Wszystkie aktualności

• 2605XVII Regaty o Puchar JM Rektora AWF Wrocław

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji Regat o Puchar Przechodni JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu! Informujemy, że impreza odbędzie się 28 i 29 maja 2016 roku na  olejnickiej  Przystani Żeglarskiej AWF.  Żeglujemy  w załogach 3-osobowych, jachty zapewnia organizator.

• 2605Obchody 70-lecia AWF Wrocław - wywiad z dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. AWF

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu obchodz w tym rokui 70-lecie istnienia. Główne uroczystości odbędą się w dniach 21-23 października. W programie obchodów znajdą się m.in. zwiedzanie nowych i zmodernizowanych obiektów uczelni, wystawa archiwalnych zdjęć, spotkania rocznikowe i zawody. O tym i innych sprawach związanych z obchodami rozmawiali dziennikarze SportGame.pl z Rektorem-Elektem dr hab. Andrzejem Roktą, prof. AWF

• 2005Posiedzenie KRUWIO w Pawłowicach

W dniu 17 maja 2016 r. w pawłowickim przypałacowym Parku Jubileuszowym „ARBORETUM” Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Rektorzy-Elekci posadzili dęby wzdłuż ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych.

• 2005Setna rocznica urodzin Pani doc. dr Zofii Dowgird

16 maja 2016 r. Centrum Historii Uczelni   w towarzystwie Rektora ‑ Elekta dra hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF złożyło wizytę Pani doc. dr Zofii Dowgird z okazji Jej Imienin oraz obchodzonej 5 maja 2016 r. SETNEJ ROCZNICY URODZIN.

• 1905Wrocławski AWF w pigułce

Dziennikarze portalu SportGame.pl odwiedzili naszą uczelnię. Efekt  ich pracy - przeprowadzone wywiady z dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. AWF, dr hab. Tadeuszem Stefaniakiem, prof. AWF, dr Ryszardem Błachą orad dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską w którch omówiono zalety naszej Uczelni pod kątem rozpoczynającej się niebawem rekrutacji. Zachęcamy tegorcznych maturzystów do zaznajomienia się z prezentowanym materiałem..

• 1405Wieczór Naukowca 2016 - Konferencja Studenckich Kół Naukowych

12 maja 2016 roku odbyła się kolejna edycja „Wieczoru Naukowca” – Studenckiej Konferencji Naukowej. Święto nauki pokryło się ze studenckim świętem – Juwenaliami. Oto relacja i lista nagrodzonych wystąpień.

• 1205Zaproszenie na wykłady

wyklady_zbiorcze.jpg

• 1205Uczelnie przeciw rasizmowi – Apel Prezydium KRASP

logo_krasp.jpgZ wielkim niepokojem i troską przyjmujemy informacje o powtarzających się w naszym kraju aktach agresji wymierzonych przeciw obcokrajowcom, w tym studentom z zagranicy. Tylko w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z marszem organizacji ONR w Białymstoku, propagującym idee ksenofobiczne oraz z serią ataków wobec przebywających w Rzeszowie studentów z zagranicy.

• 1205Uroczyste otwarcie projektu pn. „Zielony Punkt Kontrolny” w Olejnicy

W dniu 7 maja 2016 w Olejnicy dokonano uroczystego otwarcia projektu pn. „Zielony Punkt Kontrolny”. Projekt „Zielony Punkt Kontrolny” polega na umieszczeniu w terenie leśnym stałych punktów kontrolnych (są to drewniane słupki zaopatrzone w kod oraz perforator – tj. urządzenie do potwierdzania na nim swojej obecności) oraz opracowaniu dokładnej mapy umożliwiającej ich szybkie odnalezienie. Odsłonięcia tablicy zawierającej informacje o projekcie dokonali z ramienia uczelni: Prodziekan ds. Nauczania Wydziału Wychowania Fizycznego – dr Ryszard Błacha oraz dr Piotr Cych...

• 1105VIII Międzynarodowe Sympozjum „Science and Swimming”

sympozjum1.jpg

W dniach 19-20 maja 2016r. w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się VIII Międzynarodowe Sympozjum „Science and Swimming”, zorganizowane przez Katedrę Aktywności Ruchowej w Środowisku Wodnym. Pomysłodawcą i koordynatorem tego udanego przedsięwzięcia, zrealizowanego pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr. hab. Juliusza Migasiewicza, Prorektora do Spraw Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Zofii Ignasiak, Prorektora do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF Wrocław oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego jest prof. Krystyna Zatoń – Kierownik Katedry Aktywności Ruchowej w Środowisku Wodnym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.