Kierunki studiów

WYDZIAŁ FIZJOTERAPII

FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia jest metodą leczenia polegającą na stosowaniu różnego rodzaju bodźców na organizm człowieka. Stosuje się ją w celu usunięcia urazów i dolegliwości, przywracania sprawności ruchowej.

KOSMETOLOGIA

Kosmetologia powszechnie postrzegana "jako narzędzie do upiększania", w rzeczywistości jest częścią medycyny zajmującą się pielęgnowaniem i leczeniem chorej lub dotkniętej defektem skóry, włosów oraz paznokci.

TERAPIA ZAJĘCIOWA

Zajmuje się wieloaspektową rehabilitacją, poprawą dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego osób i grup społecznych, poprzez wsparcie uczestnictwa w zajęciach uznanych przez osobę lub grupę społeczną, jako mające wartość i znaczenie.

AKTYWNOŚĆ W PROCESIE STARZENIA

Kierunek Aktywność w Procesie Starzenia pozwoli na wykształcenie absolwentów posiadających wiedzę z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej oraz z obszaru nauk społecznych w dyscyplinie nauk: pedagogika, psychologia, socjologia, nauk o zarządzaniu pozwalającą na zrozumienie procesów starzenia się organizmu i sterowanie nim.

WYDZIAŁ NAUK O SPORCIE

SPORT

Dwie podstawowe specjalności na kierunku Sport to specjalność trenerska oraz menedżera sportu. Obie w głównej mierze dotyczą polskich sportów klasyfikowanych.

WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

TURYSTYKA I REKREACJA

Bardzo szerokie perspektywy zawodowe sprawiają, że kierunek ten jest coraz bardziej popularny. Moda na aktywny wypoczynek i chęć poznawania nowego sprawiają, że coraz więcej osób spędza wolny czas na uprawianiu sportu, a wakacje na podróżach. Na tym kierunku kształcimy osoby zdolne do organizacji i zaspokojenia obu tych potrzeb.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

„W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Ta znana od wieków maksyma nabiera obecnie nowy sens, czego dowodem jest coraz większa ilość osób biegająca w parkach, jeżdżąca na rowerach oraz powstające w wielu miejsca ośrodki sportowe i fitness. Wychowanie fizyczne, kojarzące się głównie z nauczaniem jest od niedawna ważną częścią życia każdego z nas...

USŁUGI RERKREACJNE I RELAKSACYJNE

Kierunek ten jest wynikiem wzrastającego zapotrzebowania na usługi w zakresie rekreacji outdoorowej, fitness i wellness a także relaksacji i jogi i szybko rozwijającego się rynku pracy w tych obszarach. Na tym kierunku przygotowujemy do odgrywania świadomej i aktywnej roli w społeczeństwie w obszarze rekreacyjnej i relaksacyjnej.