Wszystkie aktualności

• 1805Zaproszenie na sympozjum

• 1805Przewietrz się na Olimpijskim

Zapraszamy również wszystkich kandydatów na studia
    w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
    na dzień otwarty.

• 1605Śniadanie z Rektorem i Pochód Juvenaliowy - fotorelacja

W piękny poniedziałkowy ranek, 14 maja, odbyło się już po raz kolejny "Śniadanie z Rektorem", które tradycyjnie poprzedza przemarsz Pochodu Juvenaliowego w naszym mieście. Tym razem bardzo licznie zebrani studenci i pracownicy naszej Akademii spotkali się w Restauracji Kardamon, gdzie Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw., w towarzystwie Prorektorów, dr hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. nadzw. oraz dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej, przekazywał wszystkim chętnym pyszne śniadania. Całe wydarzenie trwało ponad godzinę, a po nim pełni energii, fantazyjnie przebrani, nasi pomysłowi studenci udali się na Plas Wolności skąd wyruszył w tym roku pochód żaków. Bezpieczny i entuzjastyczny przemarsz, licznie zebranej grupy, zakończył się na ulicy Wittiga, przy akademikach Politechnika Wrocławskiej.

• 1405AWFalia - fotorelacja

• 1105EDUballe w USA

W dniach 22 - 29.04.2018r. pracownicy Katedry Zespołowych Gier Sportowych: dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, dr Sara Wawrzyniak i dr Ireneusz Cichy, przebywali w University of Wisconsin - River Falls w USA.
    Zespół Prof. Andrzeja Rokity prowadził wykłady oraz zajęcia praktyczne z wykorzystaniem piłek edukacyjnych EDUball dla studentów i nauczycieli Wydziału Health and Human Performance. W trakcie pobytu nasi nauczyciele obserwowali i prowadzili lekcje wychowania fizycznego w szkole podstawowej Greenwood Elementary School w River Falls. Zajęcia ruchowe prowadzono z wykorzystaniem piłek edukacyjnych EDUball dla dzieci klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej.
    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu w UWRF

• 0805Wizyta prof. Lyn Holley w ramach Visiting Professors

W dniach 13-19.05 gościć będzie we Wrocławiu prof. Lyn Holley z Katedry Gerontologii University of Nebraska at Omaha. Wizyta Pani Profesor odbędzie się  w ramach programu visiting professor, funduszu Scientiae Vratislaviae, finansowanego ze środków miasta Wrocławia. Szczegółowy plan wizyty wraz z tematami wykładów, warsztatów i seminarium podany jest w załączeniu na plakacie.
    Wszystkich zainteresowanych problematyką gerontologii serdecznie zapraszamy.

• 2504Dolnośląski Festiwal Rowerowy

W dniach 20-22 kwietnia br. odbył się w Hali Stulecia we Wrocławiu Dolnośląski Festiwal Rowerowy oraz Rowerowe Forum Metropolitalne. Po raz kolejny,  Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw., objął Festiwal Patronatem Honorowym. Druga edycja, wyjątkowej imprezy skierowanej przede wszystkim do pasjonatów dwóch rowerowych kół, była wielkim świętem wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wszyscy odwiedzający czuli się fantastycznie mogąc się edukować oraz poznawać różnorodność tej bardzo popularnej dyscypliny sportu, turystyki i rekreacji oraz coraz częściej wybieranego środka komunikacji.

• 2404Remont ronda przy wjeździe na Stadion Olimpijski

Informujemy, iż na czas remontu ronda Wrocławskich Olimpijczyków, od dnia 22 kwietnia 2018 r. będzie zamknięta brama wjazdowa od strony al. I. J. Paderewskiego 35. Przewidywany czas zakończenia remontu to 18.05.2018 r.. W tym terminie zostanie otwarta brama kortowa. Wjazd od ul. Mickiewicza będzie możliwy w godzinach 5:00 – 22:00, otwieranie szlabanu odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach (przy użyciu pilota lub aplikacji telefonicznej).

• 2004Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej

Zapraszamy do odbioru zaświadczeń zaliczenia części teoretycznej przeszkolenia wojskowego w ramach projektu pilotażowego „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej” – część teoretyczna oraz składania wniosków o powołanie na ćwiczenia wojskowe  w ramach tego projektu.
    Zaświadczenia oraz wnioski o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych należy odbierać w sekretariacie Centrum Doskonalenia Kadr Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (pok. 013 przy ul. Witelona 25, tel. 71-34-73-185).

• 2004Wyróżnienia dla pracowników naukowo-dydaktycznych

Podczas posiedzenia Senatu w dn. 19.04.2018 JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wraz z Dziekanami poszczególnych Wydziałów wręczył wyróżnienia dla pracowników naukowo-dydaktycznych, przyznane zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 11/2018 z dn. 23.01.2018 dotyczącym przyznawania jednorazowego dodatku specjalnego za efekty aktywności publikacyjnej.