Wszystkie aktualności

• 0909Wrocwalk Marathon

W dniu 8. września 2018r. po raz pierwszy we Wrocławiu odbył się WROCWALK MARATHON.
    Impreza kierowana była zarówno do mieszkańców Wrocławia, ale przede wszystkim do osób odwiedzających nasze miasto, w przeddzień 36. PKO Wrocław Maratonu. Uczestnicy po zgłoszeniu się do imprezy otrzymali mapę, dzięki której mogli poruszać się po wybranej, około 15 km.  trasie. Ich zadaniem było odwiedzenie 7 Punktów Informacyjnych, w których otrzymywali stosowne pieczątki. Punkty te znajdowały się w Hali Stulecia, Ratuszu Wrocławskim, Zamku Królewskim, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedrze Wrocławskiej, Ogrodzie Botanicznym oraz na Stadionie Olimpijskim.

• 0709Nabór dla pracowników AWF w roku 2018/19

Zapraszamy nauczycieli akademickich oraz pracowników do wzięcia udziału w naborze na wyjazdy w ramach programu Erasmus+:

• 0609Piłki edukacyjne EDUball/BRAINball – umowa licencyjna z USA podpisana!

20 lipca 2018 roku, po blisko półrocznych negocjacjach, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,  podpisała umowę sprzedaży licencji (LICENCE AGREEMENT) z firmą PALOS SPORTS, Inc. 11711 S. Austin Ave. Alsip, Illinois 60803 (USA) na produkcję i dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Unii Europejskiej, produktów obecnie znanych pod nazwą EDUball – d. edubal, a w przyszłości - BRAINball. Wcześniej, w dniu 30.05.2018 roku podpisano porozumienie pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a współtwórcami zestawu piłek edukacyjnych: dr. hab. Andrzejem Rokitą, prof. nadzw., dr. Tadeuszem Rzepą oraz Markiem Nowickim o przeniesieniu autorskich praw majątkowych na Uczelnię.

• 0309"Kalina" na festiwalu w Cieszynie

Bardzo udana była dla Zespołu Pieśni i Tańca AWF "KALINA"  wyprawa na Ziemię Cieszyńską. To właśnie w Cieszynie, w ramach funkcjonowania Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, zorganizowano XXXI-szą edycję Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego z udziałem znakomitych zespołów z wielu krajów świata, takich jak: Meksyk, Białoruś, Gruzja, Serbia, RPA, Tajlandia i wiele innych...
    W ramach festiwalu "KALINA" wystąpiła przed wspaniałą publicznością w Amfiteatrze w Ustroniu, prezentując tańce sądeckie i opoczyńskie.
    Korzystając z dobrej infrastruktury Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, zorganizowano również dla zespołu warsztaty z instruktorem i artystą ZPiT "ŚLĄSK" Panem Piotrem Hankusem. Był to ważny element przygotowan do udziału w Międzynarodowym Festiwalu w Indiach oraz  obchodów jubileuszowych XXXV-lecia zespołu, które odbędą się w październiku i listopadzie b.r.

• 1308Natalia Kaczmarek - studentka II roku na kierunku Fizjoterapia, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w Berlinie

Na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy w Berlinie,  Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400m.
    Nasza studentka znalazła się w sześcioosobowym składzie sztafety (Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic). Natalia Kaczmarek wywalczyła awans do finału, w którym po fascynującym finiszu zwyciężyła nasza reprezentacja przed zawodniczkami z Francji I Wielkiej Brytanii. To ogromny sukces naszych Pań oraz całej Reprezentacji Polski, która wypadła wspaniale i w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęła bardzo wysokie 2 miejsce za Reprezentacją Wielkiej Brytanii (prowadząc do ostatniej konkurencji).
    Oprócz Natalii Kaczmarek na Mistrzostwach Europy w Berlinie występowali również studenci naszej Uczelni: Joanna Linkiewicz, Rafał Omelko i Robert Sobera.
    Serdeczne gratulacje.

• 0808Informacja o przedłużonej rekrutacji

• 2007Obóz adaptacyjny dla kandydatów na studentów I roku AWF we Wrocławiu

Jesteście już jedną nogą na SŁONECZNEJ UCZELNI jaką jest AWF Wrocław!
    Obóz ten sprawi, że będziecie mieli o 200% lepszy i ogarnięty początek przygody na AWF’ie. Postaramy się Wam przekazać wszystkie ważne informacje dotyczące studiowania, prowadzących, przedmiotów, imprez i wszystkich innych nurtujących Was tematów
    CENA OBOZU TO TYLKO 549 PLN

• 2706Benefis profesora Jana Chmury

Na kilka godzin przed startem 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, w Sali Medialnej na Stadionie Olimpijskim, odbyła się piękna uroczystość – BENEFIS  PROFESORA  JANA  CHMURY – zdobywcy Korony Maratonów Polski, Korony Maratonów Ziemi,  Korony Największych Maratonów Świata i Ambasadora Wrocław Maratonu.

• 2206Posiedzenie Senatu

21 czerwca 2018r. podczas posiedzenia Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wręczył nagrody laureatom Studenckiej Konferencji Naukowej, zrealizowanej pod hasłem „Wieczór Naukowca”.

• 18066. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

W sobotę 16 czerwca 2018 roku studenci AWF Wrocław (Fizjoterapia, Kosmetologia, Sport) wraz z pracownikami Zespołu Odnowy Biologicznej zabezpieczali z zakresu masażu 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - największą nocną imprezę biegową w Polsce, w której wystartowało 10832 biegaczy. Wolontariuszy odwiedzili Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. oraz Prorektor do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska.