X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Wszystkie aktualności

 • 2004Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej

  Zapraszamy do odbioru zaświadczeń zaliczenia części teoretycznej przeszkolenia wojskowego w ramach projektu pilotażowego „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej” – część teoretyczna oraz składania wniosków o powołanie na ćwiczenia wojskowe  w ramach tego projektu.
  Zaświadczenia oraz wnioski o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych należy odbierać w sekretariacie Centrum Doskonalenia Kadr Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (pok. 013 przy ul. Witelona 25, tel. 71-34-73-185).

  więcej

 • 2004Wyróżnienia dla pracowników naukowo-dydaktycznych

  Podczas posiedzenia Senatu w dn. 19.04.2018 JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wraz z Dziekanami poszczególnych Wydziałów wręczył wyróżnienia dla pracowników naukowo-dydaktycznych, przyznane zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 11/2018 z dn. 23.01.2018 dotyczącym przyznawania jednorazowego dodatku specjalnego za efekty aktywności publikacyjnej.

  więcej

 • 1804Wizyta Gości z National Taiwan Sport University

  W dniach 12-15 kwietnia bieżącego roku naszą Akademię odwiedziła delegacja pracowników naukowo-dydaktycznych z National Taiwan Sport University w składzie prof. Yu-Kai Chang, prof. Wen-Tzu Tang oraz dr Yan-Ying JU.

  Obecność naszych dalekowschodnich partnerów była efektem podpisania listu intencyjnego pomiędzy NTSU i AWF Wrocław, do którego doszło w trakcie ubiegłorocznej wizyty Rektora Prof. Andrzeja Rokity na Tajwanie, podczas letniej Uniwersjady w Tajpei.

  więcej

 • 1104AWF oddaje krew - relacja!

  więcej

 • 1004Zaproszenie dla studentów kierunku Fizjoterapia

  Zapraszam studentów studiów stacjonarnych II roku I stopnia kształcenia oraz I roku II stopnia kształcenia kierunku Fizjoterapia do wzięcia udziału w drugiej edycji Projektu „Rozwój kompetencji studentów kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu” POWR.03.01.00-00-K158/16 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

  Spotkanie odbędzie się 18.04.2018r w sali 2/4, pawilon P4 o godz. 15.30

  Kierownik Projektu
  Dr hab. Ewa Demczuk-Włodarczyk

  więcej

 • 0904XI maraton pływacki EKIDEN już za nami!!!

  Już po raz jedenasty w pływalni AWF Wrocław odbyło się wydarzenie, w którym w tym samym dniu i o tej samej porze udział wzięły, na swoich obiektach, wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce. Studenci naszej Uczelni, wraz z wykładowcami i Panem Rektorem, dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. nadzw. na czele pokonali dystans 42km 195m. Jak zawsze atrakcją wydarzenia były niecodzienne stroje i wyszukane przebrania uczestników. Organizatorem, bardzo radosnego i jak zwykle bezpiecznego maratonu była Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  więcej

 • 0604Wspólna Inicjatywa Architektoniczna

  Wspólna Inicjatywa Architektoniczna  (WIA) to innowacyjny i interdyscyplinarny projekt, którego celem jest niesienie pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami w usuwaniu barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się. Projekt organizowany jest przez: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Wydział Fizjoterapii AWF Wrocław Kierunek Terapii Zajęciowa oraz Kierunek Fizjoterapia a także przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji bierze udział niemal 40 studentów z trzech Uczelni.

  więcej

 • 2903Gratulacje dla prof. Marka Woźniewskiego

  W dniu 29 marca br podczas posiedzenia Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof.nadzw. złożył gratulacje Panu Prof. dr hab. Markowi Woźniewskiemu za uzyskanie godności Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pan Profesor otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa 13 marca 2018 roku podczas Naukowego Święta Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich.

  więcej

 • 2903Prof. dr hab. Jan Chmura - zdobywca Korony Maratonów Ziemi

  Historyczny sukces odniósł 69 letni pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Jan Chmura, który z godną podziwu determinacją i konsekwencją zdobył Koronę Maratonów Świata. Start w cyklu 6 najważniejszych i największych maratonów na naszym globie zakończył realizację projektu naukowego z zakresu fizjologii na własnym organizmie.

  więcej

 • 2603"Kalina" w Bardzie Śląskim

  Zespół Pieśni i Tańca AWF KALINA wystąpił 25 marca b.r. na uroczystościach Niedzieli Palmowej w Bardzie Śl., które znane jest nie tylko w naszym regionie jako ośrodek kultu maryjnego, związanego z figurką Matki Boskiej, która liczy sobie około tysiąca lat i jest jedną z najstarszych rzeźb religijnych w Polsce.
  Niedziela Palmowa 25 marca b.r w  Bardzie obfitowała w wiele atrakcji, bowiem odbył się tutaj przy bazylice XII Jarmark Wielkanocny z występami artystycznymi, w których wzięła udział również “Kalina”.

  więcej