Wszystkie aktualności

• 0801Nabór na studia Erasmus+ 2019/20

• 2212Spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i władzami Uczelni

W dniu 20 grudnia 201 roku, tym razem w stołówce studenckiej „Kardamon”,  odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i Władzami Uczelni.
    Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF Wrocław podziękował Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za przygotowanie spotkania oraz  wszystkim przybyłym za współpracę, a także życzył pełnych ciepła, spokoju, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów  2019 roku.

• 2212Spotkanie wigilijne pracowników Uczelni

21 grudnia 2018 roku, odbyło się spotkanie wigilijne w holu budynku P-4, podczas którego JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF życzył pracownikom i studentom naszej Uczelni radosnych, przepełnionych spokojem, miłością oaz rodzinnym ciepłem świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2019 roku dużo zdrowia, radości, miłości, szczęścia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

• 2112Prof. dr hab. Krzysztof A. Sobiech odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 17 grudnia 2018 roku w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w zastępstwie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego – Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości - grupie kombatantów, naukowców, działaczy społecznych i związkowych oraz duchownych, wśród której został odznaczony prof. dr hab. Krzysztof A. Sobiech.

• 1912Spotkanie Opłatkowe JM Rektora z Seniorami naszej Uczelni

18 grudnia br. w Sali Kominkowej przy ul. Witelona 25  odbyło się Spotkanie Opłatkowe JM  Rektora  z Seniorami naszej Uczelni zorganizowane wspólnie z Centrum Historii Uczelni.
    Licznie zebranych Gości, przybyło ok. 60 osób,  przywitał JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF we Wrocławiu. Pan Rektor przybył w towarzystwie Rektorów poprzednich kadencji: prof. Tadeusza Bobera, prof. Krzysztofa A. Sobiecha, prof. Tadeusza Koszczyca, prof. Juliusza Migasiewicza oraz swoich zastępców: prof. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  dra hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF Prorektora ds. Nauczania i dr Agnieszki Pisuli Prorektor ds. Studenckich i  Sportu Akademickiego oraz dziekanów trzech wydziałów: prof. dr hab. Teresy Sławińskiej-Ochli, prof. dr hab. Anny Skrzek oraz dra hab. Tadeusza Stefaniaka, prof. AWF. Obecni byli również: kanclerz Uczelni dr Zdzisław Paliga oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów AWF Władysław Kopyś.

• 1512Pracownicy naszej Uczelni po raz kolejny uzyskali finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

W dniu 28.11.2018 r. została zatwierdzona przez  NCBiR - Lista rankingowa wniosków ocenionych pozytywnie - w ramach konkursu „Trzecia Misja Uczelni”, do którego został zgłoszony przez pracowników Zakładu Biologii Człowieka i Zakładu Kinezyterapii Wydziału Fizjoterapii, pod kierownictwem prof. dr hab. Krzysztofa A. Sobiecha – projekt pt. „Kompetencje dzieci w zakresie stylu życia na 5”. Kwota dofinansowania wynosi 384 543,25 zł. Projekt będzie realizowany w wybranych szkołach podstawowych m. Wrocławia w latach 2019-2021.

• 1212Udział pracowników Naszej Uczelni w sympozjum naukowym w Berlinie

W dniu 7.12.2018 na zaproszenie Technische Universität Berlin, Institut für Geschichte der Medizin und Ethik in der Medizin Charite Centrum für Human und Gesundheitswissen­schaften i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej trzej przedstawiciele  Katedry Rekreacji AWF Wrocław wzięli udział w sympozjum “Berlin – Riesengebirge. Geschichte einer Raumpartnerschaft”  (Berlin – Karkonosze. Historia partnerstwa przestrzennego).

• 1212Open Day programu Erasmus

Już po raz trzeci organizatorzy Drzwi Otwartych programu Erasmus + zapraszali studentów Akademii Wychowania Fizycznego do wzięcia udziału w Erasmusowej przygodzie. 5 grudnia Erasmusowy Spot był miejscem wypełnionym kolorowymi balonami, stoiskami promującymi kraj docelowy wymiany i dobrą energią organizatorów, które w komplecie miały za zadanie zachęcić kolejnych studentów do Programu Erasmus.

• 1012IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych"

W dniu 07.12.2018 odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych” pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF. Wśród prelegentów gościliśmy osoby reprezentujące ośrodki zajmujące się tą tematyką, między innym AWF Warszawa, AWF Poznań, AWF Katowice oraz przedstawicieli z Czech, Słowacji Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

• 1012XXXIX Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF w badmintonie

W dniach 01 i 09 grudnia 2018 r w hali sportowej AWF ul. Witelona 25a odbyły się XXXIX Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF we Wrocławiu w badmintonie. Organizatorem zawodów byli: Katedra Dydaktyki Sportu AWF i Organizacja Środowiskowa AZS Wrocław.
    W mistrzostwach wzięło udział 195 studentów reprezentujących największe uczelnie wrocławskie m.in.: PWr, UP, UWr. Najliczniej reprezentowana była Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
    Podczas turnieju studenci zbierali upominki mikołajkowe dla dzieci.