X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 0107Konkurs PKOL na pracę naukową

  Polska Akademia Olimpijska PKOL zaprasza do udziału w VII Konkursie na prace naukowe z zakresu olimpizmu i edukacji olimpijskiej, które zostały przygotowane w okresie od lipca 2014 do czerwca 2016 roku.
  Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie streszczenia pracy do dnia 30 września 2016 roku. Wymagania konkursowe są zawarte w załączonym Regulaminie.

  więcej

 • 2806Odnowa biologiczna na „4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton”

  W sobotę 18 czerwca 2016 roku studenci 2 roku I stopnia Wydziału Fizjoterapii wraz z pracownikami „Zespołu Odnowy Biologicznej” zabezpieczali z zakresu masażu 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton” - największą nocną imprezę biegową w Polsce, w której wystartowało blisko 10 tysięcy biegaczy..

  więcej

 • 2806Nagroda Wrocławia dla AWF Wrocław – uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia

  To najbardziej uroczysta w roku sesja Rady Miejskiej. Organizowana jest od 23 lat, zawsze 24 czerwca, czyli w dniu św. Jana Chrzciciela, patrona Wrocławia. W Sali Wielkiej Starego Ratusza wręczone zostały tegoroczne tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia – najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez władze miejskie osobom wybitnie zasłużonym dla Wrocławia.

  więcej

 • 2706Podsumowanie Ogólnopolskich Debat o Edukacji

  W Toruniu odbył się finał ogólnopolskiej debaty poświęconej edukacji. Hasłem debaty było: „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana”. W spotkaniu wzięła udział minister edukacji narodowej Anna Zalewska, która przedstawiła projekt zmian w oświacie.
  Minister Edukacji podkreśla znaczenie zajęć z WF w szkołach, zapowiedziała powrót SKS-ów i doceniła Edubale. To autorski projekt pracowników AWF we Wrocławiu. Piłki edukacyjne "edubal" powstały w 2001 roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Twórcami "edubali" byli pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych AWF we Wrocławiu: Zbigniew Naglak, Andrzej Rokita, Tadeusz Rzepa

  więcej

 • 2406Ostatnie posiedzenie Senatu

  W dniu 23 czerwca 2016 roku odbyło się ostatnie posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w kadencji 2012 - 2016. Po zakończeniu obrad Rektor prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz otrzymał symboliczną wiązankę kwiatów od społeczności akademickiej, którą wręczył  Rektor-Elekt dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF.  Następnie wszyscy uczestnicy obrad Senatu otrzymali pamiątkowe zdjęcia.

  więcej

 • 2306List gratulacyjny dla prof. dr hab. Juliusza Migasiewicza od marszałka województwa dolnośląskiego

  list_gratulacyjny2.jpg

  więcej

 • 2106Zaproszenie na wykłady

  wyklady_22_06.jpg

  więcej

 • 1806Prof. Andrzej Rokita Wiceprzewodniczącym Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

  Tradycyjnie w czerwcu, w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym w Olejnicy spotkali się Rektorzy publicznych uczelni akademickich.

   W dniu 10 czerwca 2016 r. Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola jednomyślnie wybrało Przewodniczącego i nowych wiceprzewodniczących w kadencji 2016-2018. Zaszczytną funkcję Przewodniczącego Kolegium po raz drugi objął prof. Marek Ziętek Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich, a Jego zastępcami wybrani zostali: prof. Piotr Kielan Rektor Akademii Sztuk Pięknych oraz prof. Andrzej Rokita Rektor Akademii Wychowania Fizycznego.

  więcej

 • 1606Komunikat Komisji Wyborczej Wydziału Nauk o Sporcie

  Kolegium Elektorów Wydziału Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dokonało wyboru Prodziekana ds Nauczania Wydziału Nauk o Sporcie. Na kadencję 2016-2020 wybrano dr Anetę Stosik.

  więcej

 • 1506XVII Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2016

  Finał XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy, odbył się 8 czerwca 2016 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Wydział Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  zajął I miejsce w rankingu w grupie kierunków studiów Turystyka i Rekreacja.
  Najlepszym uczelniom gratulowała dr hab. Teresa Czerwińska, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Kapituła i przedstawiciele centralnych instytucji szkolnictwa wyższego.

  więcej