X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Inne

Sport

Pływacy AWF Wrocław na otwarcie sezonu ścigali się w I edycji DLM

Pływacy AWF Wrocław świetnie rozpoczęli sezon podczas pierwszej edycji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej rozgrywanej 16 listopada 2017 r na pływalni Hotelu Gem we Wrocławiu. Wśród 15-stu konkurencji, zawodnicy AWF Wrocław stanęli na podium 13 razy.
Międzyuczelniana liga w pływaniu jest imprezą cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród studentów z Dolnego Śląska. Reprezentacja AWF Wrocław wystartowała w silnym składzie, w tym wśród kobiet: CZARNUL Aleksandra, GACEK Aleksandra, KIT Zuzanna, MISZTAL Beata, SASIN Dominika, TOKARCZYK Michalina, ZATKA Paulina oraz wśród mężczyzn: BEDNARCZYK Paweł, GRZYMSKI Mateusz, JĘDRZEJCZYK Paweł, MARCINKOWSKI Michał, OLEKSY Grzegorz, PALICA Łukasz, PALMI-KUKIEŁKO Mieszko, PINKOSZ Mateusz, REDON Alexandre, SZYMAŃSKI Jacek, TEPER Jakub, ŻUKOWSKI Maciej.
Po pierwszej edycji DLM, AWF Wrocław w generalnej klasyfikacji drużynowej zajmuje trzecią pozycję (846 pkt.), zaraz za UWr (879 pkt.) i PWr (903 pkt.).

Szczegółowe wyniki finalistów:

 • 100m dowolny kobiet
  2 m-ce, KIT Zuzanna (1:04.30 s)
 • 100m dowolny mężczyzn
  2 m-ce, ŻUKOWSKI Maciej (53.72 s)
 • 50m motylkowy kobiet
  1 m-ce SASIN Dominika (31.59 s)
 • 50m motylkowy mężczyzn
  1 m-ce BEDNARCZYK Paweł (25.80 s)
 • 50m grzbietowy kobiet
  2 m-ce MISZTAL Beata (34.36 s)
 • 50m grzbietowy mężczyzn
  1 m-ce PALMI-KUKIEŁKO Mieszko (1:03.49 s)
 • Zmienny 100m kobiet
  1 m-ce ZATKA Paulina (1:15.88 s)
 • Zmienny 100m mężczyzn
  1 m-ce REDON Alexandre (1:00.96 s)
  3 m-ce PALMI-KUKIEŁKO Mieszko (1:03.26 s)
 • 4 x 50m dowolny kobiet
  1 m-ce GACEK Aleksandra (31.26 s), MISZTAL Beata (29.67 s), SASIN Dominika (29.79 s), KIT Zuzanna (29.00 s); (1:59.72 s)
 • 4 x 50m dowolny mężczyzn
  2 m-ce ŻUKOWSKI Maciej (25.02), GRZYMSKI Mateusz (25.57), BEDNARCZYK Paweł (24.14), PINKOSZ Mateusz (24.06); (1:38.79 s)
 • 4 x 50m zmienny kobiet
  2 m-ce MISZTAL Beata (34.89 s), SASIN Dominika (30.72 s), CZARNUL Aleksandra (42.07 s), ZATKA Paulina (30.65 s); (2:18.33 s)
 • 4 x 50m zmienny mężczyzn
  1 m-ce PALMI-KUKIEŁKO Mieszko (29.43 s), BEDNARCZYK Paweł (26.87 s) REDON Alexandre (30.85 s), GRZYMSKI Mateusz (25.82 s); (1:52.97 s)
 • 4 x 50m dowolny mieszane
  2 m-ce KIT Zuzanna (29.18), SZYMAŃSKI Jacek (25.18), ZATKA Paulina (31.38), TEPER Jakub (27.03); (1:52.77 s)

Dolnośląskia Liga Międzyuczelniana w tenisie stołowym - I turniej

W niedzielę, 12 listopada 2017 w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Miło nam poinformować, że nasze studentki wygrały zdecydowanie w rywalizacji drużynowej, zdobywając ogromną przewagę nad następnymi uczelniami: Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską. W grze pojedynczej (wynik drużynowy stanowi suma punktów trzech najlepszych zawodniczek) pierwsze trzy miejsca zdobyły studentki AWF we Wrocławiu: 1 miejsce - Sandra Wabik (3 rok TiR), II miejsce - Paulina Nowacka (1 rok WF, studia II stopnia) oraz III miejsce Katarzyna Osińska (1 rok Sport, studia II stopnia). Andżelika Maciąg (2 rok Sport) była szósta. W grze pojedynczej mężczyzn Cezary Czaja (2 rok Fizjoterapia) zajął ósme miejsce. Wszystkim startującym gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział i reprezentowanie naszej Uczelni.

