O uczelni

Dzień Rektorski we Wrocławiu - 23.05.2015

dzien_rektorski_ud.jpg

Kolejny raz we Wrocławiu odbędzie się Dzień Rektorski, na który zapraszamy nie tylko naszych studentów, ale wszystkie dzieci, wraz z rodzicami i opiekunami. W tym roku 23 maja Rektorzy trzech wrocławskich uczelni JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marek Bojarski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Roman Kołacz oraz JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. Juliusz Migasiewicz zaproszą dzieci do swoich gabinetów.

Dzień Rektorski to wyjątkowa okazja dla dzieci, aby spotkać się z przedstawicielami władz prestiżowych uczelni, zobaczyć stroje wizytowe i insygnia władzy rektorskiej, a także żeby porozmawiać o tym, co dzieci ciekawi najbardziej. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie możliwość zwiedzenia ciekawych i niedostępnych na co dzień miejsc na uczelniach. W czasie wizyty dzieci wezmą również udział w warsztatach naukowych i będą mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci.

Zakończeniem tego obfitującego w niespodzianki dnia będzie piknik sportowo-rekreacyjny od godziny 13:00 do 15:00 na stadionie AWF-u przy ul. Witelona 25. W programie festynu zaplanowane są zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców na świeżym powietrzu, a wszystko pod hasłem „Bystry umysł, sprawne ciało – oj będzie się działo!” Każde dziecko wraz opiekunem otrzyma indeks, w którym sędziowie będą zapisywać wyniki z poszczególnych stacji. Dobra zabawa i spora dawka ruchu gwarantowana!

Aby wziąć udział w bezpłatnym Dniu Rektorskim we Wrocławiu, w związku z ograniczoną liczbą miejsc, bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa przez formularz zgłoszeniowy. Wszelkie pytania odnośnie zapisów na Dzień Rektorski prosimy kierować na adres e-mail:  monika.zwierko@ud.edu.pl

Jakie wydarzenia edukacyjne organizuje Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu?  Zapraszamy na stronę rekrutacja Wrocław, na której znajduje się kalendarz nadchodzących wydarzeń.

Wolontariat - Uniwersytet Dzieci (rok akademicki 2014/2015)

ud.jpgUniwersytet Dzieci jest najstarszym i największym w Polsce dziecięcym uniwersytetem, który oferuje dzieciom w wieku 6-13 lat edukację wzorowaną na wykładach i warsztatach akademickich. Pragniemy, aby przez kontakt z nauką i kulturą dzieci odnajdywały własne pasje, rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać. Dzieci od najmłodszych lat zadają pytania, pokazując co je najbardziej ciekawi. Traktujemy poważnie ich pytania i na ich podstawie tworzymy program zajęć.
Program Wolontariatu w Uniwersytecie Dzieci kierowany jest do osób, które chciałyby poznać nowoczesną edukację dzieci i młodzieży. Czekamy na zgłoszenia od osób samodzielnych, komunikatywnych i otwartych na wyzwania, które chcą się rozwijać i wzbogacić swoje kompetencje pedagogiczne, animacyjne i organizacyjne.
W ramach wolontariatu uczestnicy poznają metody prowadzenia interaktywnych zajęć dla dzieci oraz sprawdzą, jak działa duży projekt edukacyjny.
Zakres obowiązków wolontariusza:

• obecność na min. 9 warsztatach lub wykładach dla dzieci w soboty,
  • udział w szkoleniu organizacyjnym oraz szkoleniach dodatkowych,
  • pomoc w bieżących działaniach UD – prace organizacyjne/biurowe/redakcyjne.
  • pdf więcej informacji