Wszystkie aktualności

• 1507Podziękowania od Marszałka Województwa

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski złożył na ręce dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF Wrocław, prezesa KS AZS AWF Wrocław podziękowania za wkład w rozwój sportu na Dolnym Śląsku oraz sukcesy zawodników sekcji lekkoatletycznej na arenie międzynarodowej.

• 1507Wrocław Trophy

Integracja i współzawodnictwo dzieci i młodzieży różnych narodowości, to cel największego turnieju piłkarskiego w Polsce. W dniach 9-10 lipca 2016 roku, w stolicy Dolnego Śląska na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, po raz czwarty z rzędu, odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Wrocław Trophy. Rozgrywki zorganizowane na najwyższym poziomie zgromadziły 195 drużyn z 15 państw, w 11 kategoriach. Ponad 4000 młodych sportowców, nie licząc rodziców, trenerów, działaczy sportowych i organizatorów, tocząc współzawodnictwo sportowe, miała możliwość poznania nowych kultur, nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz kultywowania szczytnych celów sportu, min. nawiązywania przyjaźni, tolerancji, zachowań związanych z ideą fair-play. Wspólne przedsięwzięcie Akademii Wychowania Fizycznego, Młodzieżowego Centrum Sportu, Biura Sportu Turystyki i Rekreacji  Urzędu Miejskiego, oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, pod auspicjami Firmy Euro-Sportring zakończyło się kolejnym sukcesem.

• 1207Spotkanie władz Uczelni z medalistami Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

W dniu 12 lipca 2016 r.  odbyło się spotkanie Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Juliusza Migasiewicza, Rektora-Elekta dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF oraz Prezesa AZS AWF Wrocław dr Jacka Stodółki  z medalistami Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce AMSTERDAM 2016  Robertem  Soberą, Joanną Linkiewicz, Rafałem Omelką oraz  trenerami Dariuszem Łosiem i  Markiem Rożejem.
    W spotkaniu uczestniczyli też licznie przedstawiciele mediów.

• 1107Wywiad z dr hab. Andrzejem Rokitą - Zwinny AWF reaguje na trendy

W Gazecie Wrocławskiej ukazał się wywiad z rektorem-elektem dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. AWF. Profesor mówi o dużym zainteresowaniu studiami na naszej Uczelni której program nauczania jest dopasowywany do potrzeb studentów i rynku pracy.
    Więcej - Gazeta Wrocławska.

• 1107Medale na Mistrzostwach Europy AMSTERDAM 2016

Sukcesy studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce - AMSTERDAM 2016. Robert Sobera w skoku o tyczce zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy. Wicemistrzynią Europy został Joanna Linkiewicz w biegu na 400 oraz Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk w sztafecie  4 x 400 m.
    Gratulacje również dla trenerów Dariusza Łosia, Marka Rożeja i Józefa Lisowskiego.

• 1107Przedłużony nabór kandydatów na studia I i II stopnia

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza przedłużony nabór kandydatów na studia licencjackie, magisterskie I i II stopnia oraz na studia doktoranckie. Szczegóły - więcej
    Rejestracji można dokonać pod adresem: eRekrutacja.

rekrutacja_przedluzona.jpg

• 0707Z wizytą na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniu 6 lipca 2016 r. Rektor prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz i Rektor-Elekt dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF byli z wizytą u Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marka Bojarskiego.
    Korzystając z okazji dokonano również wizji w barokowej auli Oratorium Marianum w  głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, w której odbędzie się inauguracja roku akademickiego w dniu 23 września 2016 r. Zmiana miejsca jest spowodowana remontem Auli Leopoldina.

• 0607Negocjacje w sprawie sprzedaży nieruchomości Zameczek

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza do udziału w negocjacjach dotyczących:  sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem znajdującej się przy ul. Rzeźbiarskiej 4 we Wrocławiu.
    Przedmiotem negocjacji jest nieruchomość – grunt o łącznej powierzchni 1,0639 ha zabudowany budynkiem trzykondygnacyjnym. Budynek wybudowany został w 1910 r., powierzchnia całkowita budynku to 2.430,15 m2, może być wykorzystany na usługi. Nieruchomość jest oznaczona jako dwie działki o nr ew. 5/1 i 5/2 AM-5 obręb 0004 Dąbie i jest częścią nieruchomości ujawnionej w Księdze Wieczystej KW nr WR1K/00180883/8.

• 0407Wywiad prof. dr hab. Tadeusza Koszczyca dla Słowa Sportowego

wywiad_prof_koszczyc1.jpgProf. dr hab. Tadeusz Koszczyc, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego obchodów 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu udzielł wywiadu dziennikarzom Słowa Sportowego

• 0207Spotkanie rektorów AWF-ów w Gdańsku

Do Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS na zaproszenie Rektora Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. nadzw. dra hab. Waldemara Moski przyjechali rektorzy, a także rektorzy elekci polskich AWF-ów, by rozmawiać o rozwoju i problemach kierowanych przez nich uczelni oraz by podzielić się cennymi doświadczeniami.