Sport (Wydział Nauk o Sporcie)

Kształcenie na kierunku SPORT odbywa się na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych).
Studia niestacjonarne (zaoczne) realizowane są w systemie weekendowym. Czesne płatne semestralnie.

Prezentacja kierunku SPORT

Studia I stopnia (licencjackie)– specjalności:

• Trenerska
  • Menedżer sportu

Studia II stopnia (magisterskie)– specjalności*:

• Trener
  • Trener przygotowania motorycznego
  • Trener personalny
  • Sport paraolimpijski
  • Menedżer organizacji sportowej
  • Odnowa biologiczna w sporcie
  • Żywienie i suplementacja w sporcie

Nabór na specjalność trenerską prowadzony  jest aktualnie w dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka, strzelectwo sportowe, pływanie, tenis, tenis stołowy, judo, lekkoatletyka, karate, kulturystyka, kolarstwo,  badminton, gimnastyka sportowa, jujitsu, karate.

* specjalność może być uruchomiona pod warunkiem zapisania się odpowiedniej liczby studentów (min. 40 - na studiach stacjonarnych, min. 20 - na studiach niestacjonarnych).

******************************************************************************************************************

Program nauczania na kierunku SPORT:

program studiów I stopnia -2018-2021

program studiów II stopnia -2018-2020

Jaki jest idealny kandydat?

Sprawny fizycznie, zainteresowany zagadnieniami w obszarze sportu, ma predyspozycje do analitycznego i syntetycznego postrzegania rzeczywistości w zakresie kultury fizycznej.

Co będę robić po skończeniu studiów?

Będę trenerem sportowym lub menedżerem sportu. Będę pracować w klubach, związkach i zrzeszeniach sportowych oraz instytucjach państwowych odpowiedzialnych za sport. Będę negocjować kontrakty...

Czego się nauczę?

Przekazywania wiedzy i informacji. Samodzielnego rozwiązywania problemów związanych z organizacją oraz prowadzeniem treningów. Przygotowania motorycznego sportowców. Zasad rządzących sportem i organizacją sportu.