Wszystkie aktualności

• 2805X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

3 czerwca 2017 roku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego X-Jubileuszowe Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. Imprezę poprowadził Janusz Cedro.

Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście Macieja Janowskiego dzieci wciągnęły olimpijską flagę, a Mateusz Masternak wraz z młodą zawodniczką zapalili olimpijski znicz. Odbyło się także uroczyste ślubowanie.

• 2705XI Piknik Stowarzyszenia Absolwentów AWF„Pod kasztanami”

Stowarzyszenie Absolwentów AWF we Wrocławiu było organizatorem w dniu 26.05.2017 r. tradycyjnego plenerowego spotkania pn. „Piknik pod kasztanami”. Uroczystość odbyła się w miejscu szczególnie nam bliskim, w pobliżu najstarszych budynków dydaktycznych usytuowanych przy ul Witelona 25 gdzie przed laty odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Wydziału.

• 2605Dofinansowanie projektu badawczego dla zespołu prof. dr hab. Marka Woźniewskiego

Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski z Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław, wraz z zespołem z AWF i Politechniki Wrocławskiej, otrzymał finansowanie projektu badawczego z Narodowego Centrum Nauki (NCN), w ramach konkursu OPUS 12. Tematem grantu jest „Wykorzystanie mechatronicznych kijów Nordic Walking w modelowaniu i ocenie rehabilitacji wybranych grup chorych”. Projekt którym będzie kierował Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski uzyskał bardzo wysokie finansowanie, bo aż w kwocie 722 100 zł. Warto podkreślić, że w obecnej edycji grantów w programie OPUS 12 z NCN, spośród wszystkich projektów złożonych przez AWF’y w Polsce, jest to jedyny grant który otrzymał finansowanie.

Wielkie gratulacje dla kierownika grantu i całego zespołu, który będzie realizował to przedsięwzięcie naukowe !!!

• 2605Akademicki Tygiel Artystyczny

Udane – w ocenie licznych uczestników wydarzenia – miało przebieg spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zorganizowane pod hasłem Akademicki Tygiel Artystyczny. Impreza kulturalna nosząca nazwę „Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał” odbyła się w dn. 25.05. 2017 r. w holu budynku dydaktycznego P-4.

• 2405Gala I Konkursu Młodych Talentów

Studenci oraz młodzi pracownicy nauki, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, artystyczny, społeczny, sportowy, w działalności innowacyjnej oraz jako młodzi przedsiębiorcy przyczyniają się do promocji i rozwoju Dolnego Śląska. W uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu "Młode Talenty" wziął udział marszałek Cezary Przybylski. Laureatem Konkursu w kategorii "Sukces sportowy" - został student AWF Wrocław Rafał Omelko.

• 2405Sejm i Senat RP „bez barier”

W dniach 10 i 11 maja studenci II roku Terapii Zajęciowej pod opieką dr Dominiki Zawadzkiej zostali zaproszeni przez Pana Posła Sławomira Piechotę do Sejmu RP. Zaproszenie było konsekwencją współpracy pomiędzy Wydziałem Fizjoterapii, a Panem Posłem przy organizowaniu konferencji Forum Integracyjne. Celem wizyty było udokumentowanie dostosowania Sejmu i Senatu RP dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także promocja Kierunku Terapii Zajęciowej. Bariery zostały „przełamane”.

• 2305Dolnośląski Festiwal Rowerowy

W miniony weekend w Hali Stulecia miał miejsce I Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Zapraszamy na relację naszych wolontariuszy - studentów II roku II stopnia WF Turystka i Rekreacja

• 2305Cel – korona największych maratonów świata

Kolejne trudne zadanie postawił przed sobą profesor Jan Chmura. Tym razem ten najdzielniejszy maratończyk w 70 letnich dziejach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu postanowił zdobyć Koronę Największych Maratonów Świata. Warto przypomnieć, że profesor Jan Chmura z powodzeniem zakończył w ubiegłym roku duży projekt badawczy pn. Korona Maratonów Ziemi. Odwaga i determinacja w stawianiu przed sobą i realizowaniu coraz trudniejszych celów muszą budzić nasze najwyższe uznanie, podziw i szacunek.

• 2205Rodzinne, wielopokoleniowe „sportowanie” na wrocławskiej AWF

W dniu 27 maja 2017 r. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Klub Sportowy AZS - AWF Wrocław zorganizowali na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, Festyn Rekreacyjno-Sportowy pn. „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Wydarzenie miało interdyscyplinarny charakter, a realizowane aktywności skierowane były do mieszkańców Wrocławia w każdym wieku. W piękny sobotni dzień na „Pola Marsowe” przybyło około 1500 osób, wśród których nie brakowało rodzin, które w wielopokoleniowym składzie mogły znaleźć coś dla siebie.

• 2205Nagrody dla pracowników Wydziału Wychowania Fizycznego

W dniu 18 maja 2017 r. podczas posiedzenia Rady Wydziału Wychowania Fizycznego Pani Prodziekan ds. Nauki prof. dr hab. Teresa Sławińska-Ochla wręczyła dyplomy pracownikom akademickim, którzy otrzymali oceny wyróżniające za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne za lata 2015-2016.