Wszystkie aktualności

• 2909Posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Sporcie

28 września 2017 r. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Sporcie. Uroczyste spotkanie, w którym uczestniczył JM Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., w dużej mierze poświęcone było jubileuszowi 5-lecia Wydziału.

• 2809Procedura wdrażania Logo HR Excellence in Research

W dniu 15.09.2017r. nasza uczelnia przesłała do Komisji Europejskiej deklarację poparcia dla zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. W związku z tym Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu rozpoczęła procedurę wdrożenia na naszej Uczelni Logo HR Excellence in Research.
    Wdrożenie Strategii HR dla naukowców w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest jednym z priorytetowych działań w ramach dążenia do stworzenia przyjaznego środowiska pracy naukowej, podniesienia jakości tej pracy i prowadzonych w jej ramach badań, a także zagwarantowania transparentnych zasad rekrutacji pracowników naukowych.

• 2709Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

W dniu 26 września 2016 roku w Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było nadanie tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. hab. Wiesławowi Osińskiemu.

• 2609I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega

W dniach 23-24 września 2017r. w centrum miasta na rzece Odrze przy Przystani Bulwaru Marii i Lecha Kaczyńskich odbyły się I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega. Współorganizatorami wydarzenia byli: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Fundacja Orvaldi Adventure. Realizację zadania wspomógł Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego. Patronat nad mistrzostwami objął Rektor naszej Uczelni dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. oraz Akademicki Związek Sportowy i Stowarzyszenie Klasy Omega – klasa narodowa. Sponsorem głównym imprezy była firma Orvaldi – UPS Power Protection.

• 2109Jubileuszowy XX Dolnośląski Festiwal Nauki

XX Dolnośląski Festiwal Nauki oficjalnie rozpocznie się 21 września, ale 16-17 września mogliśmy wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy.
    Hasłem przewodnim Jubileuszowego Festiwalu Nauki jest „Nauka bez granic”, bo – jak mówi dr hab. Grażyna Antczak, koordynator uczelniany Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – odkrywanie i poznawanie świata jest wspaniałą przygodą, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, zainteresowań, płci czy pochodzenia.
    Zapraszamy serdecznie do udziału w wykładach/warsztatach.

• 1409Posiedzenie Senatu naszej Akademii na odnowionym Stadionie Olimpijskim

14 września odbyło się kolejne posiedzenie Senatu AWF Wrocław. Tym razem posiedzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się w sali konferencyjnej odnowionego Stadionu Olimpijskiego.

• 1209Wielkie święto sportu dla najmłodszych

Festiwal sportu dla dzieci Wannado odbył się 9 września na terenie wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Na 47 stanowiskach prezentowały się 32 kluby i około 600 młodych zawodniczek i zawodników. Tereny festiwalowe odwiedziło ponad 1500 dzieci z rodzicami i opiekunami.

• 0709I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega

Serdecznie zapraszamy wszystkich żeglarzy z zacięciem regatowym do udziału w bezprecedensowym wydarzeniu jakim będą Regaty: I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega.

• 0709"Kalina" na Bałkanach

Pod koniec sierpnia zakończyła się artystyczna wyprawa Kaliny na Bałkany, gdzie zespół przebywał na festiwalu Balkan Folk Fest. Wyjazd zespołu miał miejsce w terminie 14-25 sierpnia 2017, a festiwal odbywał się w tym roku już po raz 23, tym razem w Bułgarii. Okolice Warny są doskonałym miejscem do organizacji festiwalu, a sprzyja temu również okres wakacyjny, gdy na wybrzeżu przebywa wielu turystów, w tym również z Polski. Bazą festiwalu był hotel Zora w Złotych Piaskach, do którego przyjechały zespoły i orkiestry z kilku krajów, także kilka zespołów z naszego kraju. W kompleksie hotelowym znalazło się miejsce również na przeprowadzenie prób przed koncertem, ale również dobre zaplecze rekreacyjne z basenem, a w bliskiej odległości również piaszczystą plażą.

• 3008Zaproszenie na wykład ks. prof. Michała Hellera