Dydaktyka

Rozwój kompetencji studentów kierunku Kosmetologia

Projekt „Rozwój kompetencji oczekiwanych przez pracodawców na kierunku kosmetologia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu” nr POWR.03.01.00-00-K159/16 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Wydział Fizjoterapii

realizuje projekt

Rozwój kompetencji oczekiwanych przez pracodawców na kierunku kosmetologia
Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Nazwa programu i działania: Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój, Priorytet III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

• Wartość dofinansowania: 515 605,99 pln
  • Instytucja Pośrednicząca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  • Okres realizacji projektu: od 01.08.2017 roku do 31.07.2020 roku

W projekcie mogą wziąć udział studenci/studentki ostatniego roku studiów I stopnia (III rok) w trybie stacjonarnym na kierunku Kosmetologia, Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji min. 100 studentów/studentek III roku studiów stacjonarnych na kierunku kosmetologia AWF Wrocław niezbędnych do rozpoczęcia aktywności zawodowej na rynku pracy, w tym kompetencji zawodowych, komunikacyjnych oraz w zakresie przedsiębiorczości odpowiadających potrzebom rynku pracy i pracodawców poprzez szkolenia i zajęcia warsztatowe, dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami oraz wizyty studyjne.

Projekt przyczyni się do osiągnięcia celu poprzez wsparcie studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej oferując:

• wysokiej jakości szkolenia zawodowe dopasowane do potrzeb rynku pracy i pracodawców
  • współpracę z przedsiębiorcami na każdym etapie realizacji projektu
  • aktywne metody pracy ze studentami
  • wizyty studyjne u pracodawców

W zakresie uzyskiwania kompetencji zawodowych, komunikacyjnych, przedsiębiorczych projekt obejmuje:

• Zajęcia warsztatowe
  • Dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z Pracodawcami
  • Wizyty studyjne u pracodawców

Rekrutacja odbywa się w trzech edycjach:

• I edycja: w roku akademickim 2017/18 - zakończona,
  • II edycja: w roku akademickim 2018/19 - planowane rozpoczęcie wrzesień/październik 2018 r.,
  • III edycja: w roku akademickim 2019/20.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej projektu lub w biurze projektu

Biuro Projektu:

• Kierownik projektu: dr Agnieszka Pisula-Lewandowska
  • Asystent projektu: dr Teresa Skrzypczyk
  • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
    al. I. J. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław,
    pokój 1/8, budynek P4
  • Telefon: 71 347 30 00
  • Adres e-mail: kompetencje.kosmetologia@awf.wroc.pl

Dokumenty do pobrania:

Rekrutacja do II edycji rozpoczęta

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie (w II edycji) zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych (załączników od 1 do 4) do dnia 26 września 2018 roku (piątku) do godziny 14.00 w

sekretariacie Katedry Kosmetologii (budynek P4).

Zaproszenie na I spotkanie (rozpoczynamy II edycję)

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie (w II edycji) zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek 09.10.2018 r. o godzinie 14.45 w sali 2/4 w budynku P4.

Spotkanie poprowadzi Kierownik Projektu - dr Agnieszka Pisula-Lewandowska.

Zakończenie I edycji projektu

Zakończenie projektu (I edycji) będzie miało miejsc we wtorek 09.10.2018 r. o godzinie 14.00 w sali 2/6 w budynku P4.