Wszystkie aktualności

• 0901Koncert noworoczny "Debiuty i talenty"

W sobotni wieczór 7 stycznia komplet - prawie 250 widzów zjawił się we wrocławskim Teatrze PWST na Noworocznym Koncercie "Debiuty i Talenty", organizowanym przez ZPiT AWF "KALINA". Koncert pod hasłem „Debiuty i Talenty" ma już kilkuletnią tradycję. Pomysł jego organizacji zrodził się się z faktu, iż rodzinom, przyjaciołom i sympatykom członków zespołu trudno jest na co dzień zobaczyć i usłyszeć zespół „Kalina", gdyż koncertuje on głównie na imprezach zamkniętych lub festiwalach zagranicznych.

• 0801Wsparcie finansowe dla Uniwersytetów Dziecięcych z MNiSW

65 zwycięskich projektów otrzyma dofinansowanie w wysokości w sumie 2 300 000 złotych na uruchomienie lub kontynuowanie działalności uniwersytetów dziecięcych.

Pierwszy uniwersytet dla dzieci powstał w niemieckiej Tybindze czternaście lat temu. W ramach uruchomionego 2 września tego roku programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy (UMO) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz pierwszy zaoferowało wsparcie finansowe dla tego typu instytucji.

• 0201Kwadrans akademicki z Rektorem AWF Wrocław dr hab. Andrzejem Rokitą, pof. AWF

Prezentujemy Państwu pierwszy odcinek programu wideo pt. "Kwadrans Akademicki", który jest nowym projektem realizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    "Kwadrans Akademicki" będzie programem, który przybliży najważniejsze wydarzenia odbywające się na uczelni oraz w całym środowisku akademickim Wrocławia. Przedstawione zostaną w nim także sylwetki postaci, które na co dzień pracują na naszej "Słonecznej Uczelni".W premierowym odcinku do rozmowy zaprosiliśmy kierującego uczelnią JM Rektora Prof. Andrzeja Rokitę. Wywiad rzeka dotyczy początków pracy w roli Rektora, podsumowuje 70-lecie, współpracę ze studentami i wyzwania na rok 2017.
    Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu w formie wideo:

• 2812Wywiad: Andrzej Rokita, rektor AWF: Odrobina pozytywnego szaleństwa

037.jpgRektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. Andrzej Rokita udzielił wywiadu dzienikarzowi Gazety Wrocławskiej w którym opowiada o tym, co tworzy wrocławską uczelnię i planach na jej rozwój.

Treść wywiadu: www.gazetawroclawska.pl/

• 2212Spotkanie wigilijne pracowników Uczelni

W dniu 22 grudnia 2016 roku na spotkaniu z pracownikami JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesów Uczelni, wręczył medale 70-lecia, podziękował pracownikom odchodzącym na emeryturę oraz przedstawił wprowadzone zmiany i wizje rozwoju Uczelni.
    Następnie odbyło się spotkanie wigilijne, gdzie  JM Rektor  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF życzył pracownikom i studentom naszej Uczelni życzył radosnych, przepełnionych spokojem, miłością i rodzinnym ciepłem świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2017 roku dużo radości, miłości, pomyślności, szczęścia, wytrwałości w dążeniu do celów oraz wielu sukcesów wszelkiego rodzaju.

• 2012Spotkanie Opłatkowe JM Rektora z Seniorami naszej Uczelni

20 grudnia br. w Sali Kominkowej przy ul. Witelona 25  miało miejsce Spotkanie Opłatkowe JM Rektora  z Seniorami naszej Uczelni zorganizowane wspólnie z Centrum Historii Uczelni.
    Licznie zebranych Gości przywitał JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF we Wrocławiu, który przybył w towarzystwie Rektorów poprzednich kadencji: prof. Tadeusza Bobera, prof. Krzysztofa Sobiecha, prof. Tadeusza Koszczyca, prof. Juliusza Migasiewicza oraz swoich zastępców: prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  dr hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF Prorektora ds. Nauczania oraz dr Agnieszki Pisuli Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego.

• 1612Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla prof. Juliusza Migasiewicza

dyplom_migasiewicz1.jpgMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyznał nagrodę za osiągnięcia organizacyjne prof. dr hab. Juliuszowi Migasiewiczowi.

• 1612Spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i władzami uczelni

W dniu 15 grudnia 2016 roku  odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i Władzami Uczelni.
    Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław podziękował Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za przygotowanie spotkania oraz  wszystkim przybyłym za współpracę a także życzył pomyślności i szczęścia oraz wiele sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celów, pełnych ciepła, spokoju i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów  2017 roku.

• 1512Życzenia świąteczne i noworoczne

zyczenia_swiateczne.jpg

utw.jpg

• 1512Wykład Wojciecha Marlicza

W dniu 08.12.2016r. w wypełnionej po brzegi sali wykładowej  budynku dydaktycznego P-4 miał miejsce otwarty wykład  dr. nauk med. Wojciecha Marlicza pt. „Dozwolony doping czy mit – stosowanie probiotyków w sporcie”
    Wykładowca, znany i ceniony specjalista zajmujący się m.in. wpływem stanu flory bakteryjnej jelit na stan zdrowia człowieka przyjechał do Wrocławia na zaproszenie  Dziekana Wydziału Nauk o Sporcie dr. hab. Tadeusza Stefaniaka, prof. AWF Wrocław.
    Wykład  miał  interesujący przebieg i spotkał się z żywym odbiorem ze strony   słuchaczy,  studentów i pracowników naszej Uczelni.