Wszystkie aktualności

• 0606Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2016/2017

31 maja br. miało miejsce podsumowanie rywalizacji prowadzonej w ramach rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2016/2017. Studenci AWF we Wrocławiu zajęli II miejsce w klasyfikacji końcowej DLM. W rozgrywkach wzięły udział 22 uczelnie Wrocławia i Dolnego Śląska. W tym roku uwzględniono także medale zdobyte podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

• 0406Porozumienie z Polskim Związkiem Unihokeja podpisane

W ostatnich dniach Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF oraz Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki podpisali porozumienie o współpracy.
    Podpisane porozumienie zakłada realizację zajęć z unihokeja dla studentów AWF, w wymiarze 30 godzin, po których  uzyskają dyplom Asystenta Instruktora Unihokeja. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Katedry Gier Zespołowych.

• 0106XVIII regaty o Puchar Przechodni JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Regaty o Puchar Przechodni J.M. Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu to już wieloletnia tradycja. Od osiemnastu lat, co roku do Olejnicy zjeżdżają się miłośnicy białych żagli, rywalizując na jachtach klasy Zefir.

• 3005Zaproszenie na szkolenie

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej oraz Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza na nieodpłatne szkolenie/kursy z piłki ręcznej plażowej dla nauczycieli, trenerów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem oraz rozwijaniem tej dyscypliny w naszym kraju.
    Szkolenie jest bezpłatne – liczba miejsc ograniczona.

• 3005Posiedzenie Senatu

25 maja 2017 r odbyło się posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obrady poprzedziło wręczenie nagród laureatom Studenckiej Konferencji Naukowej, zrealizowanej pod hasłem „Wieczór Naukowca”. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy Uczelni, opiekunowie nagrodzonych osób.

• 3005Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję w dniu 6 czerwca 2017 roku (wtorek) o godzinie 13.30 w sali 2/4 budynek P-4 zebranie wyborcze Kolegium Elektorów Wydziału Wychowania Fizycznego w celu wyboru uzupełniającego Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego.
    Jednocześnie informuję, że od dnia 30.05.2017 można zgłaszać pisemnie kandydatury na stanowisko Dziekana do Komisji Wyborczej Wydziału Wychowania Fizycznego.

Wydziałowej Komisji Wyborczej
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

• 2905Uzupełniający terminarz czynności wyborczych Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

Uzupełniający terminarz czynności wyborczych Wydziału Wychowania Fizycznego Aakademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kadencję 2016-2020

• 2805X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

3 czerwca 2017 roku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego X-Jubileuszowe Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. Imprezę poprowadził Janusz Cedro.

Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście Macieja Janowskiego dzieci wciągnęły olimpijską flagę, a Mateusz Masternak wraz z młodą zawodniczką zapalili olimpijski znicz. Odbyło się także uroczyste ślubowanie.

• 2705XI Piknik Stowarzyszenia Absolwentów AWF„Pod kasztanami”

Stowarzyszenie Absolwentów AWF we Wrocławiu było organizatorem w dniu 26.05.2017 r. tradycyjnego plenerowego spotkania pn. „Piknik pod kasztanami”. Uroczystość odbyła się w miejscu szczególnie nam bliskim, w pobliżu najstarszych budynków dydaktycznych usytuowanych przy ul Witelona 25 gdzie przed laty odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Wydziału.

• 2605Dofinansowanie projektu badawczego dla zespołu prof. dr hab. Marka Woźniewskiego

Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski z Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław, wraz z zespołem z AWF i Politechniki Wrocławskiej, otrzymał finansowanie projektu badawczego z Narodowego Centrum Nauki (NCN), w ramach konkursu OPUS 12. Tematem grantu jest „Wykorzystanie mechatronicznych kijów Nordic Walking w modelowaniu i ocenie rehabilitacji wybranych grup chorych”. Projekt którym będzie kierował Pan Prof. dr hab. Marek Woźniewski uzyskał bardzo wysokie finansowanie, bo aż w kwocie 722 100 zł. Warto podkreślić, że w obecnej edycji grantów w programie OPUS 12 z NCN, spośród wszystkich projektów złożonych przez AWF’y w Polsce, jest to jedyny grant który otrzymał finansowanie.

Wielkie gratulacje dla kierownika grantu i całego zespołu, który będzie realizował to przedsięwzięcie naukowe !!!