Wszystkie aktualności

• 2305Cel – korona największych maratonów świata

Kolejne trudne zadanie postawił przed sobą profesor Jan Chmura. Tym razem ten najdzielniejszy maratończyk w 70 letnich dziejach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu postanowił zdobyć Koronę Największych Maratonów Świata. Warto przypomnieć, że profesor Jan Chmura z powodzeniem zakończył w ubiegłym roku duży projekt badawczy pn. Korona Maratonów Ziemi. Odwaga i determinacja w stawianiu przed sobą i realizowaniu coraz trudniejszych celów muszą budzić nasze najwyższe uznanie, podziw i szacunek.

• 2205Nagrody dla pracowników Wydziału Wychowania Fizycznego

W dniu 18 maja 2017 r. podczas posiedzenia Rady Wydziału Wychowania Fizycznego Pani Prodziekan ds. Nauki prof. dr hab. Teresa Sławińska-Ochla wręczyła dyplomy pracownikom akademickim, którzy otrzymali oceny wyróżniające za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne za lata 2015-2016.

• 1705Obwieszczenie wyborcze

Zwołuję w dniu 22 maja 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 9.00 w sali 2/5 budynek P-4 zebranie wyborcze pracowników niebędących nauczycielami akademickimi zatrudnionych na Wydziale Wychowania Fizycznego jako w podstawowym miejscu pracy w celu wyboru elektora do Kolegium Elektorów Wydziału Wychowania Fizycznego – w związku z wygaśnięciem mandatu Krystyny Nowińskiej.

Wydziałowej Komisji Wyborczej
    Dr hab. Lesław Kulmatycki, prof. AWF

• 1205Podsumowanie konferencji

17 maja odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „OUTDOOR – FITNESS – WELLNESS” USŁUGI REKREACYJNE – IDENTYFIKOWANIE I KREOWANIE organizowana przez Katedrę Rekreacji i Zakład Zarządzania w Socjomotoryce. Celem konferencji jest kontynuacja wymiany poglądów, wyników badań i doświadczeń praktycznych na temat identyfikowania i kreowania usług rekreacyjnych oferowanych na polskim rynku, w szczególności usług outdoor, fitness i relaksacyjnych.

• 1205Konferencja Edukacyjna - Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym

W dniu 16 maja 2017 roku w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się Konferencja Edukacyjna „Koszykówka w szkolnym wychowaniu fizycznym”. Organizatorami tego wydarzenia była Katedra Zespołowych Gier Sportowych i Zakład Motoryczności Sportowca oraz Dolnośląski Związek Koszykówki we Wrocławiu Celem jej było wymiana poglądów i doświadczeń między pracownikami Naszej uczelni, nauczycielami wychowania fizycznego, trenerami, instruktorami, animatorami sportu. W konferencji uczestniczyło ponad 120 osób.

• 1105VII Turniej Tenisa o Puchar Dziekana Fizjoterapii

W środę 10 maja 2017 roku odbyła się VIII edycja „Turnieju Tenisa o Puchar Dziekana Wydziału Fizjoterapii”. Turniej przeprowadzono w ramach AWFalii na kortach AWF Wrocław.

• 0805Wieczór Naukowca 2017

W dniach 10-11.05.2017 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2017: wokół człowieka”. Święto studenckiej nauki połączone z radosnymi AWFaliami. Oto relacja i lista nagrodzonych wystąpień.

• 2804Otwarcie nowych sal dydaktycznych

W dniu 27 kwietnia br. miało miejsce zebranie pracowników Katedry Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, połączone z uroczystym otwarciem zmodernizowanych i unowocześnionych sal do zajęć praktycznych mieszczących się w budynku dydaktycznym przy ul. Witelona 25a. Otwarcia dokonał JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita w asyście: Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr. Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej, Dziekana Wydziału Fizjoterapii prof. Anny Skrzek, Kierownika Katedry dr. hab. Waldemara Andrzejewskiego oraz licznie uczestniczących w wydarzeniu pracowników i studentów. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele firm, które objęły patronatem sale kosmetologii: Clarena i Este Group.

• 2804Kurs wychowawcy kolonijnego

start.jpgWszystkich studentów chcących uzyskać uprawnienia do pracy na koloniach i obozach w charakterze wychowawcy zapraszam na spotkanie organizacyjne( i I zajęcia), które odbędzie się w dniu 15.05.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 18.30 sala 111 ul. Witelona 25.

• 2304AWF oddaje krew