 

 


Liga Futsalowa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Liga Futsalowa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu są to rozgrywki o charakterze sportowo-integracyjnym. Główną ideą tego projektu jest zapewnienie studentom Naszej Słonecznej Uczelni odskoczni od naukowej codzienności oraz propagowanie sportowego stylu życia.

Udział w rozgrywkach mogą brać tylko zespoły złożone ze studentów AWF we Wrocławiu. Drużyna może liczyć maksymalnie 12 zawodników. Formuła rozgrywek będzie identyczna jak w poprzednim sezonie. Pierwsza faza będzie rozgrywana w formie ligi, czyli "każdy z każdym". Drużyny rozegrają między sobą po jednym meczu. Zwycięzca tej części rozgrywek zostanie Mistrzem Ligi Futsalowej AWF we Wrocławiu. Druga część rozgrywek to Puchar Ligi AWF Wrocław. Szanse zdobycia pucharu będzie miało osiem najlepszych drużyn po rozgrywkach ligowych, spośród których zostaną rozlosowane pary ćwierćfinałowe. Cztery najlepsze drużyny po pierwszej fazie rozgrywek zostaną rozstawione w losowaniu. Wielki finał sezonu, czyli mecz o 3 miejsce i o Puchar Ligi AWF Wrocław zostanie rozegrany w trakcie trwania Awefalii 2018.

Zapisy do tegorocznych rozgrywek trwają do 24 października 2017 roku. Początek pierwszej rundy przewidziany jest na 30 października 2017 r.. Formularz zapisu do rozgrywek dostępny jest na fun page'u rozgrywek na portalu Facebook "AWF Futsal League" oraz na grupie "liga futsalowa awf"


Skiffista AWF Wrocław na Akademickich Mistrzostwach Europy

W dniach 12-17.07.2017 w Subotice (Serbia) odbyły się wioślarskie Akademickie Mistrzostwa Europy. Reprezentantem naszej uczelni był Jakub Szymerowski (student Wydziału Nauk o Sporcie), który startował na jedynce w kategorii wagi lekkiej i zajął 2 miejsce w finale B (w klasyfikacji generalnej 8 miejsce).

Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie odbywają się na tym samym dystansie co zawody wyczynowych sportowców, czyli  na 2000 m. Poziom sportowy zawodów jest bardzo wysoki . Konkurentami Jakuba w przedbiegach i półfinale byli między innymi: narodowi reprezentanci Austrii , czy Mistrz Niemiec  Konstantin Steinhübel z Uniwersytetu w Hamburgu, który ostatecznie wygrał zawody.

Warto zauważyć, że o wynikach sportowych w dużym stopniu zadecydowało doświadczenie zawodników w startach w bardzo trudnych warunkach pogodowych. W pierwszym dniu regat, po wszystkich przedbiegach, Kuba uzyskał czwarty czas, co napawało optymizmem.  Jednak wszystkie dni zawodów rozgrywane były przy bardzo silnym bocznym wietrze, co na otwartym jeziorze tworzyło miejscami nawet jednometrowe fale.  Takie warunki zmuszają zawodników do dużej koncentracji, a większość energii poświęcali na utrzymaniu rytmu wiosłowania i równowagi. O tym jak duże znaczenie na klasyfikację generalną mają warunki pogodowe, świadczą między innymi czasy finalistów. Kuba zajął drugie miejsce w finale B z czasem 8,27:07, natomiast finał A zakończył się zwycięstwem wspomnianego Konstantina Steinhübela, który uzyskał czas 8,54:20. Pozostali  zawodnicy w finale A mieli czasy powyżej 9 minut.

