Wszystkie aktualności

• 2011Nasza „Kalina” ma już 35 lat

Za nami Jubileuszowy koncert z okazji XXXV-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu „KALINA”, który odbył się w dniu 17.11.2018 w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Występującą, nie po raz pierwszy, na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Polskiego „Kalinę” obejrzało na żywo ponad sześćset osób.

• 1511Rektor naszej Uczelni odznaczony przez Prezydenta Wrocławia

W dniu 13 listopada 2018 roku Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz odznaczył Brązową Odznaką Honorową Wrocławia „WROCŁAW Z WDZIĘCZNOŚCIĄ – WRATISLAVIA GRATO ANIMO”, za szczególne zasługi dla miasta, Rektora naszej Akademii dr hab. Andrzeja Rokitę prof. nadzw.
    W imieniu Pana Rektora, który w tym dniu przebywał w Warszawie w MNiSzW oraz Polskim Komitecie Olimpijskim, odznaczenie odebrał Pan Prorektor ds. Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz prof. nadzw.

• 1311Nasza Akademia w czołówce napopularniejszych Uczelni w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało dane dotyczące najpopularniejszych kierunków studiów i uczelni wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w tegorocznej rekrutacji na rok akademicki 2018/2019. Według tych danych nasza Uczelnia znajduje się na 7 miejscu pod względem popularności Uczelni w Polsce. To już drugi rok z rzędu znajdujemy się w pierwszej dziesiątce Rankingu Popularności Uczelni MNiSW.Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa.

• 0811Panie Ryszardzie trzymamy kciuki za powrót do zdrowia

Wspaniały mistrz kolarstwa i absolwent naszej wrocławskiej AWF, po koszmarnym wypadku na trasie wyścigu jest sparaliżowany i potrzebuje pomocy.
    We wtorek opinia publiczna dowiedziała się o dramacie dwukrotnego medalisty olimpijskiego, Mistrza Świata oraz wielokrotnego mistrza Polski w kolarstwie, a także wspaniałego absolwenta naszej wrocławskiej AWF,  Ryszarda Szurkowskiego. W czerwcu tego roku doznał bardzo poważnego upadku na trasie wyścigu weteranów  w Kolonii. Mimo kilku operacji, które zakończyły się sukcesem, nadal jest sparaliżowany i czeka go bardzo długa i kosztowna rehabilitacja.

Rektor i Senat oraz cała społeczność naszej Akademii kieruje ogromne wyrazy wsparcia
    dla Pana Szurkowskiego.

MISTRZU WRACAJ DO ZDROWIA !!

• 0611EDUball / BRAINball na Tajwanie

W dniach 27.10-02.11.2018r. pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych (Zespół EDUball) pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Rokity prof. nadzw. uczestniczyli w wyjeździe naukowo-szkoleniowym na Tajwan. Wyjazd był konsekwencją podpisania przez Rektora listu intencyjnego w 2017 roku, podczas wizyty na Uniwersjadzie, dotyczącego współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a National Taiwan Sport University (NTSU). Wówczas list podpisali Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. oraz Prezydent NTSU Pan Dr. Kao Chin-Hsung. Na zaproszenie obecnego Prezydenta NTSU Prof. Dr. Ping-Kun CHIU na Tajwan pojechali Pan dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., dr Ireneusz Cichy – jako visiting professor oraz dr Sara Wawrzyniak w ramach Programu Erasmus +. Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń naukowych oraz realizacja 3-dniowego Workshop’u dla studentów, pracowników NTSU oraz uczniów z Taipei, dotyczącego wykorzystania piłek edukacyjnych EDUball/BRAINball w szkołach podstawowych do nauki m.in. języka angielskiego oraz rachowania.

• 0511Zaproszenie na szkolenie

Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza pracowników, doktorantów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące SciVal – narzędzia firmy Elsevier do analiz bibliometrycznych.
    Szkolenie odbędzie się 20 listopada 2018 r., w godz. 12-14.00 w budynku Wydziału Fizjoterapii, sala 2/3.

• 2910Akcja AWF Oddaje Krew - już za nami

W dniach 22-24 października 2018 roku odbyła się coroczna akcja "AWF ODDAJE KREW" organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

• 2510Obozy w Olejnicy 2018

Od 1964 roku w Olejnicy realizowane są programowe, letnie obozy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inicjatorką lokalizacji zgrupowań młodzieży w tej miejscowości jest nestorka naszej Uczelni, uhonorowana Laurem Akademii - doc. dr Zofia Dowgird.
    W tym roku, z ramienia dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dr. hab. Teresy Sławińskiej-Ochli funkcję kierowników obozów pełnili: koordynator przygotowań i realizacji obozów - dr Michał Załęski oraz dr Ludwika Kosińska, mgr Wojciech Bigiel i mgr Piotr Piwowarczyk.

• 2010Wręczenie dyplomów naszym absolwentom roku akademickiego 2017/2018

20 października br. w naszej Uczelni miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom z 2018 roku, w której uczestniczyli JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof.nadzw. wraz z Prorektorami: dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską, Prorektorem ds. Studenckich i Sportu Akademickiego oraz dr hab. Ryszardem Bartoszewiczem, prof. nadzw. Podczas uroczystości JM Rektor wraz Dziekanami (Panią prof. dr hab. Teresą Sławińską-Ochlą, Panią prof. dr hab. Anną Skrzek, Panem dr. hab. Tadeuszem Stefaniakiem prof. nadzw.) oraz Prodziekanami wręczył dyplomy magisterskie tegorocznym absolwentom.

• 1910Święto Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Coroczne spotkania naszej społeczności akademickich podczas Święta Akademii to nie tylko celebrowanie chwili, ale to przede wszystkim przypominanie wszystkim, w szczególności młodym osobom, o historii naszej „Słonecznej Uczelni”. Historii, która nie zawsze łączyła się z dobrymi momentami, ale którą z pewnością tworzyli i tworzą ludzie z ogromną pasją.