X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

O uczelni

Archiwum newsletterów

naglowek1.jpg

Pismo społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
PL ISSN 1231-3416

 Rok 2017

NEWSLETTER NR 2/2017

    Jesteśmy już po dorocznym Balu Sportowca. Znaczy to, iż nadszedł koniec karnawału. Czas zabaw za nami. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu – w Kościele Katolickim – czas pokuty i zadumy, przygotowujący nas do najważniejszych świąt dla chrześcijan – świąt wielkanocnych.

    Powspominajmy jednak jeszcze tegoroczny Bal Sportowca i XXIV Plebiscyt „Życia Akademickiego” na najlepszego trenera i sportowca 2016. Przypomnijmy sobie laureatów – polecamy rozmowę z najlepszym trenerem 2016r. - Markiem Rożejem oraz rozmowę z Kasią Sobczak - najlepszą zawodniczką w sporcie paraolimpijskim w 2016r.

    Przeczytajmy także o wyróżnionym za „sportowy hart ducha” Damianie Królewiczu. Relacje z Balu i Plebiscytu opatrzone zostały zdjęciami, na których, mamy nadzieję, odnajdą się czytelnicy marcowego newslettera.

  L.P.      

 

NEWSLETTER NR 2/2017

Szanowni Państwo, luty dobiega końca. Przed nami jeszcze zaledwie kilka tygodni kalendarzowej zimy. Wszyscy zapewne z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny, gdyż tegoroczna zima dała nam się mocno we znaki.

Na kończącą się porę roku nie narzekali jednak studenci ze specjalizacji instruktorskiej narciarstwa i snowboardu, którzy w niniejszym numerze newslettera relacjonują dla Państwa swój wyjazd na austriacki lodowiec Kaunertal.

Nie wszyscy jednak lubią białe szaleństwo. Co poniektórzy wolą biegać…z Aten do Maratonu.

Jeszcze inni tańczą i śpiewają, realizując jednocześnie szczytny charytatywny cel.

Roztańczeni i rozśpiewani zakończymy tegoroczny karnawał na zbliżającym się wielkimi krokami Balu Sportowca. Jak co roku wybierzemy również najlepszego sportowca i trenera naszej uczelni w 2016 roku.

Życie to jednak nie tylko zabawa, to także czas zadumy, refleksji i wspomnień. Absolwenci naszej uczelni wspominali niezwykle ciepło, ale i z dużym poczuciem humoru zmarłego w zeszłym roku doc. dr Adama Haleczkę.

Mamy więc nadzieję, iż każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego do przeczytania. Po raz kolejny życzymy zatem miłej lektury.    

L.P.               

 

NEWSLETTER NR 1/2017

httpsdecoplanet.plpl9-fotolia--45956186Święta, Święta i po Świętach...W niniejszym numerze newslettera przypominamy Państwu spotkania wigilijne, które odbyły się na naszej uczelni.  Magiczny czas Bożonarodzeniowy minął bezpowrotnie, kolejny za ładnych -naście miesięcy. Życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze świątecznie i noworocznie. Mamy nadzieję, że owe życzenia nie przebrzmiały już i są nadal aktualne.

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego wraz z JM Rektorem dokonała uroczystego otwarcia Centrum Kultury Akademickiej, miejsca, w którym spotykać się będą studenci i spędzać tam wolny czas.

Erasmus natomiast „otworzył drzwi” dla studentów chętnych do poznawania świata, ale i uczenia się. Czeka na Nich 47 uczelni partnerskich w 18 krajach. Jest zatem w czym wybierać.

Okres świąteczno-noworoczny za nami, ale w najlepsze trwa karnawał. Bawmy się, Szanowni Państwo, tańczmy do białego rana i choć na moment zapomnijmy o troskach dnia codziennego.

28 lutego – na zakończenie tegorocznego karnawału – odbędzie się Bal Sportowca Akademii Wychowania Fizycznego połączony z rozstrzygnięciem XXIV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF Wrocław oraz KS AZS Wrocław minionego roku. Wszystkim chcącym wziąć w nim udział gwarantujemy szampańską zabawę i niepowtarzalną atmosferę.  

L.P.