Tekst:  Małgorzata Kałwa
Zdjęcia: Magdalena Rańda

Jakub Szymerowski Jakub Szymerowski Jakub Szymerowski Jakub Szymerowski

Jakub Szymerowski Jakub Szymerowski Jakub Szymerowski


34. PZLA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Suwałki 1-2.07.2017

W zawodach wzięła udział reprezentacja młodzieżowców z AZS AWF Wrocław, w większości naszych studentów. Po dwudniowej rywalizacji zajęła czwarte miejsce w punktacji ogólnej (295pkt) tracąc jedynie siedem punktów do trzeciej pozycji. Nasi zawodnicy wracają do Wrocławia z ośmioma medalami - trzema srebrnymi i pięcioma brązowymi.
Dwa srebrne krążki na 100 i 200 metrów zdobyła dla Wrocławia sprinterka Ewa Ochocka. Podopieczna trenera Williama Rostka mimo trudnych warunków pogodowych uzyskała znakomite rezultaty – 11,78 na 100 metrów i 24,76 na 200. Trzecie srebro wywalczyła zawodniczka trenera Dariusza Łosia, tyczkarka Paulina Hnida. Paulina pokonała poprzeczkę na wysokości 3,70m.
Brązowe medale dla Wrocławia zdobyli trenujący pod okiem trenera Zdzisława Kokota skoczkowie w dal, Izabela Włodarska i Mateusz Jopek. Mimo uporczywego wiatru zawodnicy uzyskali imponujące wyniki 6,04m i 7,23m. Do worka z medalami brązowy krążek dorzucił Kacper Ambroży. Podopieczny trenera Tomasza Tłustochowskiego przebiegł dystans 400 m ppł. w czasie 53,40s. uzyskując tym samym nowy rekord życiowy. Dwa brązowe medale to zasługa damskich sztafet 4x100 i 4x400m. Krótka sztafeta w składzie: Ewa Ochocka, Karolina Wrzesińska, Anna Pałys, Paulina Małkowska uzyskała czas 47,36s. Sztafeta 4x400, w której pobiegły: Magdalena Górka, Karolina Wrzesińska, Zofia Wróblewska i Anna Pałys ukończyła bieg z czasem 3:49:47.
Dzięki znakomitym rezultatom powołanie do kadry na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy uzyskały: podopieczna trenera Zdzisława Kokota Izabela Włodarska (skok w dal, 6,23m), podopieczna trenera Williama Rostka Ewa Ochocka (100m ppł 13,62s.) oraz zawodniczka trenera Marka Rożeja Anna Pałys (sztafeta 4x400m). Mistrzostwa odbędą się 13-16.07 w Bydgoszczy.

Wielu zawodników uzyskało minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów i będą reprezentować AZS AWF Wrocław 21-23 lipca w Białymstoku.

     

   


Piłkarze AWF Wrocław z historycznym srebrem!

Galeria

Studenci, reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu od 4 do 7 czerwca brali udział w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Mężczyzn.  Do finałów, które odbyły się w Lesznie prowadziła długa droga, kolejno eliminacje Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej, a następnie Półfinały AMP w Opolu. W szlachetnej rywalizacji sportowej wzięło udział 16 najlepszych drużyn akademickich z całego kraju.  Turniej finałowy to istny maraton,    z którego reprezentacji AWF Wrocław wyszli z podniesioną głową – osiągając II miejsce w klasyfikacji generalnej AMP, po jedynie przegranym  meczu w finale z Politechniką Opolską, i to w dodatku po rzutach karnych. Należy dodać, że królem strzelców turnieju został student naszej uczelni, Kacper Rokicki. Ponad to niewątpliwym sukcesem było zajęcie I miejsce w typach uczelni Wychowania Fizycznego. Warto wspomnieć, że to wynik historyczny, pierwszy srebrny medal w historii AWF Wrocław oraz drugi ogółem - po brązowym medalu zdobytym w 2015 roku , w piłce nożnej 11 – osobowej.

Droga do medalu podczas finałów AMP w piłce nożnej:

 • AWF Wrocław 3-2 Uniwersytet Przyrodniczy Lublin
  Strzelcy: 8’ Rokicki, 58’ Magusiak, 61’ Rokicki as. Bońkowski
 • AWF Wrocław 2-1 Politechnika Poznańska
  Strzelcy: 35’ Rokicki as. Gorczyca, 39’ Magusiak as. Gambal
 • AWF Wrocław 1-1 Politechnika Warszawska
  Strzelcy: 30’ Stępień
 • AWF Wrocław 3-1 AGH Kraków
  Strzelcy: 25’ Rokicki, 30’ Bońkowski, 40’ Gambal
 • AWF Wrocław 5-4 WSG Bydgoszcz   
  Strzelcy: 15’ Spychalski, 19’ Rokicki as. Gambal, 19’ Błaszczyk as. Rokicki, 41’ Gambal as. Bońkowski, 45’ Rokicki as. Rakoczy, 49; Bońkowski
 • AWF Wrocław 1-1 (rzuty karne: 1-4) Politechnika Opolska
  Strzelcy: 1’ Roczek as Bońkowski

 

Kadra:
Od lewej z góry:
Piotr Wysoczańśki, Kacper Rokicki, Mateusz Bębas, Mateusz Magusiak, Karol Frątczak, Adam Bońkowski, Mateusz Spychalski, Rafał Gorczyca, Mateusz Żak, Marcel Wencel, Jarosław Gambal
Od lewej z dołu:
Maciej Rakoczy, Bartosz Stępień, Bartłomiej Błaszczyk, Bartłomiej Jóźwiak, Mateusz Roczek, Łukasz Miłek, Miłosz Culic, Michał Pawlak
Trener Reprezentacji AWF Wrocław: mgr Piotr Wysoczański
Koordynator Ligi Międzyuczelnianej Piłki Nożne AWF Wrocław: dr Jarosław Nosal
Opiekun z ramienia uczelni: Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego: dr Agnieszka Pisula-Lewandowska


Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie

Galeria

Reprezentacja naszej uczelni zaznaczyła swoją obecność na największej imprezie akademickiego żeglarstwa w Polsce. Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) odbyły się 22-25.maja 2017 w Wilkasach na Jeziorze Niegocin. Zawodnicy startowali na jachtach typu Omega. Organizatorem żeglarskich zmagań był AZS Warszawa. Naszą Akademię reprezentowała załoga w składzie: Ariadna Pękalska - sternik (WF IIIr. I st.stac.), Marta Sowizdrzał (Sport III r. I st.stac.) i Maciej Mnich (TiR IIIr. I st.stac.). Opiekunem i trenerem załogi jest mgr Piotr Piwowarczyk. Czytaj więcej...


