2016.05.19-20 VIII Międzynarodowe Sympozjum Pływanie i Nauka

VIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe
„Pływanie i Nauka”

baner1.jpg

Katedra Aktywności Ruchowej w Środowisku Wodnym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza na VIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Pływanie i Nauka”, które odbędzie się w dniach 19-20 maja 2016 roku. Celem Sympozjum jest wielowymiarowa wymiana poglądów i doświadczeń oraz przedstawienie wyników badań naukowych prowadzonych na rzecz rozwoju szeroko rozumianej aktywności ruchowej w środowisku wodnym.
Interdyscyplinarny kontekst podejmowanej tematyki łączy biologiczne, biomechaniczne i humanistyczne aspekty wychowania fizycznego, rehabilitacji, sportu i rekreacji w środowisku wodnym. W podejmowanej tematyce znajdują miejsce dyscypliny włączone w program 10 Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

Rok 2016 jest dla Wrocławia, ale i dla Naszej Uczelni szczególny: Akademia Wychowania Fizycznego obchodzić będzie 70 rocznicę powstania Uczelni, w roku 2016 Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury, a w rok później przyjmować będzie uczestników The World Games 2017.

Warto, zatem zagościć w Akademii Wychowania Fizycznego na VIII Międzynarodowym Sympozjum Pływackim „Science and Swimming”, w mieście spotkań, kultury i otwartych na gości mieszkańców nadających temu miastu przyjazny klimat…

Komunkat konferencji

Z naukowym pozdrowieniem