Wszystkie aktualności

• 1310XVI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. Najnowsza historia kultury fizycznej Polski i Polonii

Katedra Pedagogiki Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Historii AWF Wrocław oraz Sekcją Historii Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej zorganizowali XVI Ogólnopolską Konferencję Naukową pn. „Najnowsza historia kultury fizycznej Polski i Polonii”. Konferencja odbyła się w dniach 28-29 września 2017 r. w Ośrodku Sportowo-Dydaktycznym AWF Wrocław w Olejnicy pod patronatem JM Rektora AWF Wrocław dra hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF.

• 0910Nabór uzupełniający na wyjazdy na studia w semestrze letnim

Zostało kilka wolnych miejsc i bardzo mało czasu aby przystąpić do naboru na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim.
    Zdecydowanych, zwartych i gotowych zapraszamy do złożenia dokumentów do dnia 13 października 2017.

• 0610Pokolenie W

Pokolenie W to wspólny projekt miasta Wrocławia oraz działających dziesięciu państwowych uczelni. Projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy w pewnym momencie swojego życia stają przed trudną decyzją dotyczącą swojej przyszłości i miejsca dla siebie. Jego celem jest zachęcenie ich do podejmowania studiów, a następnie pracy we Wrocławiu.

• 0610Zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom z roku akademickiego 2016/2017

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 13.10.2017 r. w Dziekanacie swojego Wydziału poprzez informację zgłoszoną do dziekanatu na adres email lub telefonicznie.

• 0510Podpisanie listu intencyjnego

W dniu 4 października 2017 JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. podpisał list intencyjny o współpracy z Połtawskim Narodowym Uniwersytetem Technicznym im. Jurija Kondratiuka. Obie uczelnie są zaangażowane w proces wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie sportu i są gotowe wspierać się we wspólnych przedsięwzięciach sportowo – rekreacyjnych oraz doświadczeniach dydaktyczno-naukowych.

• 0410Immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018

W dniu 4 października 2017 r. w Sali Kominkowej odbyła się uroczysta immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018.

• 0310Początek roku akademickiego w AWF Wrocław w mediach

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach. JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. na okoliczność tego wydarzenia był również Gościem Redakcji "Słowa Sportowego" oraz Faktów TVP 3 Wrocław, gdzie rozmawiał o bieżącym funkcjonowaniu Akademii w zmieniającej się dla środowiska akademickiego sytuacji, oraz poinformował o dotychczasowych osiągnięciach naszej Uczelni i przedstawił plany na najbliższy rok akademicki.
    Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi.

• 0310Środowiskowa inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniu 2 października, podczas Inauguracji Środowiskowej, Uczelnie Wyższe Wrocławia i Opola wspólnie rozpoczęły w Oratorium Marianum rok akademicki 2017/2018. W uroczystości udział wziął Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przedstawiciele wszystkich Wyższych Uczelni Wrocławia, władz samorządowych oraz reprezentanci studentów.

• 0210Dolnośląski Festiwal Nauki - podsumowanie

W dniach 21-27 września br. odbył się XX Jubileuszowy Dolnośląski Festiwal Nauki, ale już 16-17 września mogliśmy wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy. Hasłem przewodnim XX Festiwalu Nauki była „Nauka bez granic”.
    Wśród licznych spotkań o charakterze naukowo-dydaktycznym w obrębie całego Wrocławia nasza Uczelnia również wykazała się ogromnym zaangażowaniem w promocję sportu, zdrowia i nauki. Wzięło w niej udział 65 naszych Pracowników z 13 Katedr (7 z Wydziału Wychowania Fizycznego, 5 z Wydziału Fizjoterapii i 1 z Wydziału Sportu).

• 0210Immatrykulacje

W dniach 28.09.-01.10.2017 na naszej Uczelni odbyły się uroczyste Immatrykulacje nowych Studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziałach Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii i Nauk o Sporcie z udziałem Władz Uczelni.