X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 0709"Kalina" na Bałkanach

  Pod koniec sierpnia zakończyła się artystyczna wyprawa Kaliny na Bałkany, gdzie zespół przebywał na festiwalu Balkan Folk Fest. Wyjazd zespołu miał miejsce w terminie 14-25 sierpnia 2017, a festiwal odbywał się w tym roku już po raz 23, tym razem w Bułgarii. Okolice Warny są doskonałym miejscem do organizacji festiwalu, a sprzyja temu również okres wakacyjny, gdy na wybrzeżu przebywa wielu turystów, w tym również z Polski. Bazą festiwalu był hotel Zora w Złotych Piaskach, do którego przyjechały zespoły i orkiestry z kilku krajów, także kilka zespołów z naszego kraju. W kompleksie hotelowym znalazło się miejsce również na przeprowadzenie prób przed koncertem, ale również dobre zaplecze rekreacyjne z basenem, a w bliskiej odległości również piaszczystą plażą.

  więcej

 • 3008Zaproszenie na wykład ks. prof. Michała Hellera

  więcej

 • 2608Medale naszych zawodników na Uniwersjadzie

  Trzy medale zdobyli nasi studenci na Uniwersjadzie w Taipei. Joanna Linkiewicz zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki (500 medal uniwersjadowy dla Polski). Brązowe medale zdobyli: Filip Broniszewski w turnieju szpadzistów oraz Rafał Omełko w biegu na 400 metrów. Gratulujemy!!!

  więcej

 • 2108Podpisanie listu intencyjnego

  W dniu 20 sierpnia 2017 r. podczas odbywającej się Uniwersjady w Tajpej, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab Andrzej Rokita prof. nadzw. podpisał List Intencyjny o współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a Akademią Sportową w Tajwanie. To porozumienie umożliwi naszym studentom wymianę sportową, udział w międzynarodowych akademickich mistrzostwach sportowych, a także organizację studenckich wydarzeń sportowych o charakterze międzynarodowym. Dzięki wzajemnej współpracy nastąpi wymiana wiedzy w zakresie treningów i szkoleń.

  więcej

 • 1808XXIX letnia Uniwersjada Taipei 2017

  181 polskich zawodniczek i zawodników będzie walczyć o medale XXIX Letniej Uniwersjady w Tajwanie. Wśród nich studenci naszej Akademii.

  więcej

 • 0208X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - podsumowanie

  X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, The World Games 2017, rozegrane we Wrocławiu, już za nami. Zakończona w niedzielę impreza była największym multidyscyplinarnym wydarzeniem sportowym ostatnich lat w naszym kraju. Polacy, którzy w trakcie trwania igrzysk zdobyli 20 medali, w klasyfikacji medalowej uplasowali się na 13. miejscu, co można uznać za spory sukces.

   

  więcej

 • 2507The World Games 2017 w AWF Wrocław na półmetku

  Minęło już pięć dni sportowej rywalizacji podczas TWG 2017. Wszyscy bardzo gorąco kibicujemy występującym sportowcom, szczególnie Reprezentantom Polski. Od 21 lipca na boiskach trawiastych Naszej Akademii (Pola Marsowe), rozgrywany był turniej Ultimate „Latające dyski”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na udział Reprezentacji Polski. Już pierwszego dnia wspólnie z Rektorem, dr hab. Andrzejem Rokitą prof. AWF, rywalizację obserwowali Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz wraz z żoną oraz Minister Sportu I Turystyki Pan Witold Bańka, któremu towarzyszyli Pan Jan Widera (Podsekretarz Stanu w MSiT) oraz Pani Alicja Omięcka (Dyrektor Generalny w MSiT). Goście byli pod dużym wrażeniem, związanym z organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia, ale także podziwiali możliwości jakie stwarza infrastruktura sportowa Naszej Akademii na terenie Pól Marsowych.

  więcej

 • 2407Stypendia Pomostowe dla maturzystów z małych miejscowości

  Za kilka dni mija termin składania wniosków o stypendia na pierwszy rok studiów. Jeszcze do piątku, 28 lipca 2017 tegoroczni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości Dolnego Śląska mogą składać wnioski o Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów.
  Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia prowadzi nabór wniosków w Konkursie o Stypendia Pomostowe. Dolnoślązacy, którzy w tym roku zdawali maturę, a pochodzą z małych miejscowości mogą starać się o 5000 zł stypendium na pierwszy rok studiów, na rok akademicki 2017-2018. Wnioski należy składać do 28 lipca 2017.

  więcej

 • 1907Spotkanie Rektora AWF z naszymi reprezentantami na World Games 2017

  M Rektor, prof. Andrzej Rokita w obecności Prorektora ds. Nauczania, prof. Ryszarda Bartoszewicza i Kierownika Biura Promocji dr Ireneusza Cichego uroczyście oddelegował naszych sportowców biorących udział w The World Games 2017. Trzymamy kciuki, gorąco kibicujemy i... czekamy na medale.
  Naszą Uczelnię reprezentować będą:
  - Róża Gumienna - kickboxing
  - Magdalena Nowakowska - karate sportowe
  - Michał Bąbos - karate sportowe

  więcej

 • 1907Sukcesy dydaktyczne naszych wielkich sportowców

  Ostatnie miesiące na Uczelni były obfite w sukcesy dydaktyczne naszych wielkich sportowców. Od kwietnia br. do grona naszych absolwentów dołączyli piłkarze ręczni: Marcin Lijewski, Bartłomiej Tomczak, Bartłomiej Jaszka, Damian Wleklak, Sławomir Szmal, Rafał Gliński, Krzysztof Lijewski, Tomasz Rosiński, Kamil Syprzak.
  Panom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej, a być może również trenerskiej. Gratulacje i podziękowania składamy również Władzom Dziekańskim Wydziału Nauk o Sporcie, Promotorom oraz Nauczycielom Akademickim naszej Uczelni, którzy przyczynili się do tych sukcesów.

  więcej