Fizjoterapia

Fizjoterapia (Wydział Fizjoterapii)

Studia jednolite magisterskie – 5-letnie (10 semestralne),

Studia II° magisterskie – 2-letnie (4 semestralne),
stacjonarne, niestacjonarne realizowane w systemie ciągłym od poniedziałku do piątku i zaoczne weekendowe

Fizjoterapia jest metodą leczenia polegającą na stosowaniu różnego rodzaju bodźców na organizm człowieka. Stosuje się ją w celu usunięcia urazów i dolegliwości, przywracania sprawności ruchowej.

Jaki jest idealny kandydat?

Interesuje się medycyną. Lubi pracę z ludźmi. Potrafi motywować. Jest cierpliwy i uznaje zasadę, że małymi krokami można dojść do każdego celu.

Co będę robić po skończeniu studiów?

Przywracać sprawność ruchową osobom, które ją utraciły. Będę mógł pracować w placówkach medycznych jako rehabilitant lub kierownik zespołów fizjoterapeutycznych. Będę tworzyć procedury i metody fizjoterapii. Będę widział uśmiech ludzi, którym moja pomoc pozwoliła samodzielnie wstawać z łóżka, chodzić lub podnosić szklankę.

Czego się nauczę?

Rozpoznawania urazów, planowania, przeprowadzania oraz kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej. Poza przedmiotami ściśle związanymi z fizjoterapią (np. anatomia, sterowanie ruchem, biomechanika) poznam zasady komunikacji niezbędne do prawidłowego kontaktu z pacjentami, techniki emisji głosu, muzykoterapię i wiele innych.

System studiów:

• Jednolite studia magisterskie (5-letnie) studia stacjonarne i niestacjonarne realizowane w systemie ciągłym od poniedziałku do piątku
  • Studia II stopnia (2-letnie magisterskie) - stacjonarne, niestacjonarne realizowane w systemie ciągłym od poniedziałku do piątku oraz studia zaoczne weekendowe

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziekanacie Wydziału Fizjoterapii:

e-mail: dziekanat.fizjoterapii@awf.wroc.pl
studia stacjonarne i niestacjonarne, zaoczne: tel. 71 347 3080