X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

O uczelni

Archiwum newsletterów

naglowek1.jpg

Pismo społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
PL ISSN 1231-3416

 Rok 2017

NEWSLETTER NR 7/2017

    Kolejny rok akademicki dobiega końca.  Ostatnie zaliczenia, egzaminy i rozpoczną się długo wyczekiwane wakacje. Większość z nas wyjedzie zapewne na wypoczynek. Dlatego wszystkim życzymy dużo słońca i ciepła, zwłaszcza iż tegoroczna wiosna specjalnie nas nie rozpieszczała.

   Ostatnie tygodnie na naszej uczelni obfitowały w różne konferencje naukowe. Relacje z nich zamieszczamy poniżej. W niniejszej odsłonie newslettera powrócimy, za sprawą relacji Konrada Gawłowskiego, do klimatu tegorocznych AW-aliów.  Henryk Nawara zaprosi czytelników na Piknik „Pod kasztanami” oraz organizowany po raz pierwszy Akademicki Tygiel Artystyczny.

    Na szczególną jednak uwagę zasługuje rozmowa z prof. Piotrem Ponikowskim – Prorektorem ds. Nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ale przede wszystkim wybitnym polskim kardiologiem.

Życzymy miłej lektury…

L.P. 

 

NEWSLETTER NR 6/2017

  A miało być tak pięknie… Niestety z przyczyn od nas i od uczelni niezależnych wydawanie papierowej wersji „Życia Akademickiego” zostaje zawieszone. Pozostaje tylko wersja elektroniczna w formie comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, iż się Państwo tym nie zrażą i dalej będą chętnie czytać, a i czasami pisać do „Życia Akademickiego”.

Z racji na sportowy charakter naszej uczelni poniższe wydanie newslettera poświęcamy między innymi ostatnim wydarzeniom sportowym z udziałem naszych studentów.

Prezentujemy również Państwu projekt oficjalnej maskotki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu autorstwa studentki Wydziału Fizjoterapii Anny Kuczyńskiej.

Miłej lektury…

L.P.         

 

NEWSLETTER NR 5/2017

 http://www.pfon.org/images/stories/aktualnosci/20160330_logo_wdrazanie_900.jpg    Niniejszy numer newslettera poświęcamy problematyce osób niepełnosprawnych. Zainspirował nas do tego wykład posła Sławomira Piechoty wygłoszony na naszej uczelni pod koniec marca br, a dotyczący praw osób niepełnosprawnych zapisanych w Konwencji Narodów Zjednoczonych.

Być może nie zdają sobie Państwo sprawy jak wielu mamy niepełnosprawnych studentów. Jesteśmy pełni uznania dla ich siły i wytrwałości.  Aby zdobyć wykształcenie, walczą codziennie z ograniczeniami, jakie narzucił im los. Każda uczelnia, w tym również Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, nie pozostaje obojętna wobec tych osób. Nasi studenci mają swojego opiekuna – Pełnomocnika Rektora ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością . Nie rzadko też korzystają z pomocy asystentów np. tłumaczy języka migowego.

     Mamy nadzieję, iż poruszona w poniższym newsletterze problematyka zainteresuje naszych czytelników i przeczytacie go Państwo od pierwszej do ostatniej strony.

L.P.       

 

NEWSLETTER NR 4/2017

Od ponad miesiąca teoretycznie mamy wiosnę. Kwitną krzewy, zazieleniły się drzewa. Tylko temperatura jakby trochę jesienno-zimowa, chociaż w myśl porzekadła kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy, trochę lata wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Ze względu na panującą za oknem aurę przeczytają zatem Państwo w niniejszym numerze newslettera jeszcze zimową, studencką relację Patrycji Jaskuły z XXIX Memoriału im. Bronisława Haczkiewicza, Henryk Nawara, jak zawsze humorystycznie, opowie o braci studenckiej i jej przygodach na obozach w Olejnicy, Weronika Stodółka zrelacjonuje coroczny Bal Doktoranta organizowany przez uczelnie wrocławskie, Konrad Gawłowski opisze kolejną edycję Maratonu Pływackiego „Eikiden”, a Zbigniew Ziober opowie o swojej przygodzie z biegami ekstremalnymi.

Cieszy nas bardzo coraz większa aktywność studencka. Mamy nadzieję, iż grono współpracowników „Życia Akademickiego” będzie się stopniowo powiększać.

