2016.01.28-29 III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Jakość w sporcie"

III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
"Jakość w sporcie"

28-29.01.2015, Włocławek

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Jakość w Sporcie", która odbędzie się we Włocławku 28 i 29 stycznia 2016 roku. Konferencja jest kontynuacją szukania odpowiedzi dotyczącej poprawy wyników sportowców jak również działalności organizacji sportowych.

Mamy przyjemność poinformować, że Komitet Naukowy postanowił, że w roku akademickim 2015/2016 będą rozpatrywane następujące problemy:

• zarządzanie jakością w sporcie,
  • kariera dwutorowa - sportowiec-student i sportowiec-pracownik,
  • współpraca organizacji sportowych ze sponsorami,
  • kompetencje w sporcie.

W trakcie konferencji będzie także miejsce na sesję plakatową, której zakres tematyczny jest tożsamy z wyżej zaprezentowanymi zagadnieniami.

Patrząc z perspektywy ożywionych dyskusji, które miały miejsce podczas pierwszej-toruńskiej i drugiej-bydgoskiej edycji konferencji, liczymy że i w kolejnej edycji będą chcieli Państwo uczestniczyć i podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z tematyką wydarzenia. Jako nowy element spotkania naukowców i praktyków sportu, chcemy poświęcić jeden panel Konferencji na "dyskusje stolikowe", które polegałyby na wyznaczeniu tematów wiodących w danych salach/stolikach i rozmów nad ulepszeniem/podzieleniem się wiedzą/doświadczeniem w tym zakresie. Każdy z uczestników konferencji będzie mógł wziąć udział (i aktywnie uczestniczyć) w dowolnym spotkaniu. Celem Konferencji jest wymiana poglądów naukowców z praktykami, m.in. poprzez prezentację wyników badań, oraz zaprezentowaniu dobrych praktyk zarządzania w sporcie jak i koordynowaniu obowiązków nałożonych na sportowca (praca, studia).

Do udziału w Konferencji zapraszamy naukowców, przedstawicieli klubów sportowych, oraz studentów i doktorantów. Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

Miło nam także poinformować, że ukazała się monografia "Problemy kultury fizycznej - aspekty ekonomiczne, prawne i pedagogiczne", której współautorami są uczestnicy wcześniejszych konferencji. Link do monografii znajduje się pod adresem Publikacja.

Również uruchamiamy czasopismo naukowe "Quality in Sport", którego wymagania redakcyjne są dostępne w zakładce "do pobrania", oraz w zakładce czasopisma.

Z wyrazami szacunku,
Komitet Naukowy i Organizacyjny