 


 

Rok 2016

NEWSLETTER NR 3/2016

fot_14._h._nawara.jpg A oto trzeci numer newslettera „Życia Akademickiego”. Zrelacjonujemy w nim dla Państwa październikowe obchody Jubileuszu 70-lecia naszej uczelni, dzień po dniu.

Były prezes Klubu Górskiego „Olimp” Jakub Pawłowski przedstawi historię działania Klubu. Kierownik ZPT „Kalina” Aleksander Sobera opowie czytelnikom o udziale zespołu w Festiwalu Wyszehradzkim w Trnavie. Jak zawsze aktywny Erasmus – krótka informacja Pani Moniki Ileckiej-Folcik o udziale zagranicznych gości w programie orientacyjnym pt. Erasmus in good condition.

No i „Studenckim piórem” – niezastąpiony Konrad Gawłowski relacjonuje coroczną akcję Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego „AWF oddaje krew” i po raz pierwszy na łamach newslettera Uniwersytet Trzeciego Wieku – Pani Joanna Kwiatkowska opisuje otrzęsiny I roku.

Po krótce relacjonujemy również spotkanie Stowarzyszenia Absolwentów podsumowujące obchody 70- lecia naszej uczelni oraz otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Szanowni Czytelnicy – kolejna odsłona newslettera już chyba po Nowym Roku, bowiem w grudniu oddamy do rąk pracowników, studentów i absolwentów uczelni wydanie papierowe „Życia Akademickiego”. Już teraz zachęcamy do nabycia pierwszego numeru. Życzymy miłej lektury czytelnikom newslettera jak i czytelnikom grudniowego wydania gazety.

 

NEWSLETTER NR 2/2016

img_3100_1.jpgCzas toczy się niezwykle szybko. Dopiero co rozsyłaliśmy pierwszy numer newslettera „Życia Akademickiego”. A tu… kolejny. Cieszy przede wszystkim aktywność studencka. Przeczytają bowiem Państwo relację studenta Konrada Gawłowskiego – członka Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z tegorocznego Obozu Adaptacyjnego w Olejnicy oraz relację studentek Agaty Czernik i Katarzyny Tendaj z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, w których uczestniczyły jako wolontariuszki.

Ale nie tylko studenci piszą. Pan prof. Lesław Kulmatycki zrelacjonował dla czytelników „Życia Akademickiego” Międzynarodowe Seminarium Naukowe Joga w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, a Pan dr inż. Sławomir Winiarski udział Katedry Biomechaniki w Dolnośląskim Festiwalu Nauki na przestrzeni lat.

Szczególnie polecamy jednak rozmowę z Panem dr Wojciechem Seidlem – trenerem paraolimpijczyków, dotyczącą m.in. udziału polskich pływaków w Igrzyskach Paraoplimpijskich w Rio de Janeiro. Jak zawsze zamieszczamy aktualne informacje, dotyczące Erasmusa.

Szanowni Państwo – miłej lektury. W przygotowaniu kolejne edycje newslettera, ale przede wszystkim grudniowe, papierowe wydanie „Życia akademickiego”.

 

 NEWSLETTER  NR 1/2016

fot._henryk_nawara2.jpgWraz z początkiem roku akademickiego 2016/2017 rozpoczynamy dystrybucję Newslettera „Życia Akademickiego” pisma społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Chcielibyśmy na bieżąco informować Państwa o tym, co ważnego wydarzyło się w życiu uczelni, z punktu widzenia pracowników, absolwentów, ale przede wszystkim studentów. Wszyscy Państwo macie szansę zaistnieć na łamach Newslettera, przesyłając nam swoje teksty.

W związku z niedawną Inauguracją Roku Akademickiego oraz przekazaniem władzy nowemu Rektorowi pierwszy numer zawierać będzie relacje: ze spotkania JM Rektora Andrzeja Rokity z pracownikami Rektoratu oraz z Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Przeczytają Państwo również relację dr Macieja Kochańskiego z „34. PKO Wrocław Maratonu” oraz wywiad z naszymi studentami – Olimpijczykami z Rio: Asią Linkiewicz, Rafałem Omelko i Robertem Soberą.

Zamieszczamy również krótkie informacje dotyczące Erasmusa, studiów podyplomowych proponowanych przez Centrum Doskonalenia Kadr oraz zapowiedź Konferencji Naukowej. Zachęcamy, zatem do lektury pierwszego numeru. Kolejny już w przygotowaniu.