Wszystkie aktualności

• 1401Ruszyła rekrutacja do programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds

• 1201Dawaj susa na Erasmusa

Nabór na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus w roku 2018/19 został otwarty. Ostateczny termin składania kompletu dokumentów: 28.02.2018, Biuro Programu Erasmus, Rektorat, pokój nr 2/1

• 1201Spotkanie z trenerami

Z inicjatywy Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego AWF we Wrocławiu dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej odbyło się w ostatnim czasie zebranie trenerów i opiekunów działających w ramach tzw. sportu powszechnego. W spotkaniu wziął udział także Prodziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, Prezes KS AZS AWF dr hab. Jacek Stodółka. Celem spotkania było podsumowanie ubiegłorocznej działalności, rozwiązanie bieżących problemów, a także omówienie planów działania w najbliższej przyszłości (realizacji zajęć treningowych, organizacji zawodów, imprez sportowych, uczestnictwa w Akademickich Mistrzostwach Polski itp.).

• 1001Spotkanie noworoczne studentów UTW z władzami Uczelni

Tegoroczne spotkanie rozpoczęto od złożenia życzeń na rozpoczynający się kolejny rok. Życzenia złożyli: Prorektor ds. Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz, przedstawicielka Rady Programowo-Naukowej dr Walentyna Wnuk (doradca Prezydenta Miasta Wrocławia ds. Seniorów), Kierownik UTW AWF we Wrocławiu  dr Regina Kumala oraz Przewodnicząca Samorządu Studentów UTW AWF we Wrocławiu  Lucyna Kowalewska.

• 0701Michał Kuczyński profesorem nauk o kulturze fizycznej

W dniu 7 grudnia 2017 roku odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie uroczystość wręczenia aktów nadania tytułu profesora. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akt nominacji profesora nauk o kulturze fizycznej  prof. dr hab. inż. Michałowi Kuczyńskiemu, pracownikowi Katedry Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu, Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wśród 43 nominowanych znalazło się siedmiu pracowników naukowych wrocławskich uczelni.​

• 2212Spotkanie wigiline pracowników Uczelni

W dniu 22 grudnia 2017 roku, w budynku P-4 (sala 2/8), odbyło się spotkanie JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr. hab. Andrzeja Rokity, prof. nadzw. z pracownikami. Podczas spotkania Rektora przedstawił informacje dotyczące funkcjonowania Akademii w 2017 roku.
    Dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. podziękował także szesnastu pracownikom odchodzącym na emeryturę i kończącym pracę w naszej Uczelni.
    Następnie odbyło się spotkanie wigilijne w holu budynku P-4, podczas którego JM Rektor dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF życzył pracownikom i studentom naszej Uczelni radosnych, przepełnionych spokojem, miłością i rodzinnym ciepłem świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2018 roku dużo zdrowia, radości, miłości, szczęścia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

• 2112Spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i władzami Uczelni

W dniu 21 grudnia 2016 roku, w Sali Purpurowej budynku P-3,  odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z Senatem i Władzami Uczelni.
    Podczas spotkania Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. podziękował Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za wspaniale przygotowane spotkanie oraz wszystkim przybyłym za współpracę. Ponadto życzył, wszystkim zgromadzonym radosnych Świąt Bożego Narodzenia,  pomyślności, szczęścia, wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celów oraz pomyślności i sukcesów  2018 roku.

• 2112IV Forum Turystyki Europejskiej

W dniach 6-8 grudnia 2017 roku we Wrocławiu i w Polanicy-Zdroju odbyła się cykliczna konferencja naukowa poświęcona szeroko określonej problematyce turystyki. Wpisuje się ona w cykl najważniejszych imprez naukowych z zakresu turystyki, organizowanych corocznie przez kluczowe polskie ośrodki akademickie – uniwersytety i akademie wychowania fizycznego. Tradycyjna nazwa konferencji organizowanej przez wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego brzmi: Forum Turystyki Europejskiej - PRZYSZŁOŚĆ W TURYSTYCE – TURYSTYKA W PRZYSZŁOŚCI, a temat jej tegorocznej edycji to „Orientacje współczesnej turystyki: człowiek, środowisko, biznes, innowacje”.

• 2012Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia 6 studentom naszej Uczelni

Na rok akademicki 2017/2018 rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1861 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1275 wniosków studentów i 586 wniosków doktorantów.
    Miło nam zakomunikować, że wśród stypendystów jest sześciu studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

• 1812Nagrody JM Rektora

Podczas posiedzeń Rad Wydziałów w dniach 7.12.2017 (Rada Wydziału Fizjoterapii) i 14.12.2017 (Rada Wydziału Wychowania Fizycznego i Rada Wydziału Nauk o Sporcie), JM Rektor, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. wręczył nagrody wyróżniającym się Pracownikom naszej Uczelni. Nagrody I i II stopnia wręczone zostały podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego, Święta Uczelni oraz listopadowego posiedzenia Senatu.