Wszystkie aktualności

• 1903Umowa o współpracy AWF we Wrocławu z WKS Śląsk Wrocław

W dniu 19 marca o godz. 13.00 w Budynku P5 naszej Uczelni, Akademia Wychowania Fizycznego oraz piłkarski Śląsk Wrocław na konferencji prasowej podpisały porozumienia o współpracy, które zakłada prowadzenie badań motorycznych, fizjologicznych, biomechanicznych i psychologicznych piłkarzy Śląska oraz reguluje zasady korzystania przez Śląsk i jego Akademię Piłkarską z obiektów AWF. Porozumienie podpisane zostało przez JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Andrzeja Rokitę prof. nadzw. i Prezesa Śląska Wrocław Marcina Przychodnego. Oprócz podpisania porozumienia, można było zobaczyć przykładowe pomiary motoryczne z udziałem zawodników Śląska Wrocław.

• 1603Sukces w konkursie Zintegrowane Programy Uczelni

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ogłosiło wyniki I ścieżki konkursu Zintegrowane Programy Uczelni, w ramach którego nasza Uczelnia uzyskała dofinansowanie. Projekt przewiduje utworzenie nowych specjalności, podniesienie  kompetencji   studentów,  kadry administracyjnej i kierowniczej oraz zintegrowanie  i wdrożenie  nowych informatycznych narzędzi wspomagających  zarządzanie uczelnią. Całkowita wartość projektu przekracza 8 mln. zł. Projekt będzie realizowany w  okresie  01.08.2018 - 31.07.2022.

• 0703Spotkanie Rektora z medalistami, naszymi studentami, Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce – Birmingham 2018

W dniu 7 marca 2018 r.  odbyło się spotkanie Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr. hab. Andrzeja Rokity prof. nadzw. oraz Prezesa AZS AWF Wrocław dr. Jacka Stodółki  z medalistami Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce Birmingham 2018. Obecni byli Pan Rafał Omelko (student studiów doktoranckich), który wraz z zespołem zdobył złoty medal w biegu sztafetowym 4x400 metrów, ustanawiając przy tym fantastyczny REKORD ŚWIATA i pokonując faworyzowanych lekkoatletów ze Stanów Zjednoczonych, a także Natalia Kaczmarek (studentka kierunku fizjoterapia) oraz Joanna Linkiewicz (studentka kierunku wychowanie fizyczne) – srebrne medalistki w biegu sztafetowym 4x400 metrów. W spotkaniu uczestniczyli także trenerzy naszych medalistów, reprezentujący Klub AZS-AWF Wrocław, Pan Marek Rożej oraz Pan Jacek Skrzypiński.

• 0703Jak z sukcesem przygotować wniosek o grant

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników na szkolenie:

• 0703Relacja z XXXII Memoriału im. Bronisława Haczkiewicza

W minioną niedzielę, 4 marca rozegrano XXXII  Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza. Organizatorem zawodów była Katedra Rekreacji AWF Wrocław. Memoriał odbył się pod patronatem Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF i dzięki  wsparciu prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej.

• 0503Obóz dla studentów w Zieleńcu

W dniach 25.02 - 3.03.2018 w Zieleńcu odbył się I turnus obozu zimowego w ramach przedmiotu "Zimowe formy wychowania fizycznego". Studenci Wydziału Wychowanie Fizyczne (kierunku Wychowanie Fizyczne) podczas bardzo bogatego merytorycznie tygodnia pracy na śniegu poznawali tajniki jazdy na nartach, snowboardzie i nartach biegowych. Organizowali również grupowe zajęcia z gier i zabaw na śniegu, zaliczyli bieg patrolowy, ...a zima nie rozpieszczała temperaturą  (minus 18 w ciągu dnia). Oprócz zajęć z różnych form wychowania fizycznego w górach i na śniegu, tradycyjnie studenci  przeszli przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy na stoku poprowadzone  przez ratowników GOPR-u.

• 0503Rafał Omelko Mistrzem Świata - Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham 2018

4 marca br zapisze się w historii polskiej lekkoatletyki halowej złotymi literami. W tym dniu reprezentaci Polski wywalczyli Mistrzostwo Świata i najcenniejszy, złoty medal w męskiej sztafecie 4x400 ustawiając jednocześnie nowy halowy rekord świata z czasem 3,01.77. Zespół w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina był nie do pokonania. To zwycięstwo cieszy nas tym bardziej, że Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk reprezentują naszą Uczelnię. "Lisowczycy", jak ich nazywamy, swój ogromny sukces zawdzięczają ciężkim treningom, ogromnym umiejętnościom, ale przede wszystkim wspaniałemu trenerowi Józefowi Lisowskiemu.

• 2602Akademicki Tygiel Artystyczny

25 lutego 2018 r uczestniczyliśmy w ramach cyklu - Akademicki Tygiel Artystyczny w spektaklu teatralnym Prometeusz, zrealizowanym w Centrum Sztuki IMPART. W tym udanym artystycznym przedsięwzięciu ważne role reżyser spektaklu powierzył wielu studentom i absolwentom naszej Uczelni. Grono to tworzą m.in: Anna Sobera, Aleksandra Bieńkowska, Magdalena Przybysławska, Magdalena Majtyka, Paweł Pater, Jacek Marks, Jacek Witkowski, Paweł Adamus, Bartosz Nowak i Szymon Moas. Z dumą i satysfakcją podziwialiśmy kunszt i umiejętności sceniczne wszystkich naszych artystów.

• 2602Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego 2018

W dniach 23-25.02.2018 Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego, które odbywały się w Hali Stulecia. Podczas targów przedstawiciele Uczelni promowali Ośrodek Dydaktyczno-Sportowy w Olejnicy, Camping AZS-AWF Wrocław i Domy Studenckie jako ogólnodostępną bazę noclegową.

• 2602Otwarcie nowej stołówki na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - Kardamon

Od dnia 26 lutego br. nasza Uczelnia ma nową dostępną dla wszystkich stołówkę - Kardamon, która mieści się na parterze w Domu Studenckim "Spartakus". Serdecznie zapraszamy codziennie w godzinach 08:00 - 16:30, oferta śniadaniowa i obiadowa.