Wyjazd szkoleniowy do Biblioteki Uniwersytetu w Ostrawie

W tym roku po raz pierwszy na naszej Uczelni z programu Erasmus+ skorzystali pracownicy Biblioteki Głównej. W dniach 17-21.09.2018 roku cztery Panie: Grażyna Gołębiewska, Ewa Jaroszek, Danuta Jasek i Magdalena Waleńska odwiedziły czeską Ostrawę. Poznały Bibliotekę Uniwersytetu Ostrawskiego (Univerzitní knihovna Ostravská univerzita - https://knihovna.osu.cz/) i wymieniły doświadczenia branżowe. Nasze bibliotekarki spotkały się z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem.
                Niewątpliwym dodatkowym atutem wyjazdu Erasmus+ było poznanie kultury lokalnej  i ciekawych zabytków postindustrialnego miasta, zwłaszcza obszaru górniczego Dolni Vitkovice – mieszczącego się na terenach dawnej huty żelaza i kopalni węgla.