Wszystkie aktualności

• 0412Zaproszenie na IV Forum Turystyki Europejskiej

• 0412XIII Forum Integracyjne - relacja

Mieszkanie – najważniejsza przestrzeń i miejsce w życiu każdego człowieka. Oczywiste zatem, jak ważne, aby było nie tylko wolne od barier, ale – co także możliwe! –przyjazne.
    W gościnnej wrocławskiej AWF na XIII Forum Integracyjnym eksperci i praktycy, profesjonaliści, społecznicy oraz dostawcy sprzętu i usług prezentowali i dyskutowali o rozwiązaniach, które w konkretny sposób pomagają w codziennym funkcjonowaniu osobom z różnymi niepełnosprawnościami w przestrzeni domowej. Jak planować, co ma największe znaczenie, gdzie i z kim oraz za ile realizować plany i pomysły. Ta wiedza i takie umiejętności są potrzebne – z oczywistych powodów – coraz szerzej i coraz częściej. Ważne bowiem, by każdy potrzebujący mógł w prosty sposób dotrzeć do wiarygodnych źródeł informacji oraz kompetentnych i rzetelnych doradców, dostawców i wykonawców.

• 3011Spotkania tematyczne Fundacji EDU. Warsztaty kolarskie

Koniec listopada i początek grudnia upłynęły na spotkaniach tematycznych przygotowywanych przez Fundację EDU. Pierwsze, współorganizowane z wrocławskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, miało miejsce 22 listopada na Stadionie Olimpijskim. Jego celem było przybliżenie środowiskom architektonicznym i sportowym miasta interesującej historii powstania obiektu, jego przed i powojennych losów, oraz najnowszej przebudowy i stanu obecnego. Gospodarzem był Wrocław Stadion Olimpijski Młodzieżowe Centrum Sportu. Zebrani w sali konferencyjnej MCS uczestnicy mogli wysłuchać trzech prelekcji: dra Jerzego Ilkosza, dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu na temat historii architektury obiektu, dra Ireneusza Cichego z AWF Wrocław o historii zawodów sportowych i uroczystości, które miały miejsce na stadionie od początku jego powstania oraz Marcina Janiszewskiego rzecznika prasowego MCS o tym, co dzieje się na Olimpijskim dzisiaj.

• 2811Zaproszenie na spotkanie

• 2811Zebranie sprawozdawczo-wyborcze NSZZ Solidarność AWF Wrocław

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, uprzejmie zawiadamia, że w dniu 14.12.2017 (czwartek) o godz. 13.00 w sali 24 (Hala Wielofunkcyjna) odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Zaprasza się wszystkich członków NSZZ Solidarność AWF Wrocław do uczestnictwa w zebraniu.

Kazimierz Witkowski

• 2711Nagrody Rektora II stopnia za działalność naukową

23 listopada podczas posiedzenia Senatu, JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. wręczył czterem pracownikom naszej Akademii nagrody II stopnia za działalność naukową.

• 2711Pokolenie W - Finał

23 listopada odbył się w Kinie Nowe Horyzonty finał akcji POKOLENIE W. Podczas gali podsumowano wyniki konkursu na projekty związane z Wrocławiem oraz można było wysłuchać osób, które opowiedziały, co dla nich oznacza bycie częścią Pokolenia W (m.in. prof. Jan Miodek).
    W uroczystym finale akcji udział wziął, Rektor naszej Akademii, dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF wraz z Prorektorami (dr hab. R. Bartoszewicz prof. AWF i dr Agnieszka Pisula-Lewandowska), nasi bohaterowie POKOLENIA W - prof. dr hab. Jan Chmura, Wacław Skarul, Mariusz Tomczak oraz zaproszeni goście z naszej Uczelni (m.in. prof. T. Koszczyc, dr hab. Jacek Stodółka, dr Aleksandra Skarul, dr Kazimierz Kurzawski).

• 2711XVIII Mistrzostwa AWF w badmintonie

• 2711Wyjazdy pracowników AWF Wrocław w ramach programu Erasmus w roku 2017/18

• 2711Kurs wychowawcy kolonijnego

start.jpgWszystkich studentów chcących uzyskać uprawnienia do pracy na koloniach i obozach w charakterze Wychowawcy Wypoczynku zapraszamy na spotkanie organizacyjne (i I zajęcia), które odbędzie się w dniu 4.12.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 sala 111 ul. Witelona 25.