 Wielkimi krokami zbliża się tzw. długi weekend majowy. Mamy nadzieję na zdecydowaną poprawę pogody. Życzymy Państwu dużo słońca i dobrej zabawy.

 L.P.        

  

NEWSLETTER NR 3/2017

    Jesteśmy już po dorocznym Balu Sportowca. Znaczy to, iż nadszedł koniec karnawału. Czas zabaw za nami. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu – w Kościele Katolickim – czas pokuty i zadumy, przygotowujący nas do najważniejszych świąt dla chrześcijan – świąt wielkanocnych.

    Powspominajmy jednak jeszcze tegoroczny Bal Sportowca i XXIV Plebiscyt „Życia Akademickiego” na najlepszego trenera i sportowca 2016. Przypomnijmy sobie laureatów – polecamy rozmowę z najlepszym trenerem 2016r. - Markiem Rożejem oraz rozmowę z Kasią Sobczak - najlepszą zawodniczką w sporcie paraolimpijskim w 2016r.

    Przeczytajmy także o wyróżnionym za „sportowy hart ducha” Damianie Królewiczu. Relacje z Balu i Plebiscytu opatrzone zostały zdjęciami, na których, mamy nadzieję, odnajdą się czytelnicy marcowego newslettera.

  L.P.      

 

NEWSLETTER NR 2/2017

Szanowni Państwo, luty dobiega końca. Przed nami jeszcze zaledwie kilka tygodni kalendarzowej zimy. Wszyscy zapewne z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny, gdyż tegoroczna zima dała nam się mocno we znaki.

Na kończącą się porę roku nie narzekali jednak studenci ze specjalizacji instruktorskiej narciarstwa i snowboardu, którzy w niniejszym numerze newslettera relacjonują dla Państwa swój wyjazd na austriacki lodowiec Kaunertal.

Nie wszyscy jednak lubią białe szaleństwo. Co poniektórzy wolą biegać…z Aten do Maratonu.

Jeszcze inni tańczą i śpiewają, realizując jednocześnie szczytny charytatywny cel.

Roztańczeni i rozśpiewani zakończymy tegoroczny karnawał na zbliżającym się wielkimi krokami Balu Sportowca. Jak co roku wybierzemy również najlepszego sportowca i trenera naszej uczelni w 2016 roku.

Życie to jednak nie tylko zabawa, to także czas zadumy, refleksji i wspomnień. Absolwenci naszej uczelni wspominali niezwykle ciepło, ale i z dużym poczuciem humoru zmarłego w zeszłym roku doc. dr Adama Haleczkę.

Mamy więc nadzieję, iż każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego do przeczytania. Po raz kolejny życzymy zatem miłej lektury.    

L.P.               

 

NEWSLETTER NR 1/2017

httpsdecoplanet.plpl9-fotolia--45956186Święta, Święta i po Świętach...W niniejszym numerze newslettera przypominamy Państwu spotkania wigilijne, które odbyły się na naszej uczelni.  Magiczny czas Bożonarodzeniowy minął bezpowrotnie, kolejny za ładnych -naście miesięcy. Życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze świątecznie i noworocznie. Mamy nadzieję, że owe życzenia nie przebrzmiały już i są nadal aktualne.

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego wraz z JM Rektorem dokonała uroczystego otwarcia Centrum Kultury Akademickiej, miejsca, w którym spotykać się będą studenci i spędzać tam wolny czas.

Erasmus natomiast „otworzył drzwi” dla studentów chętnych do poznawania świata, ale i uczenia się. Czeka na Nich 47 uczelni partnerskich w 18 krajach. Jest zatem w czym wybierać.

Okres świąteczno-noworoczny za nami, ale w najlepsze trwa karnawał. Bawmy się, Szanowni Państwo, tańczmy do białego rana i choć na moment zapomnijmy o troskach dnia codziennego.

28 lutego – na zakończenie tegorocznego karnawału – odbędzie się Bal Sportowca Akademii Wychowania Fizycznego połączony z rozstrzygnięciem XXIV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF Wrocław oraz KS AZS Wrocław minionego roku. Wszystkim chcącym wziąć w nim udział gwarantujemy szampańską zabawę i niepowtarzalną atmosferę.  

L.P.

