Wszystkie aktualności

• 0606Zakończenie roku akademickiego - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 5 czerwca 2018 roku odbyło się zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w naszej Uczelni.Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Uczelni w osobie prorektora ds Nauczania dr hab. Ryszarda Bartoszewicza, prof. AWF, przedstawiciele Rady Programowo-Naukowej UTW AWF we Wrocławiu i środowiska wrocławskich seniorów - dr Walentyna Wnuk oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej.

• 0606Gala Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej

W ostatni piątek maja br; odbyła się uroczysta Gala Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej (WIA) - projektu wieńczącego kilkumiesięczną wspólną pracę takich wrocławskich uczelni jak: AWF (Kierunek Terapia Zajęciowa i Fizjoterapia); Politechnika Wrocławska (Wydział Architektury) oraz ASP (Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa). W tegorocznej 8 już edycji WIA studenci wraz z nauczycielami ze  wszystkich uczelni pracowali nad zlikwidowaniem barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych.

• 0506Legia Akademicka

W dniu 5 czerwca 2018 r. Specjalista Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień, mjr Jacek BARAN wraz z pracownikami WSzW we Wrocławiu, wręczali karty powołania na ćwiczenia wojskowe studentom biorącym udział w programie pilotażowym Legia Akademicka, realizowanym w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W trakcie spotkania obecny był Prorektor ds Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz, prof. AWF, który wyraził zadowolenie z realizacji programu pilotażowego Legii Akademickiej w Akademii Wychowania Fizycznego.

• 0106Zaproszenie na wykład

• 3105Zaproszenie na Akademicki Tygiel Artystyczny

• 2805AWF Wrocław jedną z najpopularniejszych Uczelni w Polsce - wywiad dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF

• 2805IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”

W dniach 24-25 maja 2018r. w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”, zorganizowane przez Katedrę Pływania. Szefem komitetu organizacyjnego był dr hab. Marek Rejman, natomiast Komitetowi Naukowemu przewodniczyła prof. dr hab. Krystyna Zatoń.
    Sympozjum zgromadziło wielu przedstawicieli nauki. Wykłady na zaproszenie organizatorów wygłosili: Prof. Raúl Arellano Colomina, reprezentujący Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytetu w Granadzie, w Hiszpanii, Prof. Ludovic Seifert, z Wydziału Nauk o Sporcie, Uniwersytetu w Rouen, we Francji, oraz Robert Keig Stallman, Profesor Norweskiego Uniwersytetu Nauk o Sporcie w Oslo, w Norwegii.

• 2805Życzenia Urodzinowe i Imieninowe dla Pani doc. dr Zofii Dowgird

Z okazji Imienin i Urodzin doc. dr Zofii Dowgird, obchodzonych w maju,  przedstawiciele Centrum Historii Uczelni złożyli na ręce Pani Zofii serdeczne życzenia, dołączając również powinszowania i pozdrowienia  od JM Rektora oraz pamiętających pracowników Uczelni.
    Spotkanie upłynęło, jak zwykle na wspomnieniach pionierskich czasów naszej Szkoły oraz ciekawostkach i anegdotach, które odkrywa przed nami pani Zofia. Pani Docent nadal cieszy się świetną formą fizyczną i intelektualną. My ze swej strony  przekazaliśmy bieżące wiadomości z życia Uczelni, która nadal jest bardzo bliska  Pani Docent.

• 2805Przewietrz się na Olimpijskim - fotorelacje

W sobotę, 26 maja 2018 roku, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Klub Sportowy AZS - AWF Wrocław zorganizowali Festyn Sportowo-Rekreacyjny "Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław". Wydarzenie odbyło się na Polach Marsowych w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Uroczystego otwarcia dokonali JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., Zbigniew Korzeniowski Doradca Prezydenta Wrocławia ds. Sportu i Jerzy Michalak Przedstawiciel Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz dr hab. Jacek Stodółka Prezes Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław. Grono zaproszonych gości zaszczycili przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, sportowcy (Olimpijczycy i absolwenci AWF Wrocław), a także wieloletni i nowi przyjaciele naszej Uczelni.

• 2805XII Piknik Stowarzyszenia Absolwentów AWF

Stowarzyszenie Absolwentów AWF we Wrocławiu zrealizowało w dn. 25.05.2018 r. spotkanie plenerowe pn. „XIII Piknik pod kasztanami” . Wydarzenie odbyło w miejscu szczególnie nam bliskim, w pobliżu budynków dydaktycznych usytuowanych przy ul Witelona 25. Prezes Stowarzyszenia Władysław Kopyś, po przywitaniu obecnych osób oddał głos JM Rektorowi AWF we Wrocławiu prof. Andrzejowi Rokicie, który w serdecznych słowach zapewnił wszystkich o szczególnych więzach integrujących całą społeczność naszej Uczelni. W uroczystości uczestniczyli także rektorzy poprzednich kadencji: prof. Tadeusz Bober, prof. Tadeusz Koszczyc, a także kanclerz dr Zdzisław Paliga. Miłym i barwnym akcentem pierwszej części spotkania był występ zespołu tańca flamenco.