A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Galeria

Obsługa fizjoterapeutyczna AWF Wrocław na „5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton”

W sobotę 17 czerwca 2017 roku studenci AWF Wrocław wraz z pracownikami Zespołu Odnowy Biologicznej zabezpieczali z zakresu masażu 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton - największą nocną imprezę biegową w Polsce, którą ukończyło blisko 10 tysięcy biegaczy.

W sobotę 17 czerwca 2017 roku odbył się 5. Pko Nocny Wrocław Półmaraton - największa nocna impreza biegowa w Polsce. Już w godzinach popołudniowych pracownicy Zespołu Odnowy Biologicznej: dr Maciej Kochański, dr Ryszard Pawelec i dr Rafał Szafraniec rozpoczęli przygotowanie stanowiska do obsługi fizjoterapeutycznej zawodników. Po godzinie 20.00 na stanowisku masażu zaczęli pojawiać się piersi wolontariusze, których tradycyjnie główny trzon stanowili studenci 2 roku I stopnia Wydziału Fizjoterapii. Wśród ochotników nie zabrakło studentów z kierunku Kosmetologia oraz z Wydziału Nauk o Sporcie. Dużą pomoc wnieśli studenci starszych roczników Wydziału Fizjoterapii zaprawieni w obsłudze fizjoterapeutycznej na imprezach nadzorowanych od strony zabezpieczenia medycznego przez pracowników Zespołu Odnowy Biologicznej.

Między godziną 21.00 a 23.00 wolontariusze mieli czas wolny, mogąc obserwować przygotowania biegaczy i start zawodników, który odbył się o godzinie 22.00. W okresie tym mogli też skorzystać z posiłku regeneracyjnego ufundowanego przez MCS (Młodzieżowe Centrum Sportu) – organizatora imprezy. Po godzinie 22.00 studentów odwiedził Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw. oraz Dyrektor Wrocław Maratonu - Wojciech Gęstwa.

Już kilka minut po godzinie 23:00 pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie. W tym roku meta znajdowała się na terenie wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego. Bieg wygrał Etiopczyk Mengistu Zelalem z czasem 01:03:49, przed reprezentantem Kenii - Mumo Joseph Mutwanthei. Na trzecim miejscu uplasował się biegacz z Polski - Adam Nowicki. Najlepszą zawodniczką okazała się ukraińska biegaczka długodystansowa i lekkoatletka reprezentująca Polskę Olga Ochal. Od godziny 23.00 do 02.00 studenci nieśli pomoc potrzebującym na stołach do masażu dostarczonych przez zaprzyjaźnioną z naszą Alma Mater firmą Habys, pracując na środkach poślizgowych firmy Alba Thyment.

Wolontariusze zabezpieczeni zostali w napoje, posiłek, rękawiczki lateksowe, kremy do masażu a także otrzymali certyfikaty: Za pomoc z zakresu odnowy biologicznej na „5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton”, koszulki, „smycze” i identyfikatory.