Wszystkie aktualności

• 2211Spotkanie z konsulem Ambasady USA

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Konsulem z Ambasady USA. Pan Bryant Whitfield odwiedzi nasza Uczelnię, a spotkanie będzie dotyczyć wyjazdu na Summer Work & Travel Program. Na spotkaniu Pan Konsul przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy dotyczące wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla wszystkich studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny. Odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji. Spotkanie odbędzie 28.11.2017 r., się w sali Purpurowej nr 156 w bud. P-2 o godz. 17.15. Organizatorami spotkania jest Biuro Karier i Przedsiębiorczości Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

• 2011X Międzynarodowe Dni Fizjoterapii

W dniach 23-25 listopada 2017 roku odbyły się X Jubileuszowe Międzynarodowe Dni Fizjoterapii pt. „Styl i jakość życia w świetle nowoczesnej rehabilitacji”. Konferencję zorganizował Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Konferencja ta na stałe wpisana jest w kalendarz naukowych spotkań środowiska fizjoterapeutów, lekarzy, przedstawicieli kultury fizycznej i naukowców z różnych stron świata.
    Konferencja odbyła się w Haston City Hotel przy ul. Irysowej 1-3 we Wrocławiu.

• 1611Święto Nauki Wrocławskiej

W dniu 15 listopada 2017 roku, głównym punktem obchodów Święta Nauki Wrocławskiej było popołudniowe, otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, które odbyło się w Oratorium Marianum (główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego).
    Tradycyjnie JM Rektor, Prorektorzy oraz Kanclerz naszej Akademii, a także przedstawiciele wszystkich wrocławskich uczelni, złożyli kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich, a także pod tablicami upamiętniającymi Profesorów Krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Sądowa i ul. Kleczkowska).

• 1311EDUball w Singapurze

W dniach 29.10-05.11.2017r. pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Rokity prof. nadzw. uczestniczyli w wyjeździe naukowo-szkoleniowym do Singapuru. Kierownik katedry oraz dr Sara Wawrzyniak i dr Ireneusz Cichy pojechali, do jednego z najbardziej rozwiniętych państw Azji, na zaproszenie dr Tan SweeKheng, która zajmuje się kinezjologią edukacyjną wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pani doktor była także doktorantką Prof. Roberta M. Maliny – Doktora Honoris Causa naszej Akademii. Wyjazd miał charakter zarówno naukowy, jak i szkoleniowy.

• 1011Program naukowy profesora Jana Chmury - Korona Największych Maratonów Świata

W ostatnim czasie miało miejsce spotkanie profesora Jana Chmury ze studentami naszej Uczelni, podczas którego uczony podzielił się z młodzieżą obserwacjami z uczestnictwa w kolejnym, po Nowym Jorku, Berlinie, Londynie i Bostonie biegu maratońskim – 40. Bank of Amerika Chicago Marathon.
    W ciekawym, barwnym wystąpieniu, uzupełnionym prezentacją wyników badań fizjologicznych realizowanych na własnym organizmie profesor przybliżył słuchaczom realia jakie towarzyszyły temu dużemu, światowemu sportowemu przedsięwzięciu.

• 0911Olimpiady Specjalne

26 października 2017 r. odbyły się zawody w ramach stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Wydarzenie to nazwane jest Dniem Treningowym Programu Aktywności Motorycznej i przeznaczone dla osób z wieloraką niepełnosprawnością intelektualną. Od lat w tych zawodach jako wolontariusze uczestniczą studenci kierunku Terapia Zajęciowa oraz studenci kierunku Wychowania Fizycznego o specjalności Wychowanie Fizyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną. Terapia Zajęciowa bierze udział w charakterze opiekunów ekip zawodników przyjeżdżających z terenu całego Dolnośląska, a Wychowanie Fizyczne w charakterze sędziów zawodów. W zawodach wzięło udział 120 specjalnych sportowców, 60 trenerów oraz 50 wolontariuszy.

• 0811Komunikat Komisji Wyborczej Wydziału Fizjoterapii

Komisja Wyborcza Wydziału Fizjoterapii informuje, że w dniu 7 listopada 2017 r. odbyły się wybory uzupełniające dwóch przedstawicieli Kurii Studentów Wydziału Fizjoterapii do Rady Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020. W wyniku głosowania mandat członka Rady Wydziału  uzyskali:

• 0511Obozy dydaktyczne w Olejnicy

Od 1964 roku w Olejnicy - małej miejscowości położonej na ziemi leszczyńskiej - realizowane są programowe, letnie obozy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inicjatorką lokalizacji dydaktycznych zgrupowań młodzieży w tym miejscu jest nestorka naszej Uczelni, uhonorowana najwyższym wyróżnieniem Laurem Akademii - doc. dr Zofia Dowgird. W tym roku, z ramienia dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Teresy Sławińskiej-Ochli funkcję kierowników obozów pełnili: koordynator przygotowań i realizacji obozów - dr Michał Załęski oraz dr Ludwika Kosińska i mgr Wojciech Bigiel. Podobnie jak w latach ubiegłych w Olejnicy z młodzieżą spotkał się Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw.

• 3110Zaproszenie na seminarium

• 2410Święto Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W tym roku Święto Akademii Wychowania Fizycznego odbyło się w dn. 23 października. Podczas uroczystości Laurem Akademii Wychowania Fizycznego wyróżniona została Pani Prof. dr hab. Zofia Ignasiak.
    W trakcie uroczystości miało miejsce odnowienia immatrykulacji absolwentów Uczelni studiujących w latach 1967 - 1971. Po raz pierwszy w historii Uczelni  uroczystego odnowienia dyplomów doktorskich po pięćdziesięciu latach dokonali Pan Profesor Stanisław Socha, Pan Profesor Zbigniew Naglak i Pan Profesor Marian Golema.