Wszystkie aktualności

• 1812Spotkanie Opłatkowe JM Rektora z Seniorami naszej Uczelni

18 grudnia br. w Sali Kominkowej przy ul. Witelona 25 odbyło się Spotkanie Opłatkowe JM Rektora z Seniorami naszej Uczelni zorganizowane wspólnie z Centrum Historii Uczelni. Licznie zebranych Gości przywitał JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF we Wrocławiu, który przybył w towarzystwie Rektorów poprzednich kadencji: prof. Tadeusza Bobera, prof. Krzysztofa A. Sobiecha, prof. Tadeusza Koszczyca, prof. Juliusza Migasiewicza oraz swoich zastępców: prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dra hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF Prorektora ds. Nauczania oraz dr Agnieszki Pisuli Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego.

• 1712Życzenia świąteczne i noworoczne

• 1512Wyjazdy pracowników AWF Wrocław w ramach programu Erasmus w roku 2017/18

Biuro Programu Erasmus ogłasza nabór na wyjazdy w ramach programu Erasmus w roku  2017/18. Oferta skierowana jest do:
    - nauczycieli akademickich na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych,
    - pracowników (pracowników nie będących nauczycielami akademickimi i nauczycieli akademickich) w celach szkoleniowych.

• 1112XXXVIII Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF w badmintonie

W dniach 3 i 10 grudnia 2017 r odbyły się XXXVIII Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF we Wrocławiu w badmintonie. Organizatorem zawodów byli: Katedra Dydaktyki Sportu AWF i Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego AWF we Wrocławiu dr Agnieszka Pisula-Lewandowska.
    W mistrzostwach łącznie z zawodami eliminacyjnymi wzięło udział ok. 200 studentów AWF, PWr, UWr, UP, UM i WSB. Najliczniej reprezentowane były Akademia Wychowania Fizycznego i Politechnika Wrocławska. Dzięki dużemu zaangażowaniu organizatorów – studentów specjalizacji instruktorskiej zawody miały sprawny przebieg, a uczestnictwo w nich naszych medalistów Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski zapewniło zmaganiom wysoki poziom sportowy. Funkcje sędziów głównych pełniły Jolanta i Beata Foltyn.

• 1112Odszedł doctor Honoris Causa naszej Akademii" Pan George Ernest Killian

Ze smutkiem przekazujemy informację, że w dniu 6 grudnia br. w Arizonie odszedł w wieku 93 lat Doktor Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego Profesor George Ernest Killian. Był absolwentem z roku 1949 licencjackich studiów pedagogicznych w Uniwersytecie Northern w Ada w stanie Ohio, oraz studiów magisterskich z pedagogiki w Uniwersytecie Buffalo w stanie Nowy Jork z roku 1954. W swej działalności trenerskiej związanych był głównie z koszykówką, ale poświęcenie dla sportu wykazał w licznych innych dyscyplinach jak lekkoatletyka, golf, baseball, biegi przełajowe, gimnastyka, zapasy. Przede wszystkim był zaangażowany w rozwój sportu akademickiego i olimpijskiego i w pomoc młodym ludziom w osiągnięciu sukcesów w sporcie, co udowadniał wieloletnią działalnością publiczną.

• 1012Granty

Miło nam poinformować, że dwaj pracownicy naszej Akademii uzyskali finansowanie swoich badań z NCN w ramach Konkursu Miniatura.

• 0812Otwieramy się na Wielką Erasmusową Przygodę

Tegoroczne mikołajki na słonecznej Akademii Wychowania Fizycznego, obfitowały w bogactwo prezentów. Dlaczego? Otóż drugie z kolei Drzwi Otwarte programu Erasmus+ właśnie 6 grudnia, o godzinie 10:00 w budynku P4, uchyliły drzwi do Wielkiej Erasmusowej Przygody, by o godzinie 13:00 z radością skonstatować, iż tak szerokiej perspektywie wymiany studenckiej jak tegorocznej, ciężko będzie sprostać… za rok!

• 0412Dofinansowanie projektu badawczego dla zespołu dr hab. Jarosława Marusiaka prof. nadzw.

Miło nam poinformować, że Pan dr hab. Jarosław Marusiak prof. nadzw. wraz z zespołem z Katedry Kinezjologii Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław, w konsorcjum z Filią AWF Warszawa w Białej Podlaskiej, otrzymał finansowanie projektu badawczego z Narodowego Centrum Nauki (NCN), w ramach konkursu OPUS 13. Celem grantu jest zbadanie wpływu intensywnego treningu interwałowego na cykloergometrze rowerowym na mechanizmy neuroplastyczności i zachowania psychomotoryczne u pacjentów z chorobą Parkinsona. Projekt, którym będzie kierował Pan dr hab. Jarosław Marusiak prof. nadzw. uzyskał bardzo wysokie finansowanie w kwocie 1 959 900 zł.

• 0412Nasza Akademia jedną z napopularniejszych Uczelni w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało dane dotyczące najpopularniejszych uczelni wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w tegorocznej rekrutacji na rok akademicki 2017/2018. Według tych danych nasza Uczelnia znajduje się na 8 miejscu pod względem popularności Uczelni w Polsce. Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa.

• 0412Studentka kierunku Fizjoterapia laureatką VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów

W dniu 25 listopada 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa, przy wsparciu organizacji Juvenis AWF oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Adaptowanej Aktywności Fizycznej. Olimpiada ma już swoją tradycję i z roku na rok staje się coraz większym i coraz bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem nie tylko w środowisku fizjoterapeutycznym.