Wszystkie aktualności

• 0212III Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata"

Katedra Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i KS AZS AWF Wocław byli organizatorami Konferencji Naukowej "Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata" (24-25.11.2016r., Szklarska Poręba). Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy jak i poglądów prezentowanych nie tylko przez przedstawicieli nauki ale i praktyki (stowarzyszenia, kluby, firmy) w zakresie podejmowania szeroko rozumianej aktywności górskiej. Gośćmi Konferencji byli m.in. prof. dr hab. Andrzej Pawłucki, prof. dr hab. Andrzej Klimek, prof. dr hab. Jacek Gracz, prof. Frantisek Langer, prof. Sonia Jandova, dr Kristinne Klemm. Świat górski w wymiarze praktycznym zaprezentowali m.in. Piotr Pustelnik - zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Bogusław Ogrodnik – podróżnik, himalaista, pływak ekstremalny, Tomasz Czaplicki - zdobywca Pucharu Świata, medalista mistrzostw świata i Polski we freestyle kajakowym.

• 0112Prof. Andrzej Rokita członkiem Komitetu Honorowego The World Games 2017

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaprosił JM Rektora, Prof. Andrzeja Rokitę  do grona członków Komitetu Honorowego 10. Światowych Igrzysk Sportowych „The World Games 2017”.

Patronat Honorowy Igrzysk objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Wśród członków Komitetu znajdują się m.in. Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

• 2911Dni Otwarte Erasmus+

W miniony czwartek, 8 grudnia od godziny 10:00 do 13:00, w budynku P4 wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego było tłoczno, gwarno i bardzo międzynarodowo. Organizatorzy są pewni - Drzwi Otwarte Programu Erasmus+, zainicjują przygodę niejednego studenta. Uczelnie Partnerskie, Kraje Docelowe, Erasmusi Weterani, Partnerzy Wydarzenia, wszyscy dosłownie „wychodzili ze skóry”, aby potrzebną dawką informacji zaspokoić rosnący z każdą godziną tłum studentów, przybywających na wydarzenie.

• 2811Nagroda sportowa województwa dolnośląskiego

Podczas Konferencji „Nowe programy sportu powszechnego – rola samorządów lokalnych i stowarzyszeń sportowych w ich wdrażaniu” organizowanej przez Dolnośląską Federację Sportu w dniach 24-25.11.2016 r. w Wałbrzychu, zostały wręczone nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów z Dolnego Śląska. Wśród obecnych gości byli między innymi: srebrny medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie – Rafał Omelko, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w Portland – Ewelina Ptak, nagrodzeni za całokształt pracy trenerskiej: Bogumił Mańka (KS AZS AWF Wrocław) i Tomasz Tłustochowski (KS AZS AWF Wrocław) oraz trenerzy uczestników Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
    Nagrodę Sportową Województwa Dolnośląskiego dla Akademii Wychowania Fizycznego odebrał JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego, dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF.

• 2511Spotkanie z przedstawicielami PZPS

W ubiegłym tygodniu JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS reprezentowali Pan Stanisław Majkowski – wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia, Kierownik Wyszkolenia oraz Pan Alojzy Świderek przedstawiciel Akademii Polskiej Siatkówki. Naszą Uczelnię obok Rektora reprezentował Pan dr Edward Superlak, pracownik Zakładu Motoryczności Sportowca na Wydziale Nauk o Sporcie.

• 2511Posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniu 24 listopada odbyło się posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na którym podsumowano obchody 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF wręczył wyróżnienia, medale 70-lecia oraz nagrody Rektora pracownikom zaangażowanym organizację jubileuszu.
    Odsłonięto również portret prof. Juliusza Migasiewicza – Rektora kadencji 2008-2012 i 2012-2016.

• 2411Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w czołówce uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uplasowała się w czołówce najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelni na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.

• 2411Otwarcie Centrum Kultury Akademickiej

W dniu 23 listopada o godzinie 18.30 odbyło się niezwykłe spotkanie podczas którego JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF wraz z Przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Panem Mariuszem Tomczakiem w asyście Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewndowskiej dokonali symbolicznego otwarcia Centrum Kultury Akademickiej po długo oczekiwanym II etapie remontu.

• 2211Mistrzostwa AWF w badmintonie

mistrzostwa_awf_w_badmintonie_2016a.jpg