Wszystkie aktualności

• 1804Wizyta Gości z National Taiwan Sport University

W dniach 12-15 kwietnia bieżącego roku naszą Akademię odwiedziła delegacja pracowników naukowo-dydaktycznych z National Taiwan Sport University w składzie prof. Yu-Kai Chang, prof. Wen-Tzu Tang oraz dr Yan-Ying JU.

Obecność naszych dalekowschodnich partnerów była efektem podpisania listu intencyjnego pomiędzy NTSU i AWF Wrocław, do którego doszło w trakcie ubiegłorocznej wizyty Rektora Prof. Andrzeja Rokity na Tajwanie, podczas letniej Uniwersjady w Tajpei.

• 1104AWF oddaje krew - relacja!

• 1004Zaproszenie dla studentów kierunku Fizjoterapia

Zapraszam studentów studiów stacjonarnych II roku I stopnia kształcenia oraz I roku II stopnia kształcenia kierunku Fizjoterapia do wzięcia udziału w drugiej edycji Projektu „Rozwój kompetencji studentów kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu” POWR.03.01.00-00-K158/16 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 18.04.2018r w sali 2/4, pawilon P4 o godz. 15.30

Kierownik Projektu
    Dr hab. Ewa Demczuk-Włodarczyk

• 0904XI maraton pływacki EKIDEN już za nami!!!

Już po raz jedenasty w pływalni AWF Wrocław odbyło się wydarzenie, w którym w tym samym dniu i o tej samej porze udział wzięły, na swoich obiektach, wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce. Studenci naszej Uczelni, wraz z wykładowcami i Panem Rektorem, dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. nadzw. na czele pokonali dystans 42km 195m. Jak zawsze atrakcją wydarzenia były niecodzienne stroje i wyszukane przebrania uczestników. Organizatorem, bardzo radosnego i jak zwykle bezpiecznego maratonu była Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

• 0604Wspólna Inicjatywa Architektoniczna

Wspólna Inicjatywa Architektoniczna  (WIA) to innowacyjny i interdyscyplinarny projekt, którego celem jest niesienie pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami w usuwaniu barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się. Projekt organizowany jest przez: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Wydział Fizjoterapii AWF Wrocław Kierunek Terapii Zajęciowa oraz Kierunek Fizjoterapia a także przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji bierze udział niemal 40 studentów z trzech Uczelni.

• 2903Gratulacje dla prof. Marka Woźniewskiego

W dniu 29 marca br podczas posiedzenia Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof.nadzw. złożył gratulacje Panu Prof. dr hab. Markowi Woźniewskiemu za uzyskanie godności Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pan Profesor otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa 13 marca 2018 roku podczas Naukowego Święta Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich.

• 2903Prof. dr hab. Jan Chmura - zdobywca Korony Maratonów Ziemi

Historyczny sukces odniósł 69 letni pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Jan Chmura, który z godną podziwu determinacją i konsekwencją zdobył Koronę Maratonów Świata. Start w cyklu 6 najważniejszych i największych maratonów na naszym globie zakończył realizację projektu naukowego z zakresu fizjologii na własnym organizmie.

• 2603"Kalina" w Bardzie Śląskim

Zespół Pieśni i Tańca AWF KALINA wystąpił 25 marca b.r. na uroczystościach Niedzieli Palmowej w Bardzie Śl., które znane jest nie tylko w naszym regionie jako ośrodek kultu maryjnego, związanego z figurką Matki Boskiej, która liczy sobie około tysiąca lat i jest jedną z najstarszych rzeźb religijnych w Polsce.
    Niedziela Palmowa 25 marca b.r w  Bardzie obfitowała w wiele atrakcji, bowiem odbył się tutaj przy bazylice XII Jarmark Wielkanocny z występami artystycznymi, w których wzięła udział również “Kalina”.

• 2203Wolontariat - XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Biuro młodzieżowe Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji XII edycji imprezy (9.06.2018).

Obowiązki: pomoc w promocji i organizacji imprezy.
    Każda pomoc jest na wagę złota!
    Ilość miejsc ograniczona!

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Katedry Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych AWF we Wrocławiu (pok. 3/4, bud. P4)

• 1903Dzień otwarty w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Zima i śnieg, które zaskoczyły nas w marcu nie przeszkodziły w ostatnią sobotę (17.03.2018 r.) dotrzeć na Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu najbardziej zainteresowanym kandydatom. Powodem był zorganizowany przez Uczelnię Dzień Otwarty. Z założenia miał być to czas, w którym przyszli studenci będą mogli spotkać się bezpośrednio z Dydaktykami oraz aktualnymi Studentami Wrocławskiej Słonecznej Uczelni. Okazało się jednak, że oprócz zrealizowania tego głównego celu, jakim było stworzenie przestrzeni do spotkania i wymiany doświadczeń, była jeszcze możliwość skorzystania z porad studentów Kosmetologii oraz zadbania o swoje dłonie na specjalnie przygotowanym stanowisku, poznania naszej uczelnianej maskotki – znanej jako gepard Aleks. Wśród grona studentów prezentujących AWF Wrocław był Damian Szwarnowiecki, reprezentant kraju w judo, Młodzieżowy mistrz Europy, Mistrz Europy juniorów, trzykrotny mistrz Polski seniorów, dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski oraz trzykrotny mistrz Polski juniorów.