Wszystkie aktualności

• 1212Udział pracowników Naszej Uczelni w sympozjum naukowym w Berlinie

W dniu 7.12.2018 na zaproszenie Technische Universität Berlin, Institut für Geschichte der Medizin und Ethik in der Medizin Charite Centrum für Human und Gesundheitswissen­schaften i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej trzej przedstawiciele  Katedry Rekreacji AWF Wrocław wzięli udział w sympozjum “Berlin – Riesengebirge. Geschichte einer Raumpartnerschaft”  (Berlin – Karkonosze. Historia partnerstwa przestrzennego).

• 1212Open Day programu Erasmus

Już po raz trzeci organizatorzy Drzwi Otwartych programu Erasmus + zapraszali studentów Akademii Wychowania Fizycznego do wzięcia udziału w Erasmusowej przygodzie. 5 grudnia Erasmusowy Spot był miejscem wypełnionym kolorowymi balonami, stoiskami promującymi kraj docelowy wymiany i dobrą energią organizatorów, które w komplecie miały za zadanie zachęcić kolejnych studentów do Programu Erasmus.

• 1012IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych"

W dniu 07.12.2018 odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych” pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF. Wśród prelegentów gościliśmy osoby reprezentujące ośrodki zajmujące się tą tematyką, między innym AWF Warszawa, AWF Poznań, AWF Katowice oraz przedstawicieli z Czech, Słowacji Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

• 1012XXXIX Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF w badmintonie

W dniach 01 i 09 grudnia 2018 r w hali sportowej AWF ul. Witelona 25a odbyły się XXXIX Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF we Wrocławiu w badmintonie. Organizatorem zawodów byli: Katedra Dydaktyki Sportu AWF i Organizacja Środowiskowa AZS Wrocław.
    W mistrzostwach wzięło udział 195 studentów reprezentujących największe uczelnie wrocławskie m.in.: PWr, UP, UWr. Najliczniej reprezentowana była Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    Podczas turnieju studenci zbierali upominki mikołajkowe dla dzieci.

• 0712Konferencja "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata" 2018

Tradycyjnie już w Szklarskiej Porębie (29-30 listopada) odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęconą aktywności ruchowej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) podejmowanej na obszarach górskich Polski i świata. Jej organizatorami była Katedra Rekreacji AWF we Wrocławiu i Lokalna Organizacja Turystyczna ze Szklarskiej Poręby. Było to już czwarte spotkanie o tej tematyce. Gościł nas hotel Kryształ Conference&Spa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Paraolimpijski, Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF Wrocław oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

• 0412Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”

W piątek, 30. listopada odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Katedrę Pedagogiki Kultury Fizycznej naszej Akademii oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Patronatu honorowego Konferencji udzielili Magnificencje Rektorzy obu Uczelni Ksiądz Profesor Włodzimierz Wołyniec oraz Profesor Andrzej Rokita.

• 0412Dr Piotr Kunysz, odznaczony resortowym odznaczeniem "Za zasługi dla sportu"

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale pod przewodnictwem ministra Witolda Bańki odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Społecznej Rady Sportu. Oprócz członków Rady w spotkaniu wzięli udział: Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera, Dyrektor Generalny MSiT Dariusz Rogowski, dyrektorzy departamentów MSiT oraz dyrektor Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego dr Urszula Włodarczyk, dr Piotr Żmijewski (IS-PIB), Radosław Sarnecki (IS-PIB), Grzegorz Botwina (IS-PIB), Tomasz Zahorski (Legia Warszawa S.A.), prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz, prezes PGE Narodowego Alicja Omięcka, prof. Rajmund Tomik (AWF Katowice), dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

• 0412Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję zebranie wyborcze w dniu 11 grudnia 2018 roku o godzinie 9.00 w 2/4 w budynku P-4 wszystkich studentów Wydziału Wychowania Fizycznego  studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w celu uzupełniającego wyboru dwóch przedstawicieli do Senatu.

Przewodniczący Komisji Wyborczej
    Wydziału Wychowania Fizycznego
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

• 0312XIV Forum Integracyjne

Niepełnosprawność powoduje różnego rodzaju ograniczenia: w poruszaniu się, słyszeniu, widzeniu, rozpoznawaniu i rozumieniu. Od dawien dawna – jak o tym mówił na Forum prof. Marek Woźniewski – wytwarzane są różnego rodzaju narzędzia i urządzenia, które pomagają pokonywać te ograniczenia.
    Wiele z takich użytecznych, obecnie wytwarzanych urządzeń jest dosłownie „w zasięgu ręki". Często jednak podstawowym ograniczeniem jest nasza niewiedza: jakiego potrzebujemy wózka – ręcznego czy z napędem elektrycznym, z jakim oparciem i jakim siedziskiem, z jakimi hamulcami, z jakimi podnóżkami, jakimi i jak wyregulowanymi kołami?;

• 0312Unikatowe badania naukowe piłkarzy nożnych dotyczące Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku

Mamy przyjemność poinformować ze w listopadzie zakończono realizację dwóch grantów finansowanych z Narodowego Centrum Nauki i kierowanych przez pracowników naszej Uczelni - dr Marka Konefała i dr Pawła Chmurę. Granty były realizowane przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie filia w Białej Podlaskiej.