Medale na Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF

Na Mistrzostwach  Europy w Taekwon-do ITF w Bułgarii (20-23.04.2017),  studenci II roku Wydziału Wychowania Fizycznego zdobyli dwa medale:

 • złoto - Bartosz Słodkowski w kategorii ciężkiej
 • srebro - Karolina Konik.

 


Świetne występy studentów AWF Wrocław na AMP w pływaniu

Galeria

Pływaczki AWF Wrocław wywalczyły tytuł najlepszej drużyn wśród AWF-ów (724 pkt.) oraz II miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej kobiet (724 pkt.) podczas rozgrywanych w dniach 21-23/04.2017 na pływalni Aqua Lublin Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu.
Akademickie Mistrzostwa Polski były największą imprezą pływacką wśród studentów, która w tym roku zgromadziła imponującą frekwencję 853 uczestników. Do Lublina zjechała czołówka polskich pływaków, którzy przez dwa dni rywalizowali między sobą w wielu konkurencjach.
Wśród studentek  AWF Wrocław z najlepszej strony pokazały się medalistka mistrzostw Europy oraz wielokrotna mistrzyni i aktualna rekordzistka Polski Dominika Sztandera. Już w bloku eliminacyjnym przepłynęła swój koronny dystans 50 m stylem klasycznym w czasie 30.89s. W finałach pokonała go jeszcze szybciej (30.21s), co było jej czwartym winkiem w karierze oraz najwyższym punktowym wynikiem dla Uczelni wśród kobiet podczas tych zawodów (866 pkt.). W jej drugim starcie w finale na 100m stylem zmiennym z rezultatem 1:02.04s, zdobyła II miejsce.
W pozostałych konkurencjach indywidualnych, wyróżniającymi się zawodniczkami były: Zuzanna Kit, która w generalnej klasyfikacji zajęła III miejsce na dystansie 100m stylem klasyczny (1:10.28s) oraz przepływając dystans 50 metrów stylem dowolnym w 26.24s Nikola Petryka, która również dla Uczelni wywalczyła brąz w kategorii open.
Dodatkowo w finałach A na korzyść uczelni mocno punktowały: na  100m stylem dowolnym Agnieszka Gajdowska (59.60s), na 50m stylem motylkowy (29.67s) oraz 100m zmiennym (1:10.95s) Dominika Sasin i na 50m klasyczny Zuzanna Kit (32.51s.).
Fantastyczny występ pokazały kobiece sztafety. W tym roku trener studenckiej sekcji pływackiej dr Stefan Szczepan wystawił dwie bardzo silne drużyny. Sztafeta kraulowa w konkurencji 4x50 metrów stylem dowolnym kobiet w składzie: Zuzanna Kit, Beata Misztal, Nikola Petryka, Agnieszka Gajdowska we wspaniałym stylu wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej i tym samym wśród AWF-ów (01:48.19s).
Druga z kobiecych sztafet w konkurencji 4x50 metrów stylem zmiennym, płynąca w składzie: Paulina Woźniczak, Dominika Sztandera, Dominka Sasin, Paulina Zatka zajęła znakomite II miejsce wśród uczelni wychowania fizycznego (02:01.42s).
W klasyfikacji drużynowej mężczyzn wśród uczelni wychowania fizycznego nasi pływacy zajęli III miejsce (373,5 pkt.), a w konkurencji 4x50m stylem dowolnym, płynący w składzie Jacek Sokulski, Mateusz Fajfer, Przemysław Wilk, Mieszko Palmi-Kukiełko zdobyli srebrny medal wśród uczelni wychowania fizycznego (1:36.00s.).
Dodatkowo na korzyść uczelni w swoich indywidualnych konkurencjach punktowali: Irina Sorokina (100m klasyczny, 50m klasyczny), Alexandre Redon (50m motylkowy, 100m zmienny), Bartosz Sadowy (100m klasyczny, 50m klasyczny), Jacek Szymański (100m dowolny, 50m dowolny), Jakub Teper (100m dowolny, 50m dowolny), Łukasz Tyc (50m dowolny, 50m grzbietowy), Maciej Żukowski (100m dowolny, 100m zmienny), Paweł Bednarczyk (100m dowolny, 50m motylkowy)..


