Wszystkie aktualności

• 2611Spotkanie z trenerami

W dn. 21.11.2018 r odbyło się spotkanie prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego AWF we Wrocławiu dr. Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej z trenerami i opiekunami działającymi w ramach sportu powszechnego. W zebraniu wziął udział także prodziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, prezes KS AZS AWF dr hab. Jacek Stodółka. Celem rozmów było podsumowanie ubiegłorocznej działalności i omówienie planów działania w bieżącym roku akademickim (realizacja treningów, organizacja zawodów i imprez sportowych, uczestnictwo w Akademickich Mistrzostwach Polski, Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej itp.).

• 2611Zaproszenie na wykład

Studenckie Towarzystwo Naukowe AWF we Wrocławiu serdecznie zaprasza na wykład oraz część praktyczną pt.: Ból głowy w praktyce fizjoterapeuty, które odbędą się 3 grudnia (poniedziałek) w godzinach 10.15-13.00 w Budynku P5 (Pola Marsowe) w sali 2/2 oraz 2/5.
    Spotkanie poprowadzi p. Mateusz Kobylarz - absolwent fizjoterapii (PT) na Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej na URJC pod okiem dra Fernandez de las Peñas.

• 2611Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na IV Międzynarodową Konferencję Naukową „Aktywność ruchowa na obszarach Polski i świata: organizowaną przez Katedrę Rekreacji i Lokalną Organizację Turystyczną w Szklarskiej Porębie. Konferencje odbędzie się od 29 do 30 listopada w Szklarskiej Porębie (hotel Kryształ) i jest poświęcona aktywności ruchowej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) podejmowanej na obszarach górskich Polski i świata.

• 2311Zaproszenie

• 2011Nasza „Kalina” ma już 35 lat

Za nami Jubileuszowy koncert z okazji XXXV-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu „KALINA”, który odbył się w dniu 17.11.2018 w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Występującą, nie po raz pierwszy, na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Polskiego „Kalinę” obejrzało na żywo ponad sześćset osób.

• 1511Rektor naszej Uczelni odznaczony przez Prezydenta Wrocławia

W dniu 13 listopada 2018 roku Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz odznaczył Brązową Odznaką Honorową Wrocławia „WROCŁAW Z WDZIĘCZNOŚCIĄ – WRATISLAVIA GRATO ANIMO”, za szczególne zasługi dla miasta, Rektora naszej Akademii dr hab. Andrzeja Rokitę prof. nadzw.
    W imieniu Pana Rektora, który w tym dniu przebywał w Warszawie w MNiSzW oraz Polskim Komitecie Olimpijskim, odznaczenie odebrał Pan Prorektor ds. Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz prof. nadzw.

• 1311Nasza Akademia w czołówce napopularniejszych Uczelni w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało dane dotyczące najpopularniejszych kierunków studiów i uczelni wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w tegorocznej rekrutacji na rok akademicki 2018/2019. Według tych danych nasza Uczelnia znajduje się na 7 miejscu pod względem popularności Uczelni w Polsce. To już drugi rok z rzędu znajdujemy się w pierwszej dziesiątce Rankingu Popularności Uczelni MNiSW.Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa.

• 0811Panie Ryszardzie trzymamy kciuki za powrót do zdrowia

Wspaniały mistrz kolarstwa i absolwent naszej wrocławskiej AWF, po koszmarnym wypadku na trasie wyścigu jest sparaliżowany i potrzebuje pomocy.
    We wtorek opinia publiczna dowiedziała się o dramacie dwukrotnego medalisty olimpijskiego, Mistrza Świata oraz wielokrotnego mistrza Polski w kolarstwie, a także wspaniałego absolwenta naszej wrocławskiej AWF,  Ryszarda Szurkowskiego. W czerwcu tego roku doznał bardzo poważnego upadku na trasie wyścigu weteranów  w Kolonii. Mimo kilku operacji, które zakończyły się sukcesem, nadal jest sparaliżowany i czeka go bardzo długa i kosztowna rehabilitacja.

Rektor i Senat oraz cała społeczność naszej Akademii kieruje ogromne wyrazy wsparcia
    dla Pana Szurkowskiego.

MISTRZU WRACAJ DO ZDROWIA !!

• 0611EDUball / BRAINball na Tajwanie

W dniach 27.10-02.11.2018r. pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych (Zespół EDUball) pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Rokity prof. nadzw. uczestniczyli w wyjeździe naukowo-szkoleniowym na Tajwan. Wyjazd był konsekwencją podpisania przez Rektora listu intencyjnego w 2017 roku, podczas wizyty na Uniwersjadzie, dotyczącego współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a National Taiwan Sport University (NTSU). Wówczas list podpisali Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. oraz Prezydent NTSU Pan Dr. Kao Chin-Hsung. Na zaproszenie obecnego Prezydenta NTSU Prof. Dr. Ping-Kun CHIU na Tajwan pojechali Pan dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., dr Ireneusz Cichy – jako visiting professor oraz dr Sara Wawrzyniak w ramach Programu Erasmus +. Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń naukowych oraz realizacja 3-dniowego Workshop’u dla studentów, pracowników NTSU oraz uczniów z Taipei, dotyczącego wykorzystania piłek edukacyjnych EDUball/BRAINball w szkołach podstawowych do nauki m.in. języka angielskiego oraz rachowania.

• 0511Zaproszenie na szkolenie

Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza pracowników, doktorantów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące SciVal – narzędzia firmy Elsevier do analiz bibliometrycznych.
    Szkolenie odbędzie się 20 listopada 2018 r., w godz. 12-14.00 w budynku Wydziału Fizjoterapii, sala 2/3.