Wszystkie aktualności

• 0612Spotkanie z trenerami

W dniu 23. 11. 2016 r. w Sali Kominkowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się spotkanie Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej z trenerami i opiekunami sekcji. W uroczystości wziął udział także Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Wychowania Fizycznego dr Jacek Stodółka. Celem rozmów było podsumowanie ubiegłorocznej działalności w zakresie upowszechniania sportu, rozwiązanie bieżących problemów, a także omówienie najbliższych planów i zamierzeń.

• 0512Wielka popularność AWF Wrocław

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017. Na 9. miejscu wśród uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie znalazła się AWF we Wrocławiu.
    Źródło: SportGame.pl

• 0512VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych”

W dniach 02-03.12.2016 odbyła się w ramach obchodów 70-lecia Uczelni kolejna, już ósma edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych” organizowana przez Katedrę Sportu Paraolimpijskiego w ramach obchodów 70-lecia Uczelni, pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF.

• 0212III Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata"

Katedra Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i KS AZS AWF Wocław byli organizatorami Konferencji Naukowej "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata" (24-25.11.2016r., Szklarska Poręba). Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy jak i poglądów prezentowanych nie tylko przez przedstawicieli nauki ale i praktyki (stowarzyszenia, kluby, firmy) w zakresie podejmowania szeroko rozumianej aktywności górskiej. Gośćmi Konferencji byli m.in. prof. dr hab. Andrzej Pawłucki, prof. dr hab. Andrzej Klimek, prof. dr hab. Jacek Gracz, prof. Frantisek Langer, prof. Sonia Jandova, dr Kristinne Klemm. Świat górski w wymiarze praktycznym zaprezentowali m.in. Piotr Pustelnik - zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Bogusław Ogrodnik – podróżnik, himalaista, pływak ekstremalny, Tomasz Czaplicki - zdobywca Pucharu Świata, medalista mistrzostw świata i Polski we freestyle kajakowym.

• 0112Prof. Andrzej Rokita członkiem Komitetu Honorowego The World Games 2017

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaprosił JM Rektora, Prof. Andrzeja Rokitę  do grona członków Komitetu Honorowego 10. Światowych Igrzysk Sportowych „The World Games 2017”.

Patronat Honorowy Igrzysk objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Wśród członków Komitetu znajdują się m.in. Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

• 2911Przetarg na sprzedaż nieruchomości "Zameczek" przy ul. Rzeźbiarskiej we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza przetarg ustny nieograniczony na: na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem znajdującej się przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu.

• 2911Dni Otwarte Erasmus+

W miniony czwartek, 8 grudnia od godziny 10:00 do 13:00, w budynku P4 wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego było tłoczno, gwarno i bardzo międzynarodowo. Organizatorzy są pewni - Drzwi Otwarte Programu Erasmus+, zainicjują przygodę niejednego studenta. Uczelnie Partnerskie, Kraje Docelowe, Erasmusi Weterani, Partnerzy Wydarzenia, wszyscy dosłownie „wychodzili ze skóry”, aby potrzebną dawką informacji zaspokoić rosnący z każdą godziną tłum studentów, przybywających na wydarzenie.

• 2811Nagroda sportowa województwa dolnośląskiego

Podczas Konferencji „Nowe programy sportu powszechnego – rola samorządów lokalnych i stowarzyszeń sportowych w ich wdrażaniu” organizowanej przez Dolnośląską Federację Sportu w dniach 24-25.11.2016 r. w Wałbrzychu, zostały wręczone nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów z Dolnego Śląska. Wśród obecnych gości byli między innymi: srebrny medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie – Rafał Omelko, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w Portland – Ewelina Ptak, nagrodzeni za całokształt pracy trenerskiej: Bogumił Mańka (KS AZS AWF Wrocław) i Tomasz Tłustochowski (KS AZS AWF Wrocław) oraz trenerzy uczestników Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
    Nagrodę Sportową Województwa Dolnośląskiego dla Akademii Wychowania Fizycznego odebrał JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF.

• 2511Spotkanie z przedstawicielami PZPS

W ubiegłym tygodniu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS reprezentowali Pan Stanisław Majkowski – wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia, Kierownik Wyszkolenia oraz Pan Alojzy Świderek przedstawiciel Akademii Polskiej Siatkówki. Naszą Uczelnię obok Rektora reprezentował Pan dr Edward Superlak, pracownik Zakładu Motoryczności Sportowca na Wydziale Nauk o Sporcie.

• 2511Posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniu 24 listopada odbyło się posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na którym podsumowano obchody 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF wręczył wyróżnienia, medale 70-lecia oraz nagrody Rektora pracownikom zaangażowanym organizację jubileuszu.
    Odsłonięto również portret prof. Juliusza Migasiewicza – Rektora kadencji 2008-2012 i 2012-2016.