Judoczki na podium Akademickich Mistrzostwach Polski

W sobotę i niedzielę 8-9 kwietnia 2017 w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. Naszą uczelnię reprezentowali: Arkadiusz Kisielewicz, Anna Książek, Paulina Przyczyna oraz Roman Zanko. W kategorii wagowej do 78 kg Paulina Przyczyna – studentka II roku I stopnia Wydziału Wychowania Fizycznego zdobyła srebrny medal. Brązowy medal w kategorii do 63 kg wywalczyła Anna Książek – asystent w Katedrze Biologicznych i Motorycznych Podstaw Sportu. Na 5 miejscu uplasował się Roman Zanko – student I roku I stopnia Wydziału Nauk o Sporcie.
W zawodach udział wzięło 287 zawodników z 56 uczelni z całej Polski.


Jakub Szymerowski brązowym medalistą Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim

W sobotę 1 kwietnia 2017 w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Naszą uczelnię reprezentowały dwie drużyny: męska i żeńska w składach: Jakub Szymerowski, Igor Zalewski, Kornel Sinicki, Michał  Mikuła, Gracjan Mikuła, Adam Matyński oraz Beata Dąbal, Milena Murawska, Kornelia Wencel, Ewa Mak i Iga Kordasiewicz.
W biegu indywidualnym w kategorii wagi lekkiej Kuba Szymerowski -  student II r II stopnia Wydziału Nauk o Sporcie - zdobył brązowy medal po zwycięstwie ex aequo zawodników z warszawskiej SGGW i Politechniki Gdańskiej. Indywidualnie bardzo dobry wynik uzyskali także: Kornel Sinicki, Igor Zalewski Beata Dąbal i Milena Murawska. W zawodach udział wzięło 558 zawodników z 43 uczelni z całej Polski.
Foto: Michał Mikuła, Iga Kordasiewicz.

  


XXIX Świąteczny Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Rektora AWF Wrocław

Dnia 17 grudnia 2016 roku w Hali Wielofunkcyjnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, jak co roku odbył się Świąteczny Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Rektora. Organizatorem imprezy byli dr Jarosław Nosal, pracownik Katedry Zespołowych Gier Sportowych AWF Wrocław, wraz ze studentami specjalizacji instruktorskiej i menedżerskiej. Było to jedno z wielu wydarzeń sportowo-kulturowych organizowanych z okazji 70-lecia istnienia AWF we Wrocławiu.
W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Rozegrano 30 meczy, w tym jeden grali organizatorzy, którzy rywalizowali z przyjaciółmi turnieju – zespołem Old Boys Śląsk Wrocław 50+1. Inauguracyjną bramkę turnieju zdobył Tomasz Grzywacz z zespołu Loombard.pl. W sumie padło ponad 50 bramek, co pokazuje, mimo szlachetności współzawodnictwa, o chęci dążenia zespołów do wygrania zawodów. Pomimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegł w duchu fair play. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Old Boys Śląsk Wrocław, przełamując trzyletnią dominację zespołu Loombard.pl, który zajął w turnieju drugie miejsce. Trzecie miejsce padło łupem zespołu Lechi 90 Motip, która pokonała gospodarzy imprezy, zespół AWF Wrocław składający się z absolwentów uczelni. Królem strzelców został Tomasz Moskal (Old Boys Śląsk). Na miano najlepszego bramkarza zasłużył Sebastian Gil (Loombard.pl). Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tomasz Skrzypek (Lechia 90 Motip). Turniej zaszczycili, wręczając jednocześnie nagrody, dr Józef Dziąsko, dr Jacek Stodółka, dr hab. Kazimierz Witkowski. Wiceprezes PZPN Andrzej Padewski. Sympatycy, działacze sportu wrocławskiego Janusz Nowicki i Maciej Głowacki. Po raz pierwszy w tym roku została ufundowana nagroda fair play im. Lucjana Sokalskiego, która trafiła w ręce zespołu AKP AWF Wrocław 83.

Materiał opracowali: Dr Jarosław Nosal, Radosław Grabarek, Tomasz Tomaszewski, Jacek Wójcik

Źródło: SportGame.pl 

Galeria -  fot. Radosław Grabarek


XXXVII Mistrzostwa AWF Wrocław w badmintonie

W dn. 10 grudnia 2016 roku w ramach obchodów 70 lecia naszej Uczelni   odbyły się XXXVII Otwarte Akademickie  Mistrzostwa AWF we Wrocławiu w badmintonie. Organizatorem zawodów byli: Katedra Dydaktyki Sportu AWF i Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Prorektor ds. Studenckich i  Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska. W turnieju finałowym, który odbył się w hali sportowej UWr ul. Przesmyckiego wzięło udział 80 studentów.  Turnieje eliminacyjne gier podwójnych kobiet i mężczyzn oraz gier mieszanych, rozgrywane  w hali AWF ul. Witelona  zgromadziły 120 osób.  W mistrzostwach najliczniej reprezentowane były: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.
W rozgrywkach wzięła udział  także młodzież z  zagranicy,  studiująca w naszej Uczelni (w ramach programu Sokrates) z  Portugalii, Włoch, Słowenii i Ukrainy. Zawody miały sprawny przebieg i wysoki poziom sportowy.

