X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 1405Puchary rozdane - XX Regaty o Puchar Przechodni JM Rektora AWF we Wrocławiu za nami

  11-12 maja na przystani kajakowo-żeglarskiej w Olejnicy odbyła się dwudziesta edycja Regat o Puchar Przechodni J.M. Rektora AWF we Wrocławiu. Dwudniową imprezę żeglarską zorganizował Zespół Sportów Wodnych z Katedry Pływania przy współpracy z Panią Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską oraz Wrocławskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Patronat nad wydarzeniem objął Rektor AWF dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. Uczestnicy regat rywalizowali na uczelnianych jachtach klasy Zefir, w systemie przesiadkowym. Regaty otrzymały licencję PZŻ-39/2019.

  więcej

 • 1305Zaproszenie na wykład

  więcej

 • 0905Kasiu trzymamy kciuki za powrót do zdrowia !!!!!!

  Kasia Sobańska jest w potrzebie!

  Niestety dopadła Ją ciężka choroba – od lat walczy z nowotworem, który ostatnio zaatakował ze zdwojoną siłą. Lek przedłużający jej życie kosztuje ok. 15 000 miesięcznie…
  Potrzebna jest pomoc długofalowa. Kasia będzie brała ten lek minimum 2 lata!

  Jeżeli ktoś chciałby się włączyć i pomóc jednorazowo lub systematycznie to podajemy konto fundacji.

  więcej

 • 0805Kurs wychowawców wypoczynku

  Wszystkich studentów chcących uzyskać uprawnienia do pracy na koloniach i obozach w charakterze wychowawcy wypoczynku zapraszamy na spotkanie organizacyjne (i I zajęcia), które odbędzie się w dniu 20.05.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 sala 111 ul. Witelona 25.

  więcej

 • 0705XX Regaty o Puchar Przechodni JM Rektora AWF we Wrocławiu

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XX edycji Regat o Puchar Przechodni JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu! Informujemy, że impreza odbędzie się 11-12 maja 2019 roku na olejnickiej Przystani Żeglarskiej AWF. Regaty będą rozgrywane w klasie Zefir, jachty zapewnia organizator.

  więcej

 • 0705Obwieszczenie wyborcze

  Zwołuję w dniu 14 maja 2019 roku o godzinie 11.30 w sali 2/3 w budynku P4 zebranie wyborcze wszystkich studentów studiów doktoranckich Wydziału Wychowania Fizycznego w celu wyboru jednego przedstawiciela do Senatu – w związku z wygaśnięciem mandatu mgr Weroniki Stodółki.

  Przewodniczący Komisji Wyborczej
  Wydziału Wychowania Fizycznego
  Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

  więcej

 • 2804III Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii

  W imieniu J.M. Rektora AWF we Wrocławiu, który objął konferencję Patronatem Honorowym oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Krioterapii zapraszamy serdecznie do udziału w III Kongresie Polskiego Towarzystwa Krioterapii, który odbędzie się we Wrocławiu w dniu 16.05.2019 w Akademii Wychowania Fizycznego. Jest to czas szczególny, ponieważ będziemy obchodzić 30-lecie powstania w Polsce pierwszej komory kriogenicznej w 1989 roku w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.

  więcej

 • 2604Polsko-Wietnamska Wideokonferencja EDUball / BRAINball

  W dniach 24-26.04.2019r. odbyła się polsko-wietnamska wideokonferencja „EDUball / BRAINball - Innovative teaching method for educators”. Konferencja została zorganizowana przez pracowników Naszej Uczelni: dr. hab. Andrzeja Rokitę, prof. AWF, dr. Ireneusza Cichego i dr Sarę Wawrzyniak oraz An Giang University  (AGU) w Wietnamie. Pracownik AGU, Han Van Pham jest doktorantem Pana prof. Rokity, z którym wspólnie będą realizować projekt badawczy z wykorzystaniem piłek EDUball/BRAINball w szkole podstawowej w Wietnamie.

  więcej

 • 1804BRAINballe w USA

  W dniach 3-12.04.2019r. pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych: dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, i dr Ireneusz Cichy, przebywali w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie odwiedzili dwa uniwersytety oraz wzięli udział w największym w USA Kongresie dla nauczycieli wychowania fizycznego „Shape America”.
  Pierwszym z odwiedzonych uniwersytetów był University of North Georgia (College  Dahlonega), gdzie została podpisana umwa pomiędzy naszą Akademią, reprezentowaną przez Pana Rektora a UNG, który reprezentowany był przez Panią Prezydent Bonitę Jacobs. Podpisanie tej umowy stwarza możliwości współpracy, przede wszystkim naukowej, dla naszych pracowników i studentów w ramach programu Erasmus plus.

  więcej

 • 1504Rekordowe zmagania pływackie na pływalni wrocławskiej AWF

  Radość z rywalizacji i zwycięstwa były silniejsze od zmęczenia po wyścigu –ponad 180 pływaków z niepełnosprawnością z Dolnego Śląska wzięło udział w X Dolnośląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na naszej Pływalni AWF.
  Do startu w zawodach zawodnicy przygotowywali się przez dwa lata. Wreszcie przyszedł czas, by wymagające treningi i zajęcia sportowo-rehabilitacyjne przyniosły wymierne efekty – Zawody były niezwykle emocjonujące i pełne wzruszeń – zarówno dla zawodników, jak i rodziców, którzy mieli  okazję zobaczyć swoje dzieci nie tylko przez pryzmat żmudnych ćwiczeń i rehabilitacji, ale też sportowych zmagań ...

  więcej