Wszystkie aktualności

• 2310Wieczór Absolwenta

W dniu 22 października 2016 roku o godzinie 19.00 w ramach  obchodów 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się pokaz Wrocławskiej Fontanny na Pergoli oraz  Wieczór Absolwenta w Hali Stulecia,  w czasie  którego bawiło się około 1400 osób.

• 2210Prof. Jan Chmura zdobycą Korony Ziemi

chmura_tvn.jpg

Profesor Jan Chmura jest pierwszym Polakiem i  pierwszym profesorem w Polsce, a także  pierwszym  wśród wszystkich pracowników naukowych Akademii Wychowania Fizycznego w naszym kraju,  który  zdobył  Koronę Ziemi w maratonach w okresie dwóch lat. Korona Ziemi to cykl siedmiu maratonów na wszystkich siedmiu kontynentach ziemi. Profesor Jan Chmura startował w następujących maratonach: Hanower, Nowy Jork, Jerozolima, Rio de Janeiro, Johanesburg, Antarktyda, Sydney. Aktualnie walczy o zdobycie Korony Największych Maratonów na Świecie - reportaż TVN 24

• 2210Uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniu 22 października 2016 roku w  Hali  Stulecia odbyło się uroczyste posiedzenie  Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W trakcie uroczystości najwyższym odznaczeniem naszej uczelni  Laurem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  wyróżniony  został Pan prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc. Było bardzo dużo nagród i wyróżnień między innymi Medal Komisji Edukacji  Narodowej otrzymali: prof.  Eugenia Murawska-Ciałowicz, prof. Jadwiga Pietraszewska, prof. Iwona Wierzbicka-Damska,  dr hab. Marek Rejman,  dr Krystyna Antoniak-Lewandowska,  dr Beata  Blachura,  dr Marta Koszczyc, dr Ryszard Błacha.

• 2110Mecz koszykówki w ramach obchodów 70-lecia AWF Wrocław

Podczas Jubileuszu 70-lecia AWF we Wrocławiu rozegrany został mecz koszykówki Pracownicy AWF (byli i obecni) vs. Absolwenci AWF.
    Zawody odbyły się w 21 października 2016r. w Sali Gier w Hali Wielofunkcyjnej AWF w Wrocławiu (al. I. J. Paderewskiego 35) o godz. 14:00. Na parkiecie rywalizowali: Ryszard Bartoszewicz, Dominik Tomczyk, Jarosław Zyskowski, Jerzy Bińkowski, Marek Popowczak, Ireneusz Cichy, Radosław Czerniak, Jacek Dembiński, Jacek Winnicki i inne znaczące postacie z Uczelni i świata koszykówki. Zespół Absolwentów poprowadził Pan Mieczysław Łopatka.
    Otwarcia meczu dokonał JM Rektor AWF w Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw.

• 2110Linki do galerii zdjęć

program_obchodow1.jpg

• 211070–lecie AWF Wrocław. Mecz piłki nożnej i biesiada „Awuefiaków z Kaliną

W piątek 21 października rozegrany został mecz piłkarski Pracownicy Administracyjni vs. Pracownicy Naukowo-Dydaktyczni będący istotnym punktem zawodów sportowych rozegrywanych w ramch programu obchodów 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Mecz przebiegał w duchu życzliwej sportowej rywalizacji i integracji :różnych grup pracowników naszej Uczelni. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla pracowników naukowo-dydaktycznych. Po meczu wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Biesiada"Awfuefiaków" z Zespołem Pieśni i Tańca "Kalina" rozpoczęła się kilkanaście minut po meczu. Do wspólnej zabawy zaprosił Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF oraz Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Kalina" Aleksander Sobera.

• 2010Uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich

20 października 2016 r. odbyło się  uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z  2016 roku.
    Dyplomy magisterskie  wręczali JM Rektor prof. Andrzej Rokita, Prorektor do Spraw Nauczania prof. Ryszard Bartoszewicz w towarzystwie dziekanów i prodziekanów.
    W uroczystości wzięli udział Rektorzy poprzednich kadencji; prof. Tadeusz Bober, prof. Krzysztof Sobiech, prof. Tadeusz Koszczyc, prof. Juliusz Migasiewicz, Prorektor do Spraw Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. Małgorzata Słowińska-Lisowska,  Prorektor do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska oraz licznie zebrana grupa nauczycieli akademickich, pracownicy, rodziny i znajomi.

• 2010Otwarcie wystawy z okazji 70 lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniu 20.10.2016 r. o godz. 13.00 JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław wraz z rektorami poprzednich kadencji: prof. dr hab. Krzysztofem A. Sobiechem, prof. dr hab. Tadeuszem Boberem, prof. dr hab. Tadeuszem Koszczycem, prof. dr hab. Juliuszem Migasiewiczem otworzył wystawę poświęconą 70 rocznicy powstania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystawa przygotowana przez Centrum Historii Uczelni jest dostępna w budynku P4.

• 2010Obchody 40 lecia Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław

Uroczysty i odświętny ale zarazem radosny przebieg miało spotkanie władz Uczelni, licznie przybyłych gości, trenerów i zawodników zrealizowane w dn. 19.10. 2016 roku z okazji 40 lecia Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław. Uroczystość wpisała się jako jeden z pierwszych ważnych akcentów obchodów 70 lecia istnienia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Szczegółowy opis i relacja z wydarzenia zamieszczona zostanie na stronie AZS AWF.

• 2010Złożenie kwiatów na grobach prof. Andrzeja Klisieckiego i prof. Zdzisława Zagrobelnego

W dniu 20 października 2016 roku przedstawiciele władz uczelni w osobach: JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof.  Andrzej Rokita, Prorektor do Spraw Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. Małgorzata Słowińska-Lisowska, Prorektor do Spraw Nauczania prof. Ryszard Bartoszewicz,  Prorektor do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska,  Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof.  Krystyna Zatoń, Dziekan Wydziału Fizjoterapii  prof. Anna Skrzek, Dziekan Wydziału Nauk o Sporcie prof. Tadeusz Stefaniak, prof. Tadeusz Bober, prof. Tadeusza Koszczyc, prof.  Juliusz Migasiewicz, dr Władysław Kopyś i inni złożyli kwiaty na grobach założyciela naszej uczelni prof. Andrzeja Klisieckiego i Rektora 4-ech kadencji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Zdzisława Zagrobelnego.