Tytuły mistrzowskie zdobyli:

 • gra pojedyncza kobiet            – Małgorzata Janiaczyk, AWF
 • gra pojedyncza mężczyzn      – Michał Szymczak,  AWF
 • gra podwójna kobiet              – Kinga Barna/Agata Iskra, AWF
 • gra podwójna mężczyzn        – Michał Szymczak/Michał  Kazimierczak, AWF

Realizacja mającego  37 letnią tradycję sportowego przedsięwzięcia była  możliwa  dzięki pomocy jaką uzyskaliśmy ze strony wielu osób i instytucji. Dziękujemy za wsparcie: Prorektorowi ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr. Agnieszce Pisuli-Lewandowskiej, przedstawicielom Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS: Hannie Jankowskiej,  Adamowi Roczkowi i Tomaszowi Chochołkowi, Dyrektorowi Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki  Urzędu Marszałkowskiego dr. Wojciechowi Bilińskiemu, a  także Waldemarowi Pasikowskiemu za udostępnienie hali sportowej, absolwentowi  AWF   Andrzejowi Sułtanowi i Mirosławowi Matodze, właścicielowi Księgarni Sportowo Medycznej funkcjonującej na terenie naszej Uczelni.


Reprezentacja AWF Wrocław na drugim miejscu w Polsce!

Reprezentacja piłki nożnej halowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdobyła drugie miejsce podczas 7 Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów I Roku, który odbył się w dniach 2-4 grudnia 2016 roku w Katowicach.

Faza grupowa:
AWF Wrocław 4-3 Gdańsk
Bramki: 2 x Roczek, Bońkowski, Kaczmarczyk
AWF Wrocław 2-3 Łódź
Bramki: 2 x Haber
AWF Wrocław 4-1 Poznań
Bramki: Haber, Kaczmarczyk, Jóźwiak, Bońkowski

Faza pucharowa:
Półfinał:
AWF Wrocław 6-3 Katowice
Bramki: 3 x Kaczmarczyk, 2 x Roczek, Haber
Finał:
AWF Wrocław 0-1 Lublin

Kadra: Michał Bereza, Krystian Kaczmarczyk, Albert Kwiatek, Bartosz Zakrent, Bartłomiej Jóźwiak, Adam Bońkowski, Mateusz Roczek, Michał Pinczyński, Grzegorz Haber, Dawid Król

Trener: mgr Piotr Wysoczański
Koordynator: dr Jarosław Nosal


Medal World Kickboxing Federation  w formule K1

Student kierunku Sport  Dominik Żelasko zdobył  srebrny medal na World Kickboxing Federation  w formule K1 , Andria (Włochy).

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg


Tenis Stołowy: Udany start w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej

20 listopada 2016 odbył się pierwszy turniej w rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w tenisie stołowym. Bardzo dobrze wystartowała w nim reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W rywalizacji kobiet nasza drużyna wygrała klasyfikację, a indywidulanie nasze zawodniczki zajęły kolejno:

 • 1 miejsce – Katarzyna Osińska, III rok Sport (studia I stopnia)
 • 2 miejsce – Sandra Wabik – II rok WF (studia I stopnia)
 • 3 miejsce – Paulina Nowacka – I rok WF (studia II stopnia)
 • 5 miejsce – Andżelika Maciąg – I rok Sport (studia I stopnia)
 • 6 miejsce – Agata Wołk – I rok WF (studia I stopnia)

Do punktacji drużynowej wlicza się wyniki najlepszych 3 zawodniczek.
W klasyfikacji drużynowej mężczyzn nasza drużyna zajęła miejsce czwarte, a najwyżej w turnieju indywidualnym uplasowali się:

 • 4 miejsce – Jakub Załuski - I rok Fizjoterapia (studia I stopnia)
 • 9 miejsce – Cezary Czaja – I rok Fizjoterapia (studia I stopnia)
 • 20 miejsce – Tomasz Muszkieta – II rok WF (studia II stopnia)

Do klasyfikacji drużynowej mężczyzn zalicza się punkty za 5 najlepszych miejsc zawodników z turnieju indywidualnego.
Zawody sprawnie przeprowadzone były na obiektach Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego. Kolejne zawody – w semestrze letnim.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg


Zwycięstwo studentki Katarzyny Kraska w XI Pucharze Bałtyku w podnoszeniu ciężarów

amp1.jpg3 września w Gdańsku odbył się XI Turniej o Puchar Bałtyku w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowały 3 reprezentacje narodowe: Estonia, Finlandia, Polska. Świetnie zaprezentowała się studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Katarzyna Kraska, zdecydowanie wygrywając Puchar Bałtyku. Kasia poprawiła wszystkie swoje rekordy życiowe w rwaniu,podrzucie  i dwuboju uzyskując aż 203 kg.
W rwaniu zaliczyła wszystkie 3 podejścia kolejno 83,86,88 kg, natomiast w podrzucie 110 kg,115 kg i jedna nieudana próba na 118 kg
W punktacji sinclaira uzyskała  285,8 pkt wygrywająć z drugą Meri Ilmarinen (Finlandia) z przewagą 25 pkt. Trzecia była Polka Magdalena Karolak z ilością  210,1 pkt.


