Wszystkie aktualności

• 2806Złote tenisistki stołowe

Nasze studentki, Paulina Nowacka (1 rok WF II stopnia) i Sandra Wabik (2 rok TiR I stopnia) zdobyły złoty medal w grze podwójnej w Akademickich Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w dniach 19-25.06.2017 roku w Ołomuńcu. Paulina Nowacka zdobyła też medal brązowy w grze pojedynczej. A nasza drużyna w składzie Sandra Wabik, Paulina Nowacka i Katarzyna Osińska (3 rok Sport I stopnia) zajęły 7 miejsce w rywalizacji drużynowej.

• 2606Noc Świętojańska z Kaliną

Co roku w okresie Nocy Świętojańskiej Zespół Pieśni i Tańca AWF “Kalina” bierze udział w licznych imprezach, prezentując program “wiankowy” pokazujący ludowe tradycje i obrzędy, piosenki i tańce związane z tym świętem.

• 2106Zaproszenie na wykład

• 2006Zaproszenie na spotkanie

• 1906Obsługa fizjoterapeutyczna AWF Wrocław na „5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton”

W sobotę 17 czerwca 2017 roku studenci AWF Wrocław wraz z pracownikami Zespołu Odnowy Biologicznej zabezpieczali z zakresu masażu 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - największą nocną imprezę biegową w Polsce, którą ukończyło blisko 10 tysięcy biegaczy.

• 1206Dzień Rektorski dla dzieci we Wrocławiu

Zgodnie z czteroletnią tradycją  Uniwersytetu Dzieci, 20 maja bieżącego roku, we Wrocławiu odbył się Dzień Rektorski - wydarzenie specjalne, podczas którego dzieci odwiedziły gabinety Rektorów.
    Tego dnia również w naszej, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dzieci spotkały się z JM Rektorem dr hab. Andrzejem Rokitą prof. AWF. Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senatu, dzieci rozmawiały z Rektorem o wielu sprawach dotyczących funkcjonowania Uczelni

• 1206AWF Wrocław najlepszą sportową Uczelną w rankingu Perspektyw

Po raz kolejny Akademia Wychowania Fizycznego święci triumfy w Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw 2017. Tegoroczne osiągnięcia to:

- 1 miejsce w rankingu Akademii Wychowania Fizycznego,
    - 1 miejsce w rankingu kierunków studiów - Wychowania Fizycznego,
    - 1 miejsce w rankingu kierunków studiów - Turystyka i Rekreacja

Ten wynik to wielkie święto dla naszej Uczelni, które zawdzięczamy całej społeczności akademickiej.

• 1206Zakończenie roku akademckiego Uniwersytetu Trzecieg Wieku

W dniu 9 czerwca 2017 roku odbyło się zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Naszej Akademii. Uroczystość poprowadziła dr Regina Kumala Kierownik UTW AWF we Wrocławiu. Swoją obecnością spotkanie uświetnił Prorektor ds Nauczania dr hab. Ryszard Bartoszewicz oraz członkowie Rady Programowo-Naukowej w osobach: dr hab. Małgorzata Mraz, dr hab. Jarosław Domaradzki, doc. dr Grażyna Dąbrowska oraz dr Małgorzata Krzak. Gościem specjalnym uroczystości był Chór APASJONATA UTW Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który w końcowej części spotkania wystąpił z pięknym mini koncertem.

• 1206Spotkanie Rektora z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

W maju bieżącego roku, w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym w Olejnicy, doszło do spotkania pomiędzy byłymi i obecnymi władzami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu a przedstawicielami Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Lasy Państwowe reprezentowali Dyrektor Tomasz Markiewicz, były Dyrektor Piotr Grygier, były vice Dyrektor Henryk Piskonowicz i nadleśniczy Władysław Praiss. AWF Wrocław reprezentowali Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF oraz pełnomocnik Rektora ds. Olejnicy prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc.

• 0706Komunikat Komisji Wyborczej Wydziału Wychowania Fizycznego

Komisja Wyborcza Wydziału Wychowania Fizycznego informuje, że w dniu 06 czerwca 2017 r. Kolegium Elektorów Wydziału Wychowania Fizycznego wybrało w wyborach uzupełniających Dziekana na kadencję 2016-2020: Panią  prof. dr hab. Teresę Sławińską-Ochlę.

Przewodniczący Komisji Wyborczej
    Wydziału Wychowania Fizycznego