 


 

Rok 2016

NEWSLETTER NR 3/2016

fot_14._h._nawara.jpg A oto trzeci numer newslettera „Życia Akademickiego”. Zrelacjonujemy w nim dla Państwa październikowe obchody Jubileuszu 70-lecia naszej uczelni, dzień po dniu.

Były prezes Klubu Górskiego „Olimp” Jakub Pawłowski przedstawi historię działania Klubu. Kierownik ZPT „Kalina” Aleksander Sobera opowie czytelnikom o udziale zespołu w Festiwalu Wyszehradzkim w Trnavie. Jak zawsze aktywny Erasmus – krótka informacja Pani Moniki Ileckiej-Folcik o udziale zagranicznych gości w programie orientacyjnym pt. Erasmus in good condition.

No i „Studenckim piórem” – niezastąpiony Konrad Gawłowski relacjonuje coroczną akcję Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego „AWF oddaje krew” i po raz pierwszy na łamach newslettera Uniwersytet Trzeciego Wieku – Pani Joanna Kwiatkowska opisuje otrzęsiny I roku.

Po krótce relacjonujemy również spotkanie Stowarzyszenia Absolwentów podsumowujące obchody 70- lecia naszej uczelni oraz otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Szanowni Czytelnicy – kolejna odsłona newslettera już chyba po Nowym Roku, bowiem w grudniu oddamy do rąk pracowników, studentów i absolwentów uczelni wydanie papierowe „Życia Akademickiego”. Już teraz zachęcamy do nabycia pierwszego numeru. Życzymy miłej lektury czytelnikom newslettera jak i czytelnikom grudniowego wydania gazety.

 

NEWSLETTER NR 2/2016

img_3100_1.jpgCzas toczy się niezwykle szybko. Dopiero co rozsyłaliśmy pierwszy numer newslettera „Życia Akademickiego”. A tu… kolejny. Cieszy przede wszystkim aktywność studencka. Przeczytają bowiem Państwo relację studenta Konrada Gawłowskiego – członka Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego z tegorocznego Obozu Adaptacyjnego w Olejnicy oraz relację studentek Agaty Czernik i Katarzyny Tendaj z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, w których uczestniczyły jako wolontariuszki.

Ale nie tylko studenci piszą. Pan prof. Lesław Kulmatycki zrelacjonował dla czytelników „Życia Akademickiego” Międzynarodowe Seminarium Naukowe Joga w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, a Pan dr inż. Sławomir Winiarski udział Katedry Biomechaniki w Dolnośląskim Festiwalu Nauki na przestrzeni lat.

Szczególnie polecamy jednak rozmowę z Panem dr Wojciechem Seidlem – trenerem paraolimpijczyków, dotyczącą m.in. udziału polskich pływaków w Igrzyskach Paraoplimpijskich w Rio de Janeiro. Jak zawsze zamieszczamy aktualne informacje, dotyczące Erasmusa.

Szanowni Państwo – miłej lektury. W przygotowaniu kolejne edycje newslettera, ale przede wszystkim grudniowe, papierowe wydanie „Życia akademickiego”.

 

 NEWSLETTER  NR 1/2016

fot._henryk_nawara2.jpgWraz z początkiem roku akademickiego 2016/2017 rozpoczynamy dystrybucję Newslettera „Życia Akademickiego” pisma społeczności Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Chcielibyśmy na bieżąco informować Państwa o tym, co ważnego wydarzyło się w życiu uczelni, z punktu widzenia pracowników, absolwentów, ale przede wszystkim studentów. Wszyscy Państwo macie szansę zaistnieć na łamach Newslettera, przesyłając nam swoje teksty.

W związku z niedawną Inauguracją Roku Akademickiego oraz przekazaniem władzy nowemu Rektorowi pierwszy numer zawierać będzie relacje: ze spotkania JM Rektora Andrzeja Rokity z pracownikami Rektoratu oraz z Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Przeczytają Państwo również relację dr Macieja Kochańskiego z „34. PKO Wrocław Maratonu” oraz wywiad z naszymi studentami – Olimpijczykami z Rio: Asią Linkiewicz, Rafałem Omelko i Robertem Soberą.

Zamieszczamy również krótkie informacje dotyczące Erasmusa, studiów podyplomowych proponowanych przez Centrum Doskonalenia Kadr oraz zapowiedź Konferencji Naukowej. Zachęcamy, zatem do lektury pierwszego numeru. Kolejny już w przygotowaniu.