Polska mistrzem Europy w piłce nożnej dla niesłyszących

03.jpgMistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Nożnej 11 osobowej Juniorów U21, które odbyły się w dniach 5-13 sierpnia 2016 r.  miedzy innymi na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W Mistrzostwach  udział wzięli reprezentanci 8 państw: Polska, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania, Turcja, Niemcy, Szwecja i Czechy.
Polska  reprezentacja została mistrzem Europy w piłce nożnej dla niesłyszących.


Sukces Róży Gumiennej

13 sierpnia 2016  wykładowca i doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Róża Gumienna wygrała swoją kolejną walkę zawodową dla organizacji FightExclusiveNight. Zwycięstwo cieszy podwójnie ponieważ jest to przepustka do walki o pierwszy w historii kobiecy pas federacji.

1.jpg  2.jpg  3.jpg

4.jpg  5.jpg


Mistrzostwa świata juniorów w ultimate frisbee

W dniach 1- 6 sierpnia 2016 r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyły się WFDF Mistrzostwa Świata Juniorów w Ultimate.  Zawodnicy AZS AWF FLOW przy współpracy z Światową Federacją Latających Dysków, Polskim Stowarzyszeniem Graczy Ultimate, Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Młodzieżowym Centrum Sportu zorganizowali  Mistrzostwa Świata Juniorów (U20). Do Wrocławia przyjechało 998 sportowców z 29 krajów, od USA przez Australię po Japonię. Mecz otwarcia, który w kategorii mężczyzn Polacy wygrali z Nową Zelandią, obejrzało około 1500 osób. Na boiskach  rozgrywano około 50 meczów dziennie przez 5 dni.
Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało ponad tysiąc osób z 29 państw, m.in. z: Australii, Indii, Kolumbii, Meksyku, Nowej Zelandii czy Tajwanu. W turnieju wystartowało w sumie aż 49 drużyn, w kategorii do lat 20 - 20 żeńskich i 29 męskich.
Złoto trafiło do Kanady (kobiety) i USA (mężczyźni). A za rok The World Games z Ultimate frisbee w programie.
Fot. Ireneusz Cichy

Więcej:

01.jpg 02.jpg 03.jpg


Damian Królewicz mistrzem Europy

W dniach od 10 do 17 lipca 2016 r. polska reprezentacja pacjentów po transplantacji brała udział w IX Mistrzostwach Europy Osób po Transplantacji i Dializowanych (European Transplant & Dialysis Sports Championships) w Helsinki -Vantaa w Finlandii.
Zawodnicy rywalizowali w: darcie, lekkiej atletyce, mini-maratonie, pływaniu, tenisie ziemnym i stołowym. Na startach w poszczególnych konkurencjach stanęło 370 uczestników z 23 krajów, w tym 91 kobiet.
Student Wydziału Nauk o Sporcie Damian Królewicz startował w biegu na 5 km w którym zajął 3 miejsce indywidualnie w kategorii M2 (20-29 lat) oraz 3 miejsce drużynowo natomiast w chodzie sportowym zdobył złoty medal.

01.jpg 02.jpg 04.jpg 03.jpg


Renata Mauer-Różnańska otworzyła wystawę w Muzeum Turystyki i Sportu w Karpaczu

Trzykrotna medalistka olimpijska w strzelectwie sportowym Renata Mauer-Różańska otworzyła wystawę w Muzeum Turystyki i Sportu w Karpaczu. Zobaczyć tam można kilkadziesiąt medali i pamiątek sportsmenki.
W Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu można oglądać wystawę medali mistrzyni olimpijskiej w strzelectwie sportowym Renaty Mauer-Rózanskiej.
Renata Mauer-Różańska ma na swoim koncie ponad sto medali z najważniejszych imprez sportowych a także trzy medale olimpijskie, w tym dwa złote. A zorganizowanie wystawy w Karpaczu wiąże się nie tylko z rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro ale także z jubileuszem 20-lecia zdobycia pierwszego złotego medalu olimpijskiego.


Złoty medal w Akademickich Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

Dnia 24 czerwca 2016 r. w Częstochowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów w których Katarzyna Kraska II rok kierunek wychowanie fizyczne, reprezentowała Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Startowała w kategorii do 58 kg i zdobyła złoty medal. Ponadto została najlepszą zawodniczką Akademickich Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wagowych uzyskując 275,2 pkt Sinclaira. Obecnie przygotowuję się do Akademickich Mistrzostw Świata, które w listopadzie odbędą się w Meksyku.

amp1.jpg amp2.jpg


Brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie

Reprezentacja  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdobyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie, rozegranych w Łodzi w dniach 13-16.06.2016r.
Skład reprezentacji:  Mularczyk Konrad, Buczko Tomasz, Michałek Oskar, Mlazga Krzysztof
Opiekun: dr Mieczysław Lewandowski.

