Kosmetologia

stacjonarne i niestacjonarne

Studia II° magisterskie – 2-letnie (4 semestralne),
stacjonarne i niestacjonarne

Kosmetologia powszechnie postrzegana "jako narzędzie do upiększania" oraz dziedzina wiedzy  o zdrowotnej stronie urody człowieka  w rzeczywistości jest częścią medycyny zajmującą się pielęgnowaniem i leczeniem chorej lub dotkniętej defektem skóry, włosów czy paznokci.

Kosmetologia jest interdyscyplinarnym kierunkiem łączącym wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, chemii kosmetycznej i dermatologii itp.

kosmetologia1.jpg kosmetologia2.jpg

Jaki jest idealny kandydat?

Lubi kontakty z ludźmi, ma zdolności manualne, jest cierpliwy oraz bardzo dokładny w każdej wykonywanej czynności.

Co będę robić po skończeniu studiów?

Będę pracować w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, salonach piękności, w sektorze usług związanych z odnową biologiczną, klubach fitness, ośrodkach promocji zdrowia, przy produkcji i dystrybucji kosmetyków, podczas sesji fotograficznych, planów zdjęciowych, pokazów mody, w agencjach reklamowych, w stacjach telewizyjnych, w czasopismach dotyczących mody i urody. W oparciu o zdobytą wiedzę praktyczną mogę zajmować stanowiska kierownicze, specjalistyczne oraz pomocnicze w firmach kosmetycznych.

Czego się nauczę?

Absolwent będzie miał merytoryczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu kosmetologa w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług. W ramach kierunku nauczę się wykonywania zabiegów z kosmetologii pielęgnacyjnej, kosmetologii leczniczej, anty-aging, upiększającej, makijażu artystycznego, kreowania wizerunku. Absolwent nabędzie umiejętności  różnicowania defektów kosmetycznych, właściwego doboru kosmetyków, świadomego przeprowadzania zalecanych i dopuszczalnych zabiegów kosmetycznych, posługiwania się nowoczesną aparaturą kosmetyczną do wykonywania zabiegów modelowaniu ciała. Zdobyta wiedza pozwoli na samodzielne zorganizowanie, urządzanie, wyposażanie i prowadzenie gabinetu kosmetycznego.

kosmetologia3.jpg kosmetologia4.jpg

System studiów:

W ramach kierunku KOSMETOLOGIA prowadzone są studia:

• 3-letnie, I°  stopnia (licencjat) w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym
  • 2- letnie, II° stopnia (magister) w  systemie stacjonarnym i niestacjonarnym Specjalność: podologia; wizaż i stylizacja

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziekanacie Wydziału:

• e-mail: dziekanat.fizjoterapii@awf.wroc.pl
    studia stacjonarne i niestacjonarne:
    fax: (0-71) 347 3081
    i Komisji Rekrutacyjnej