Wszystkie aktualności

• 0805Wieczór Naukowca 2017

W dniach 10-11.05.2017 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2017: wokół człowieka”. Święto studenckiej nauki połączone z radosnymi AWFaliami. Oto relacja i lista nagrodzonych wystąpień.

• 0405AWFalia 2017

Tegoroczne AWFalia jak co roku rozpoczęły się uroczystym otwarciem, które nastąpiło we wtorek 9 maja 2017 r. o godz. 15:00 w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław przekazał studentom naszej Uczelni klucze do Jej bram. W ich imieniu odebrał je Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Pan Mariusz Tomczak. Galę otwarcia uświetniły występy Cheerleaders Wrocław oraz pokaz gimnastyczny studentów naszej Uczelni. Atrakcją wieczoru był występ Cezarego Pazury w ramach Kabaretonu oraz muzyczny akcent – koncert zespołu Me Myself & I.
    Niewątpliwie największe emocje wzbudziła gala wręczenie nagród Perły Roku. Studenci wyróżnili prowadzących w kilku kategoriach, a zwycięzcami byli:

Galerie z przebiegu AWFfalii (fot.  H. Nawara, A. Nowak, M. Lewandowski)

• 2804Otwarcie nowych sal dydaktycznych

W dniu 27 kwietnia br. miało miejsce zebranie pracowników Katedry Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, połączone z uroczystym otwarciem zmodernizowanych i unowocześnionych sal do zajęć praktycznych mieszczących się w budynku dydaktycznym przy ul. Witelona 25a. Otwarcia dokonał JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita w asyście: Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr. Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej, Dziekana Wydziału Fizjoterapii prof. Anny Skrzek, Kierownika Katedry dr. hab. Waldemara Andrzejewskiego oraz licznie uczestniczących w wydarzeniu pracowników i studentów. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele firm, które objęły patronatem sale kosmetologii: Clarena i Este Group.

• 2304AWF oddaje krew

• 1804Odsłonięcie zegara World Games 2017

W minionym tygodniu na wrocławskim Rynku odsłonięto zegar odliczający czas do otwarcia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. W ceremonii uczestniczył Rektor naszej Uczelni, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław.

• 1104Konferencja "Jakość w Sporcie"

W dniach 20-21.04.2017 r. w pawilonie P4 naszej Uczelni odbyła się czwarta edycja konferencji naukowej pt. „Jakość w Sporcie”, organizowanej przez Katedrę Komunikacji i Zarządzania w Sporcie oraz Katedrę Doskonałości Biznesowej Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu. Honorowy patronat objął JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokita, prof. AWF.

• 0904Otwarcie Stadionu Olimpijskiego

W dniu 8 kwietnia 2017r. o godz. 13.00 odbyło się oficjalne otwarcie Stadionu Olimpijskiego po modernizacji. Otwarcia dokonali wspólnie Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław. Stadion będzie stanowił arenę rozgrywek Żużlowców "Betard Sparta Wrocław" oraz futbolistów Panthers Wrocław, a podczas X Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich (The World Games 2017) dla takich dyscyplin jak Żużel, Futbol Amerykański i Lacrosse.

• 0704Wywiad Rektora Akademii Wychowania Fizycznego dla Radia Wrocław

W dniu 7 kwietnia br. Rektor AWF Wrocław udzielił wywiadu w Radiu Wrocław. Tematem głównym rozmowy było otwarcie Stadionu Olimpijskiego po remoncie, które będzie miało miejsce 8 kwietnia 2017 r.

• 0504Konkurs na Maskotkę AWF Wrocław

W dniach od 30 marca do 9 kwietnia br. Akademia Wychowania Fizycznego ogłasza konkurs na projekt Maskotki AWF.

• 0404Spotkanie JM Rektora z prof. Wang Hu

W dniu 31.03.2017r. JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław spotkał się z Dyrektorem Instytutu Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim prof. Wang Hu. Spotkanie dotyczyło współpracy AWF z Instytutem Konfucjusza. Dyrektor prof. Wang Hu zaproponował przyjazd dwóch wykładowców z Chin do prowadzenia zajęć w naszej Uczelni. Aktualnie trwają rozmowy na temat możliwości ich zatrudnienia.