Wszystkie aktualności

• 0106Zaproszenie na wykład

• 3105Zaproszenie na Akademicki Tygiel Artystyczny

• 2805AWF Wrocław jedną z najpopularniejszych Uczelni w Polsce - wywiad dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF

• 2805IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”

W dniach 24-25 maja 2018r. w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”, zorganizowane przez Katedrę Pływania. Szefem komitetu organizacyjnego był dr hab. Marek Rejman, natomiast Komitetowi Naukowemu przewodniczyła prof. dr hab. Krystyna Zatoń.
    Sympozjum zgromadziło wielu przedstawicieli nauki. Wykłady na zaproszenie organizatorów wygłosili: Prof. Raúl Arellano Colomina, reprezentujący Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytetu w Granadzie, w Hiszpanii, Prof. Ludovic Seifert, z Wydziału Nauk o Sporcie, Uniwersytetu w Rouen, we Francji, oraz Robert Keig Stallman, Profesor Norweskiego Uniwersytetu Nauk o Sporcie w Oslo, w Norwegii.

• 2805Życzenia Urodzinowe i Imieninowe dla Pani doc. dr Zofii Dowgird

Z okazji Imienin i Urodzin doc. dr Zofii Dowgird, obchodzonych w maju,  przedstawiciele Centrum Historii Uczelni złożyli na ręce Pani Zofii serdeczne życzenia, dołączając również powinszowania i pozdrowienia  od JM Rektora oraz pamiętających pracowników Uczelni.
    Spotkanie upłynęło, jak zwykle na wspomnieniach pionierskich czasów naszej Szkoły oraz ciekawostkach i anegdotach, które odkrywa przed nami pani Zofia. Pani Docent nadal cieszy się świetną formą fizyczną i intelektualną. My ze swej strony  przekazaliśmy bieżące wiadomości z życia Uczelni, która nadal jest bardzo bliska  Pani Docent.

• 2805XII Piknik Stowarzyszenia Absolwentów AWF

Stowarzyszenie Absolwentów AWF we Wrocławiu zrealizowało w dn. 25.05.2018 r. spotkanie plenerowe pn. „XIII Piknik pod kasztanami” . Wydarzenie odbyło w miejscu szczególnie nam bliskim, w pobliżu budynków dydaktycznych usytuowanych przy ul Witelona 25. Prezes Stowarzyszenia Władysław Kopyś, po przywitaniu obecnych osób oddał głos JM Rektorowi AWF we Wrocławiu prof. Andrzejowi Rokicie, który w serdecznych słowach zapewnił wszystkich o szczególnych więzach integrujących całą społeczność naszej Uczelni. W uroczystości uczestniczyli także rektorzy poprzednich kadencji: prof. Tadeusz Bober, prof. Tadeusz Koszczyc, a także kanclerz dr Zdzisław Paliga. Miłym i barwnym akcentem pierwszej części spotkania był występ zespołu tańca flamenco.

• 2205"Wspólna Inicjatywa Architektoniczna" - zaproszenie na podsumowanie VIII edycji

• 2205Kurs wychowawcy kolonijnego

start.jpgWszystkich studentów chcących uzyskać uprawnienia do pracy na koloniach i obozach w charakterze  Wychowawcy Wypoczynku zapraszam na spotkanie organizacyjne (i I zajęcia), które odbędzie się w dniu 04.06.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 sala 111 ul. Witelona 25.

• 2105Relacja i fotoreportaż z wizyty prof. Lyn Holley z University of Nebraska at Omaha

W dniach 13-18.05.2018 z inicjatywy kierownika Zakładu Neurokognitywistyki - dr hab. Grzegorza Żurka, prof. AWF przebywała we Wrocławiu prof. Lyn Holley z Katedry Gerontologii, z University of Nebraska at Omaha. Wizyta realizowana była w ramach programu visiting professor Wrocławskiego Centrum Akademickiego i obejmowała wygłoszenie serii wykładów dla pracowników i studentów Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Medycznego.

• 1805'Wieczór Naukowca" - podsumowanie konferencji

W dniach 10-11 maja 2018r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa dla Młodych Naukowców „Wieczór Naukowca 2018 – Wokół człowieka” jako kontynuacja ośmioletniej tradycji spotkań wokół nauki w ramach święta studentów - AWFaliów.
    Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał JM Rektor naszej uczelni dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF, który życzył młodym naukowcom otwartych umysłów na ciągłe poszukiwania oraz zachęcał do ponawiania prób w sytuacji badawczego fiaska. Wszak każda pomyłka przybliża do prawdy.