Wszystkie aktualności

• 0602Profesor Gerry Laisman z Universytetu w Hajfie w naszej Akademii

W ostatnich dniach stycznia bieżącego roku w naszej Akademii przebywał Prof. Gerry Leisman z Uniwerystetu w Hajfie (Izrael). Głównym celem pobytu było nawiązanie współpracy instytucjonalnej i naukowej, którą w obu przypadkach udało się zainicjować. W trakcie swojej wizyty Pan Profesor zwiedził uczelnią, poznał możliwości współpracy, przede wszystkim naukowej, a także spotkał się z Rektor naszej Akademii, Prof. Andrzejem Rokitą.
    Profesor wygłosił także wykład pt." Neuroeducation and Movement Applied: Still is Stupid" o wpływie bezruchu na neuroplastyczność mózgu.

• 2501Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów naszej Uczelni

W dniu 24.01.2019  JM Rektor dr hab. A. Rokita, prof. nadzw. podczas posiedzenia Senatu wręczył naszym wspaniałym studentom, potwierdzenia przyznania stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2018/2019.

• 1801Apel Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Wstrząśnięci tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, apelujemy o rozwagę, umiar w słowach, uspokojenie emocji, obniżenie temperatury sporów na tle ideologicznym, politycznym, światopoglądowym.

• 1401Spotkanie noworoczne studentów UTW z władzami Uczelni

W dniu 11.01.2019 roku odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z przedstawicielami władz Uczelni, członkami Rady Naukowo-Programowej UTW AWF we Wrocławiu oraz prowadzącymi zajęcia dydaktyczne. Tegoroczne spotkanie rozpoczęto od krótkiego występu ZPT Kalina oraz złożenia życzeń na rozpoczynający się kolejny rok.

• 0801Nabór na studia Erasmus+ 2019/20

• 2212Spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i władzami Uczelni

W dniu 20 grudnia 201 roku, tym razem w stołówce studenckiej „Kardamon”,  odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i Władzami Uczelni.
    Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław podziękował Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za przygotowanie spotkania oraz  wszystkim przybyłym za współpracę, a także życzył pełnych ciepła, spokoju, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów  2019 roku.

• 2212Spotkanie wigilijne pracowników Uczelni

21 grudnia 2018 roku, odbyło się spotkanie wigilijne w holu budynku P-4, podczas którego JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF życzył pracownikom i studentom naszej Uczelni radosnych, przepełnionych spokojem, miłością oaz rodzinnym ciepłem świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2019 roku dużo zdrowia, radości, miłości, szczęścia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

• 2112Prof. dr hab. Krzysztof A. Sobiech odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 17 grudnia 2018 roku w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w zastępstwie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego – Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości - grupie kombatantów, naukowców, działaczy społecznych i związkowych oraz duchownych, wśród której został odznaczony prof. dr hab. Krzysztof A. Sobiech.

• 1912Spotkanie Opłatkowe JM Rektora z Seniorami naszej Uczelni

18 grudnia br. w Sali Kominkowej przy ul. Witelona 25  odbyło się Spotkanie Opłatkowe JM  Rektora  z Seniorami naszej Uczelni zorganizowane wspólnie z Centrum Historii Uczelni.
    Licznie zebranych Gości, przybyło ok. 60 osób,  przywitał JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF we Wrocławiu. Pan Rektor przybył w towarzystwie Rektorów poprzednich kadencji: prof. Tadeusza Bobera, prof. Krzysztofa A. Sobiecha, prof. Tadeusza Koszczyca, prof. Juliusza Migasiewicza oraz swoich zastępców: prof. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  dra hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF Prorektora ds. Nauczania i dr Agnieszki Pisuli Prorektor ds. Studenckich i  Sportu Akademickiego oraz dziekanów trzech wydziałów: prof. dr hab. Teresy Sławińskiej-Ochli, prof. dr hab. Anny Skrzek oraz dra hab. Tadeusza Stefaniaka, prof. AWF. Obecni byli również: kanclerz Uczelni dr Zdzisław Paliga oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów AWF Władysław Kopyś.

• 1512Pracownicy naszej Uczelni po raz kolejny uzyskali finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

W dniu 28.11.2018 r. została zatwierdzona przez  NCBiR - Lista rankingowa wniosków ocenionych pozytywnie - w ramach konkursu „Trzecia Misja Uczelni”, do którego został zgłoszony przez pracowników Zakładu Biologii Człowieka i Zakładu Kinezyterapii Wydziału Fizjoterapii, pod kierownictwem prof. dr hab. Krzysztofa A. Sobiecha – projekt pt. „Kompetencje dzieci w zakresie stylu życia na 5”. Kwota dofinansowania wynosi 384 543,25 zł. Projekt będzie realizowany w wybranych szkołach podstawowych m. Wrocławia w latach 2019-2021.