1.jpg 2.jpg 3.jpg


Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF

W dniach 28.04. do 1.05. 2016r. odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF w Fińskim Tampere, gdzie studenci I roku Wydziału Wychowania Fizycznego z grupy B3 zdobyli medale:

 • Karolina Konik została Mistrzynią Europy  w walkach do 62kg,
 • Bartosz Słodkowski został mistrzem Europy w walkach powyżej 85kg,
 • Kamil Dobrowolski został V-ce Mistrzem Europy w walkach do 70kg

razem.jpg bartosz_slodkowski_me.jpg karolina_konik_me.jpg

karolina_konik_mp.jpg


Opole szczęśliwe dla studentów AWF Wrocław!

W dniach 23-24 maja 2016 r. w Opolu odbywał się Półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn. Z czterech województw (lubuskie, dolnośląskie, opolskie oraz śląskie) stawiło się 11 zespołów reprezentujących Uczelnie Wyższe, a wśród nich Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

 W fazie grupowej czekały nas 3 spotkania – mecze z PWSZ Wałbrzych, Uniwersytetem Opolskim oraz Akademią Jana Długosza z Częstochowy. Studenci reprezentujący Wrocławski AWF zdominowali fazę grupową turnieju wygrywając wszystkie mecze i awansując do ¼ finału z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale trafiliśmy na zespół Uniwersytetu Ekonomicznego. Mimo złego początku (szybko stracona bramka) każdy z członków zespołu pokazał ogromny charakter – zwycięstwo w stosunku 2 do 1 dało upragniony awans na Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Gdańsku. W ostatniej fazie turnieju określającym miejsca od 1 do 4, AWF Wrocław również nie miał sobie równych pozostawiając w pokonanym polu Politechnikę Śląską Gliwice, Politechnikę Opolską oraz PWSZ Wałbrzych.

Wyniki fazy grupowej

 • AWF Wrocław 4-2 PWSZ Wałbrzych, Bramki dla AWF Wrocław: Rafał Gorczyca, 2 x Jarosław Gambal, Jakub Bohdanowicz
 • AWF Wrocław 5-0 UO Opole. Bramki dla AWF Wrocław: Jarosław Gambal x3, Kacper Rokicki x2, Mateusz Magusiak
 • AWF Wrocław 2-0 AJD Częstochowa. Bramki dla AWF Wrocław: Łukasz Miłek, Kacper Rokicki
 • ¼ finału – AWF Wrocław 2-1 UE Wrocław. Bramki dla AWF Wrocław: Rafał Gorczyca, Kacper Rokicki
 • Rzuty karne o miejsca: ½ finału - PO Opole - AWF Wrocław karne 4:5
 • Finał - AWF Wrocław - PŚ Gliwice karne 5:4

 Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu podczas Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski – Opole 2016:

Marcin Musioł, Bartosz Ciesielski, Daniel Pawlak, Szymon Przystalski, Jakub Bohdanowicz, Łukasz Miłek, Mateusz Bębas, Bartosz Stępień, Adam Chmiel, Dawid Witek, Patryk Pasiak, Jarosław Gambal, Kacper Rokicki, Mateusz Magusiak, Maciej Kala, Mateusz Spychalski, Przemysław Dubiel, Rafał Gorczyca, Michał Pawlak, Maciej Bajor.

Opiekunowie zespołu:

 • Koordynator:  dr Jarosław Nosal
 • Trener: Piotr Wysoczański
 • Asystent trenera: Kamil Kozak
 • Fizjoterapeuta: Mateusz Kuźniecow

Regaty o Puchar Przechodni Jego Magnificencji Rektora AWF we Wrocławiu

W dniach 28-29 maja 2016 r. na Przystani Żeglarskiej  w Olejnicy odbyły się XVII Regaty o Puchar Przechodni Jego Magnificencji Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Organizatorem regat był: KS AZS AWF Wrocław, Zespól Sportów Wodnych Katedry Aktywności Ruchowej w Środowisku Wodnym oraz Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski.
Eliminacje przeprowadzono w sobotę, a 5 wyścigów finałowych rozegrano w niedzielę. W ostatecznej punktacji zwyciężyła obsada regatowa z klubu  KS AZS AWF Wrocław w składzie: Adrianna Pękalska, Marta Sowidrzał i Bartosz Madej. Regaty sędziował Sędzia PZŻ Stanisław Sterkowicz. Rywalizacja przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze a pogoda sprzyjała żeglarzom.

Galeria  - Fot. Ryszard Błacha