X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 0210Dolnośląski Festiwal Nauki - podsumowanie

  W dniach 21-27 września br. odbył się XX Jubileuszowy Dolnośląski Festiwal Nauki, ale już 16-17 września mogliśmy wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy. Hasłem przewodnim XX Festiwalu Nauki była „Nauka bez granic”.
  Wśród licznych spotkań o charakterze naukowo-dydaktycznym w obrębie całego Wrocławia nasza Uczelnia również wykazała się ogromnym zaangażowaniem w promocję sportu, zdrowia i nauki. Wzięło w niej udział 65 naszych Pracowników z 13 Katedr (7 z Wydziału Wychowania Fizycznego, 5 z Wydziału Fizjoterapii i 1 z Wydziału Sportu).

  więcej

 • 0210Immatrykulacje

  W dniach 28.09.-01.10.2017 na naszej Uczelni odbyły się uroczyste Immatrykulacje nowych Studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziałach Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii i Nauk o Sporcie z udziałem Władz Uczelni.

  więcej

 • 2909Posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Sporcie

  28 września 2017 r. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Sporcie. Uroczyste spotkanie, w którym uczestniczył JM Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., w dużej mierze poświęcone było jubileuszowi 5-lecia Wydziału.

  więcej

 • 2809Procedura wdrażania Logo HR Excellence in Research

  W dniu 15.09.2017r. nasza uczelnia przesłała do Komisji Europejskiej deklarację poparcia dla zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. W związku z tym Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu rozpoczęła procedurę wdrożenia na naszej Uczelni Logo HR Excellence in Research.
  Wdrożenie Strategii HR dla naukowców w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest jednym z priorytetowych działań w ramach dążenia do stworzenia przyjaznego środowiska pracy naukowej, podniesienia jakości tej pracy i prowadzonych w jej ramach badań, a także zagwarantowania transparentnych zasad rekrutacji pracowników naukowych.

  więcej

 • 2709Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

  W dniu 26 września 2016 roku w Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
  Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było nadanie tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. hab. Wiesławowi Osińskiemu. 

  więcej

 • 2609I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega

  W dniach 23-24 września 2017r. w centrum miasta na rzece Odrze przy Przystani Bulwaru Marii i Lecha Kaczyńskich odbyły się I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega. Współorganizatorami wydarzenia byli: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Fundacja Orvaldi Adventure. Realizację zadania wspomógł Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego. Patronat nad mistrzostwami objął Rektor naszej Uczelni dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. oraz Akademicki Związek Sportowy i Stowarzyszenie Klasy Omega – klasa narodowa. Sponsorem głównym imprezy była firma Orvaldi – UPS Power Protection.

  więcej

 • 2109Jubileuszowy XX Dolnośląski Festiwal Nauki

  XX Dolnośląski Festiwal Nauki oficjalnie rozpocznie się 21 września, ale 16-17 września mogliśmy wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy.
  Hasłem przewodnim Jubileuszowego Festiwalu Nauki jest „Nauka bez granic”, bo – jak mówi dr hab. Grażyna Antczak, koordynator uczelniany Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – odkrywanie i poznawanie świata jest wspaniałą przygodą, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, zainteresowań, płci czy pochodzenia.
  Zapraszamy serdecznie do udziału w wykładach/warsztatach.

  więcej

 • 1409Posiedzenie Senatu naszej Akademii na odnowionym Stadionie Olimpijskim

  14 września odbyło się kolejne posiedzenie Senatu AWF Wrocław. Tym razem posiedzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się w sali konferencyjnej odnowionego Stadionu Olimpijskiego.

  więcej

 • 1209Wielkie święto sportu dla najmłodszych

  Festiwal sportu dla dzieci Wannado odbył się 9 września na terenie wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Na 47 stanowiskach prezentowały się 32 kluby i około 600 młodych zawodniczek i zawodników. Tereny festiwalowe odwiedziło ponad 1500 dzieci z rodzicami i opiekunami.

  więcej

 • 0709I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega

  Serdecznie zapraszamy wszystkich żeglarzy z zacięciem regatowym do udziału w bezprecedensowym wydarzeniu jakim będą Regaty: I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia w klasie Omega.

  więcej