Wszystkie aktualności

• 0712Konferencja "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata" 2018

Tradycyjnie już w Szklarskiej Porębie (29-30 listopada) odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęconą aktywności ruchowej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) podejmowanej na obszarach górskich Polski i świata. Jej organizatorami była Katedra Rekreacji AWF we Wrocławiu i Lokalna Organizacja Turystyczna ze Szklarskiej Poręby. Było to już czwarte spotkanie o tej tematyce. Gościł nas hotel Kryształ Conference&Spa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Paraolimpijski, Rektor AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF Wrocław oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

• 0412Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”

W piątek, 30. listopada odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Katedrę Pedagogiki Kultury Fizycznej naszej Akademii oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Patronatu honorowego Konferencji udzielili Magnificencje Rektorzy obu Uczelni Ksiądz Profesor Włodzimierz Wołyniec oraz Profesor Andrzej Rokita.

• 0412Dr Piotr Kunysz, odznaczony resortowym odznaczeniem "Za zasługi dla sportu"

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale pod przewodnictwem ministra Witolda Bańki odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Społecznej Rady Sportu. Oprócz członków Rady w spotkaniu wzięli udział: Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera, Dyrektor Generalny MSiT Dariusz Rogowski, dyrektorzy departamentów MSiT oraz dyrektor Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego dr Urszula Włodarczyk, dr Piotr Żmijewski (IS-PIB), Radosław Sarnecki (IS-PIB), Grzegorz Botwina (IS-PIB), Tomasz Zahorski (Legia Warszawa S.A.), prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz, prezes PGE Narodowego Alicja Omięcka, prof. Rajmund Tomik (AWF Katowice), dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

• 0412Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję zebranie wyborcze w dniu 11 grudnia 2018 roku o godzinie 9.00 w 2/4 w budynku P-4 wszystkich studentów Wydziału Wychowania Fizycznego  studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w celu uzupełniającego wyboru dwóch przedstawicieli do Senatu.

Przewodniczący Komisji Wyborczej
    Wydziału Wychowania Fizycznego
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF Wrocław

• 0312XIV Forum Integracyjne

Niepełnosprawność powoduje różnego rodzaju ograniczenia: w poruszaniu się, słyszeniu, widzeniu, rozpoznawaniu i rozumieniu. Od dawien dawna – jak o tym mówił na Forum prof. Marek Woźniewski – wytwarzane są różnego rodzaju narzędzia i urządzenia, które pomagają pokonywać te ograniczenia.
    Wiele z takich użytecznych, obecnie wytwarzanych urządzeń jest dosłownie „w zasięgu ręki". Często jednak podstawowym ograniczeniem jest nasza niewiedza: jakiego potrzebujemy wózka – ręcznego czy z napędem elektrycznym, z jakim oparciem i jakim siedziskiem, z jakimi hamulcami, z jakimi podnóżkami, jakimi i jak wyregulowanymi kołami?;

• 0312Unikatowe badania naukowe piłkarzy nożnych dotyczące Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku

Mamy przyjemność poinformować ze w listopadzie zakończono realizację dwóch grantów finansowanych z Narodowego Centrum Nauki i kierowanych przez pracowników naszej Uczelni - dr Marka Konefała i dr Pawła Chmurę. Granty były realizowane przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie filia w Białej Podlaskiej.

• 2611Spotkanie z trenerami

W dn. 21.11.2018 r odbyło się spotkanie prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego AWF we Wrocławiu dr. Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej z trenerami i opiekunami działającymi w ramach sportu powszechnego. W zebraniu wziął udział także prodziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, prezes KS AZS AWF dr hab. Jacek Stodółka. Celem rozmów było podsumowanie ubiegłorocznej działalności i omówienie planów działania w bieżącym roku akademickim (realizacja treningów, organizacja zawodów i imprez sportowych, uczestnictwo w Akademickich Mistrzostwach Polski, Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej itp.).

• 2611Zaproszenie na wykład

Studenckie Towarzystwo Naukowe AWF we Wrocławiu serdecznie zaprasza na wykład oraz część praktyczną pt.: Ból głowy w praktyce fizjoterapeuty, które odbędą się 3 grudnia (poniedziałek) w godzinach 10.15-13.00 w Budynku P5 (Pola Marsowe) w sali 2/2 oraz 2/5.
    Spotkanie poprowadzi p. Mateusz Kobylarz - absolwent fizjoterapii (PT) na Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej na URJC pod okiem dra Fernandez de las Peñas.

• 2611Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na IV Międzynarodową Konferencję Naukową „Aktywność ruchowa na obszarach Polski i świata: organizowaną przez Katedrę Rekreacji i Lokalną Organizację Turystyczną w Szklarskiej Porębie. Konferencje odbędzie się od 29 do 30 listopada w Szklarskiej Porębie (hotel Kryształ) i jest poświęcona aktywności ruchowej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) podejmowanej na obszarach górskich Polski i świata.

• 2311Zaproszenie