Wszystkie aktualności

• 0610Zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom z roku akademickiego 2016/2017

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 13.10.2017 r. w Dziekanacie swojego Wydziału poprzez informację zgłoszoną do dziekanatu na adres email lub telefonicznie.

• 0510Podpisanie listu intencyjnego

W dniu 4 października 2017 JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. podpisał list intencyjny o współpracy z Połtawskim Narodowym Uniwersytetem Technicznym im. Jurija Kondratiuka. Obie uczelnie są zaangażowane w proces wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie sportu i są gotowe wspierać się we wspólnych przedsięwzięciach sportowo – rekreacyjnych oraz doświadczeniach dydaktyczno-naukowych.

• 0410Immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018

W dniu 4 października 2017 r. w Sali Kominkowej odbyła się uroczysta immatrykulacja doktorantów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018.

• 0310Początek roku akademickiego w AWF Wrocław w mediach

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach. JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. na okoliczność tego wydarzenia był również Gościem Redakcji "Słowa Sportowego" oraz Faktów TVP 3 Wrocław, gdzie rozmawiał o bieżącym funkcjonowaniu Akademii w zmieniającej się dla środowiska akademickiego sytuacji, oraz poinformował o dotychczasowych osiągnięciach naszej Uczelni i przedstawił plany na najbliższy rok akademicki.
    Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi.

• 0310Środowiskowa inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniu 2 października, podczas Inauguracji Środowiskowej, Uczelnie Wyższe Wrocławia i Opola wspólnie rozpoczęły w Oratorium Marianum rok akademicki 2017/2018. W uroczystości udział wziął Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przedstawiciele wszystkich Wyższych Uczelni Wrocławia, władz samorządowych oraz reprezentanci studentów.

• 0210Dolnośląski Festiwal Nauki - podsumowanie

W dniach 21-27 września br. odbył się XX Jubileuszowy Dolnośląski Festiwal Nauki, ale już 16-17 września mogliśmy wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Promenadzie Staromiejskiej i odwiedzić Park Wiedzy. Hasłem przewodnim XX Festiwalu Nauki była „Nauka bez granic”.
    Wśród licznych spotkań o charakterze naukowo-dydaktycznym w obrębie całego Wrocławia nasza Uczelnia również wykazała się ogromnym zaangażowaniem w promocję sportu, zdrowia i nauki. Wzięło w niej udział 65 naszych Pracowników z 13 Katedr (7 z Wydziału Wychowania Fizycznego, 5 z Wydziału Fizjoterapii i 1 z Wydziału Sportu).

• 0210Immatrykulacje

W dniach 28.09.-01.10.2017 na naszej Uczelni odbyły się uroczyste Immatrykulacje nowych Studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziałach Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii i Nauk o Sporcie z udziałem Władz Uczelni.

• 2909Posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Sporcie

28 września 2017 r. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie Rady Wydziału Nauk o Sporcie. Uroczyste spotkanie, w którym uczestniczył JM Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., w dużej mierze poświęcone było jubileuszowi 5-lecia Wydziału.

• 2809Procedura wdrażania Logo HR Excellence in Research

W dniu 15.09.2017r. nasza uczelnia przesłała do Komisji Europejskiej deklarację poparcia dla zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. W związku z tym Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu rozpoczęła procedurę wdrożenia na naszej Uczelni Logo HR Excellence in Research.
    Wdrożenie Strategii HR dla naukowców w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest jednym z priorytetowych działań w ramach dążenia do stworzenia przyjaznego środowiska pracy naukowej, podniesienia jakości tej pracy i prowadzonych w jej ramach badań, a także zagwarantowania transparentnych zasad rekrutacji pracowników naukowych.

• 2709Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

W dniu 26 września 2016 roku w Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było nadanie tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. hab. Wiesławowi Osińskiemu.