grupę stanowili rodzice i opiekunowie naszych nowych studentów, którzy z radością obserwowali całą uroczystość.

• 0103Przetarg na sprzedaż nieruchomości "Zameczek" przy ul. Rzeźbiarskiej we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza przetarg ustny nieograniczony na: na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem znajdującej się przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu.

• 0103Wyniki XXIV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF i KS AZS AWF we Wrocławiu w 2016 roku – relacja z Gali

28 lutego 2017 roku w budynku dydaktycznym P-4, odbyła się uroczysta Gala i ogłoszenie wyników XXIV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego Sportowca i Trenera Akademii Wychowania Fizycznego i Klubu Sportowego AZS AWF we Wrocławiu w 2016 roku. Uroczystość została zorganizowana pod patronatem dr Agnieszki Pisuli - Lewandowskiej - Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego przy współudziale Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław, Biura Promocji Uczelni, Biura ds. Studenckich i Sportu Akademickiego, Redakcji „Życia Akademickiego”, Centrum Informatycznego oraz Działu Administracyjno-Gospodarczego.

• 2802Akademicki Tygiel Artystyczny

W dniu 09.03.2017 r o godz 18.00 w Hali Wielofunkcyjnej AWF (Sala Błękitna nr. 24) odbędzie się spotkanie założycielskie, inicjującego działalność wśród naszej uczelnianej społeczności - Akademickiego Tygla Artystycznego.